Elektrostymulacja w Bydgoszczy

Zaczęty przez Kocuros, 06 Grudzień 2016, 13:42:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kocuros

Witam, podobno prof. Marek Harat ze szpitala w Bydgoszczy proponuje leczenie operacyjne za pomocą elektrostymulacji mózgu, mojemu koledze który choruje na SM proponuje operacje u niego, jak również twierdzi że podobnie można pomóc w przypadku SLA. Jestem troche sceptyczny co do tego, a co Wy myślicie?

Lili

Przeciez mozg tu nie choruje, wiec jak to argumentuja?

meg

Tydzień temu moja koleżanka była u profesora Harata w Bydgoszczy na konsultacji w związku z jej kręgosłupem, i przy okazji zapytała na moją prośbę o te zabiegi. Profesor powiedział że owszem wszczepia elektrostymulatory u chorych na stwardnienie rozsiane i to z dobrym efektem. Niestety u chorych na SLA na razie się za to nie bierze. Mówił za to że przeprowadzają takie zabiegi z dobrym efektem w Berlinie. Szukałam w Internecie, ale niestety nie udało mi się znaleźć żadnych informacji na ten temat. Może komuś z Was się uda?
Dla mnie to w ogóle jest dziwne, po co stymulować mózg skoro i tak uszkodzone są drogi ruchowe w rdzeniu kręgowym, to trzeba by impulsy z mózgu okrężną drogą poprowadzić do kończyn, a nie stymulować w mózgu. Nie wiem jak on to sobie wyobraża i jak oni to w Berlinie robią a nie znalazłam żadnych informacji :(