Przed diagnozą.

Zaczęty przez Rafał, 16 Grudzień 2020, 18:10:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rafał

Dzień dobry pragnę opisać moje objawy , obawy. 7 lat temu pojawiły mi się fascykulacje łydek , od około 1,5 roku pojawiają się w innych częściach ciała zwłaszcza po wysiłku . W 2016 roku miałem badanie ENG które oprócz drobnych fascykulacji wykazały potencjały jednostek ruchowych - prawidłowe , zapis wysiłkowy bogaty , obniżona amplituda odpowiedzi.Od tamtego czasu minęły 4 lata i przez ten okres zaczęły się pojawiać dziwne drżenia o charakterze zamiarowym , bóle oka , nudności  , zamazany obraz w jednym oku , pieczenie skóry , bóle kręgosłupa , poczucie odrealnienia , kłopoty z koncentracją , drętwienia kolana , prądy w stopie , mioklonie , stany depresyjne.Nie dawno zrobiłem test WB który generalnie okazał się negatywny , choć w jednej klasie był pozytywny , ale to za mało aby potwierdzić zakażenie. Dodatkowo odnoszę wrażenie iż lewa ręka jest jakby słabsza . W chwili obecnej oprócz drętwienia kolana podczas chodzenia mogę normalnie wykonywać czynności ruchowe choć po większym wysiłku dość mocno drżą mi mięśnie. Czy ktoś z Państwa miał podobne objawy?

sucha0405

Myślę, że powinieneś się zarejestrować na forum fascykulacje.cba.pl tam są dziesiątki ludzi z takimi objawami. Czy drżenie zamiarowe masz stwierdzone przez lekarza? :) Czy to Twoje spostrzeżenie? Czy jakikolwiek lekarz zasugerował Ci SLA?

Rafał

Drżenie zamiarowe to moje spostrzeżenie , podczas badania u neurologa odruchy były prawidłowe . Przepisał mi NIVALIN i Milgammę , bez zmian . Moje objawy mają charakter nawracający choć zauważyłem że po każdym incydencie coś zostaje , tak jest właśnie z drżeniem . Niestety fascykulacje nie chcą odejść wręcz przeciwnie dodatkowo nasilają się po wysiłku.

Ogaruus

Rafał,
Większość twoich objawów nie pasuje do sla. Na tym forum nie zajmujemy się diagnozowaniem chorób. Na forum https://fascykulacje.cba.pl/ na pewno ci pomogą.
Pozdrawiam, administrator
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

renatarey

To prawda Rafał - Twoje objawy nie pasują do SLA. Skoro Twój test WB wyszedł pozytywnie w jednej klasie to już masz pewnien trop. Krętki boreliozy tworzą cysty i biofilm. Ukrywają się w swoich formach przetrwalnikowych. Cysty można rozbić citroseptem lub greposeptem - może nasątpić pogorszenie, ale i test powinien wyjść pozytywnie po pewnym czasie brania jednego z tych dwóch. Jak wyjdzie borelka to polecam na leczenie lymecare w w-wie, aczkolwiek nie wiem skąd jesteś... życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
pozdrawiam

Rafał

Witam w grudniu pisałem o swoich objawach .W dniu wczorajszym miałem EMG lewej wg mnie słabszej ręki i niestety w m.międzykostnym są fibrylacje . Przede mną dalszą diagnostyką m.in MRI i kolejne EMG ale raczej kiepsko to wygląda.