Rehabilitacja przełyku

Zaczęty przez JAMI, 17 Marzec 2014, 19:16:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JAMI

Hej wszystkim,

a więc moja mamuśka jest po rehabilitacji przełyku.Namówiłam ją po "rozmowie na forum " z Bogną,która taką rehabilitacje miała 13 lat temu u dr.Lorensa z KRK.Rehab.była dzis o 15tej do 15.45.Polega ona na tym,ze choremu wprowadza się przez nos sondę z kamerką do przełyku przez nos(mamuska mówiła,ze nie było tak źle) i w tym czasie pacjent ma jesc malutki kawałek chleba i popijac wodą.Na monitorze pokazują się skurcze(coś jak wykres EKG),które powodują zakrztuszenia i zadławienia i chory ma się nauczyc tak przełykac,zeby te skurcze nie pojawiały sie na monitorze.
Co do picia,to zanim cchory połknie napój to ma go potrzymac w ustach przez 2-3 sekundy a pózniej go połknąc przechylając głowę w jedną lub w drugą stronę.
Poza tym mama ma wykonywac przed każdym posiłkiem zadane przez doktora wiczenia ,które rozluźniają przełyk.
Własnie mamuska pije kubusia i powiem Wam,ze zaczęłam miec nadzieje :)
Straszny miszmasz napisałam,ale moze coś komuś to da i tez skorzysta z takiej rehabilitacji manometrycznej.

Jagoda

Zaruka

Prosze informuj na bieżąco jak mamusia sobie radzi.
Jaki koszt takiej imprezki?
Pierwsze objawy - styczeń 2013
Diagnoza - sierpień 2013

JAMI

Hej,

niestety nie jest to tanie,bo kosztuje to 500 zł,ale jak miałoby pomóc to warto uzbierac kasiorkę.
Będę Was informowac.
Jak ktoś chce to podam namiary na doktora.

Aleksandra

Hej, szukam osób, które mają doświadczenie w rehabilitacji chorych na zespół rzekomo opuszkowy. Moja mama już nie mówi, ma kłopoty z połykaniem, a na dodatek ma straszną depresję... Czy są jakieś ośrodki, w których prowadzi się rehabilitację ludzi z takimi schorzeniami?

JAMI

Hej,

miałam informowac,więc informuję,ze mamuska nadal je.Jak zrobi cwiczenia,których nauczyła sie na rehab.przełyku to nawet kanapke/weke z pasztecikiem wsunie,zupy,serek danio itp.Pomimo,ze je troszke to waga spadała w dół,dlatego zdecydowalismy się na peg.MAma schudła 17 kg,ale pomalutku(dzieki gastrostomii) nadrabia.W 2 tyg.przytyła 1,5 kg :) :) :)

Zaruka

Czyli rehabilitacja coś pomogła? Myslisz że było warto?
Pierwsze objawy - styczeń 2013
Diagnoza - sierpień 2013

JAMI

Hej,
nie wiem czy pomogla czy nie,
bo nie potrafie powiedzie co by bylo,gdyby nie
poszla mama na nią.Namiary dostalam od Bogny z forum,
ktora byla na tej rehab.13 lat temu i nadal sama je.