Zwracanie napojów nosem

Zaczęty przez JAMI, 02 Marzec 2014, 22:28:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JAMI

Hej wszystkim.
Mam pytanie.Mojej mamie od 3 miesięcy wszystkie napoje i teraz tez zupy wylewają się nosem.
Czy jest na to jakis sposób?Da sie cos z tym zrobic?
Jest to spowodowane zanikiem mięsni w podniebieniu miękkim.

Pozdrawiam
Jagoda

jankar

Ja również mam problem z napojami i rzadkimi zupami, często się krztuszę...
Wypróbowałam, że jak "przyciągnę" brodę do szyji, to wtedy pokarm wlatuje
tam gdzie trzeba, powodzenia :)

lidiac

ja kupiłam w aptece zagęszczasz do napojów dla niemowląt - do wszystkich napojów można stosować i wtedy one bez problemu przelatują przez gardło. a zupy po prostu miksuj już na kremy- też łatwiej się je choremu.

JAMI

#3
własnie mamuska tez dociska brodę do szyi,zeby nie wylatywało nochalkiem.
Mamy ten zagęszczacz-bebilon,ale z kawy robi się papka.
W sobote idziemy na rehabilitacje przełyku.Był ktos z Was  miał taką rehabilitację?
Prowadzi ją dr.Lorenz w KRK.

anna141278

Czesc Jami. My taka sytuacje mielismy w wakacje i zdecydowalismy sie na pega, ktory zostal mamusi zalozony pod koniec sierpnia. Naprawde polecam. Strasznie sie balam, ale mamusia zdecydowala zeby zalozyc jak najszybciej. W tej chwili nie wyobrazam sobie karmienia bez pega. mama je juz tylko niewielkie ilosci gestych zupek w postaci papki z duzej ilosci zmiksowanych warzyw z mieskiem. Napoje wszystkie ida nosem wiec dopajamy takze przez peg. Pozdrawiam goraco. Trzymajcie sie cieplo. Ania
Ania T

bogna

Cytat: JAMI w 03 Marzec 2014, 17:38:57
W sobote idziemy na rehabilitacje przełyku.Był ktos z Was  miał taką rehabilitację?
Prowadzi ją dr.Lorenz w KRK.

Świetna metoda. To co się tam wytrenuje pomaga na lata, w moim przypadku już 13 lat.
Powodzenia i pozdrowienia :)