Sanatorium nie należy się?!

Zaczęty przez jolla, 24 Maj 2014, 11:18:31

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jolla

Pomóżcie!!!  Po trzech miesiącach otrzymałam negatywną decyzję z NFZ dotyczącą wyjazdu do sanatorium. Zdiagnozowana byłam w lutym, na Banacha w Warszawie. Pani doktor w wypisie zaleciła usprawnianie i rehabilitację ruchową i wypisała wniosek do sanatorium. NFZ w Zielonej Górze odpisał mi, że "zasadnicza jednostka choroby będąca podstawą wystawienia skierowania na leczenie uzdrowiskowe (G 12) nie stanowi wskazania do leczenia uzdrowiskowego". Powołują się na rozporz. MZ (Dz. U. 2012, poz. 14) w którym ja nie znajduję wytłumaczenia tej odmowy.
Czytałam na forum, że jeździcie do sanatoriów. Jestem osobą pracującą i trafia mnie jak widzę ile mi potrącają na różne składki, a gdy jestem w potrzebie to figa. MIMO WSZYSTKO POZDRAWIAM CIEPŁO.


teresa

Witaj.
Nie wiem jak został wypisany wniosek i czy dla NFZ ma to znaczenie. Ja na każdym skierowaniu do sanatorium mam napisane: niedowład spastyczny czterokończynowy w przebiegu SLA oraz dyskopatia wielopoziomowa kręgosłupa C i LS. Nie zdarzyła mi się jeszcze odmowa. Byłam w szpitalach uzdrowiskowych 3 razy mimo, ż od 12 lat poruszam się przy pomocy chodzika, ale jestem zdolna do samoobsługi.
Spróbuj zadzwonić do NFZ i dowiedzieć się co mają na myśli w uzasadnieniu odmowy: "zasadnicza jednostka choroby będąca podstawą wystawienia skierowania na leczenie uzdrowiskowe (G 12) nie stanowi wskazania do leczenia uzdrowiskowego".Jeśli nie otrzymasz sensownej odpowiedzi napisz odwołanie do Dyrekcji NFZ w Zielonej Górze z groźbą powiadomienia Ministerstwa Zdrowia o bezprawnej odmowie. Najlepiej niech Twój lekarz neurolog doda w tym odwołaniu kilka słów od siebie. Jeśli nie masz chorób współistniejących wymienionych w rozporządzeniu MZ (Dz. U. 2012, poz. 14) NFZ nie ma prawa odmówić Ci leczenia uzdrowiskowego tym bardziej, jeśli jesteś osobą jeszcze w miarę sprawną i zdolną do samoobsługi.

jolla

 :)Bardzo dziękuję i zabieram się za to od jutra. Pozdrawiam.