Czy oprócz Riluteku i antyoksydantów polecane są jeszcze inne leki na SLA?

Zaczęty przez Basia, 17 Grudzień 2005, 13:02:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

tcg

WITAJ PONKU,,,,jestes wspanialy w szukaniu wszelkich nowin ze swiata medycyny,,kazde wejscie na forum zaczynam od AKTUALNOSCI,,,,,mysle,ze jestesmy coraz blizej i ze doczekamy sie,,czego zycze Tobie i nam wszystkim,,,DZIEKI....tcg

teresa

Tak tak Poniek kiedy czytam twoje nowinki to  jak tcg jestem pełna wiary w to, że doczekamy się  przyczynowego leczenia SLA.
Właśnie chęć dożycia konkretnego leczenia skłoniła mnie do brania riluteku. Co prawda badania donoszą, że on niewiele przedłuża życie, ale kto wie może wystarczająco żeby doczekać przełomu w leczeniu naszej bestii... Ja naprawdę głęboko wierzę że cud się zdarzy i wam życzę tego samego   :D

alina7

Witam



Proszę o rade. Czy mogę dać  synowi ten lek ?

Pozdrawiam .

BCAA Plus

Aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach

 

BCAA – Branched chain amino acid – aminokwasy o rozgałęzionych łań­cuchach.
Aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach to: leucyna, izoleucyna i walina.
Tak jak wszystkie niezbędne aminokwasy również i one muszą być przyj­mowane razem z pożywieniem.
A.NAPRAWA MIĘŚNI
Aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach stanowią ok. 1/3 tkanki mięśnio­wej, co wskazuje na znacznie zwiększone zapotrzebowanie na nie podczas przeciążenia mięśniowego (na przykład podczas treningu siłowego).
B.SZYBSZE ODZYSKIWANIE SIŁ PO WYSIŁKU
Aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach mogą być wykorzystywa­ne jako alternatywne źródło energii w przypadku wyczerpania glikogenu w mięśniach. Z tego względu suplementacja może przyczynić się do ogra­niczenia utraty tych aminokwasów z mięśni.
C.OCHRONA UKŁADU NERWOWO-MIĘŚNIOWEGO
Badania sugerują, że aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach mogą być pomocne w zaburzeniach nerwowo-mięśniowych (np. stwardnienie zani­kowe boczne (ALS)) poprzez zwiększenie siły mięśni i spowolnienie utra­ty funkcji ruchowej.
D.OCHRONA PRZED USZKODZENIEM WĄTROBY
Zdolność zapobiegania uszkodzeniom wątroby (np. uszkodzeniom obser­wowanym w marskości wątroby) może wynikać z poprawy syntezy białek w tkankach wątroby

wiesia_m

Alinko ja podaję Tadziowi BCAA mega strong w płynie do pega już 3 rok.
Dajemy 30 min przed ćwiczeniami i 2 dawkę zaraz po ćwiczeniach.
więcej poczytaj....

http://mnd.pl/forum/index.php?topic=4300.msg25941#msg25941

Kasia24

Witam was
Proszę o podpowiedz7 w kwesti przyjmowania suplementów w tej chorobie jakie polecacie?