Nos po masce od respiratora

Zaczęty przez anna141278, 02 Maj 2014, 11:59:10

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

anna141278

Moja mamusia juz cala noc spi pod respiratorem nieinwazyjnym (ok 1m-ca). Na nosie widoczne ma takie zgrubienie skory od maski. W tym miejscu skora jest czerwona.
Mamusie to jeszcze nie boli. Czy macie moze jakis sposob na taki "odcisk"?
Ania T

Maria

Wskazane jest masowanie odcisku i smarowanie maścią z witaminą A
"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

JAMI

Ania ,ja miałam identyczne od okularów.Nie da się tej maseczki obnizyc na nosku,tak,zeby przez pare dni była w innym miejscu?Albo troszke tę maskę rozciągnąc na nosie?

Maria

Jami, taki jest urok maski, rozciągnięcie spowoduje większą nieszczelność maski co skutkuje nieefektywną wentylacją.
"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

JAMI

No właśnie napisałam o rozciągnięciu jej  a potem pomyslałam,ze ,przeciez będzie ona wtedy nieszczelna.A moze podłozyc jakis malusi wacik?

anna141278

Dzisiaj masowalam i smarowalam mascia witaminowa. Na noc podlozylam wacik :-) zobaczymy jutro czy nie jest nos gorszy. Dziekuje za rady. Pozdrawiam ania
Ania T

anula680

Spróbuj plasterki ze srebrem, mężowi w taki sposób wyleczyłam odlezynke na nosie( właśnie po masce, miał  założoną przez dwa tygodnie non stop),potem sudocrem  i plasterek z gazikiem.
możesz spróbować na razie tylko sudocrem.
Pozdrawiam Ania
Nigdy nie czekaj do jutra, by powiedzieć komuś, że go kochasz. Uczyń to dzisiaj. Nie myśl: "Moja mama, moje dzieci, moja żona lub mąż doskonale o tym wiedzą". Miłość to życie. Istnieje kraina umarłych i kraina żywych. Tym, co je różni, jest miłość.


Bruno Ferrero

bogna

A jaka maskę ma Twoja mama? Jeśli zwykłą silikonową to można poprosić o zmianę na taką z miękkimi 'płatkami' silikonowymi w środku, które przylegają tylko przy wdechu.