Dofinansowanie z PFRON w ramach programu likwidacji barier architektonicznych

Zaczęty przez mselene, 30 Grudzień 2013, 11:02:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mselene

Czy ktoś z Was przerabiał już może procedurę uzyskania dofinansowania z PFRON w ramach programu likwidacji barier architektonicznych? Jak to wygląda w praktyce ? Chciałabym przerobić u mamy w domu łazienkę, poszerzyć drzwi i zrobić podjazd dla wózków, bo na wiosnę już pewnie nie będzie w stanie wyjść o własnych siłach :(.  

anula680

#1
Musisz złożyć wniosek z odpowiednimi dokumentami i czekać na decyzję.Troszkę to trwa,  
u nas przyjmowane wnioski były dopiero w marcu, na decyzje czekałam chyba dwa miesiące albo trzy. Umawiają  się na wizytę domową,  ustalasz z nimi co chciałabyś zmienić  ,bo nie wszystko wchodzi w dofinansowanie łazienki (np;płytki podłogowe w całości, ale ścienne tylko częściowo) robią zdjęcia, piszą plan co trzeba zmienić i według ich wytycznych dajesz do zrobienia kosztorys,może to być firma  która będzie wykonywać prace.Dofinansowanie 50% -80%-mogą przyznać na pisemną prośbę jeżeli jest trudna sytuacja.Oddajesz kosztorys, podpisujesz umowę i firma może zacząć prace,data odbioru przez pfron w umowie.Najgorszy to ten kosztorys.  

Pozdrawiam
Nigdy nie czekaj do jutra, by powiedzieć komuś, że go kochasz. Uczyń to dzisiaj. Nie myśl: "Moja mama, moje dzieci, moja żona lub mąż doskonale o tym wiedzą". Miłość to życie. Istnieje kraina umarłych i kraina żywych. Tym, co je różni, jest miłość.


Bruno Ferrero

mselene

Dzięki za informacje!
Czyli najpierw wniosek, a kosztorys dopiero później, po wizycie? I kto wizytuje - rozumiem, że przedstawiciel PFRON? Nie orientujesz się może, czy przy zmianach wymagane jest spełnienie jakiś norm, np. budowlanych (podjazd dla wózków), zwracają na to uwagę? I jak jest potem z rozliczeniem: kasę dostaniemy PO odbiorze całości prac? Bardzo byłabym też wdzieczna, za przesłanie Waszego kosztorysu, potraktowałabym go jako przykład :-)

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

WiórekZdomuOgórek

#3
My staraliśmy się o dofinansowanie z PFRON na schodołaz z Rehaform w ramach likwidowania barier technicznych i właściwie na kazdym etapie pomogl na pracownik firmy, dostalismy duze dofinansowanie. Jesli ktos potrzebuje pomocy, chetnie sluze informacją

WIKI

Jeśli traficie na życzliwą osobę to nie jest to nic trudnego ani nie trzeba długo czekać. dofinansowanie pokrywa 80% materiałów(bez żadnych podań) i 100% za robocizne. Kosztorys nie jest straszny jeśli chcesz podaj mi swój e mail a wyślę ci nasz który pisałyśmy razem z babką z pefronu:) nie wydawaj kasy na kosztorys jakiś profesjonalny bo to nie ma sensu. My remont robiłyśmy w październiku. Uwzględniają np. podłoga w przedpokoju i łazience i tu koniecznie gres antyposlizgowy z atestem, wymiana drzwi koniecznie 90 za drzwi zwracają ale za futryny już nie, kabina z brodzikiem, siedzisko do kabiny, uchwyty ścienne, zlew, muszla klozetowa, glazura u mojej mamy jest mała łazienka więc zrobiliśmy praktycznie od podłogi do sufitu. U nas jeszcze było łączenie wc z łazienką czyli wyburzenie ścianki dzielącej. To wszystko tylko tak strasznie wygląda jak nie ma kogoś kto mądrze doradzi. jeśli masz pytania to pisz chętnie pomogę jak dam radę

WIKI

Z dofinansowania możesz skorzystać raz w roku. Tak więc musicie zdecydować co jest ważniejsze remont czy podjazd bo to są dwie różne pule.Jeśli rozliczasz się na podstawie kosztorysu powykonawczego to nie potrzebne są faktury na zakup materiału tylko faktura firmy remontowej a kasę dostajesz po skończonym remoncie (przychodzi tez komisja sprawdzić efekt remontu)tu musisz najpierw mieć na wszystko kasę no chyba że cudem ktoś ci da na fakturę terminową. Druga opcja to bierzesz materiały na faktury które pefron sfinansuje 80% a ty dopłacasz resztę.

ASIA.G

W zeszłym roku robiłam łazienkę znalazłam firmę która robiła już wcześniej projekty z PFRON nie miałam żadnych problemów zrobili wszystko od kosztorysu do rozliczenia faktur komisja z PFRON nie miała żadnych uwag a ja święty spokój bez bieganiny poszukaj takiej firmy oni wiedzą wszystko o wymogach naprawdę warto  :D