Wypadanie żuchwy

Zaczęty przez anna141278, 11 Sierpień 2014, 16:29:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anna141278

Mojej mamusi dzisiaj strasznie wypada żuchwa. przy każdym szerszym otworzeniu buzi, jak zaczyna płakać. nie możemy sobie z tym poradzić. czy ktoś z was miał podobną sytuację. bardzo proszę o pomoc. wcześniej taka sytuacja zdarzyła nam się raz. rehabilitant pokazał nam jak szczękę ustawić, ustawiamy ale wypada non stop. proszę o rady.
Ania T

JAMI

Ania mi się wydaje,ze dziąsła się zmniejszają i proteza robi się za duza.Moją mamunie straznie bolą dziąsła od protezy.Jest jakby niedopasowana a zawsze była idealna :(
Jednak nie wiem co CI poradzic.A kleje do protez nie dają rady?

Maria

Pomoże szyna relaksacyjna na cały górny łuk zębowy. Bez wizyty stomatologa protetyka nic się nie zrobi.
"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

anna141278

Dziękuję że odpisałyście, nie wiem czy dobrze rozumiem, ale chyba myślicie o sztucznej szczęce. Moja mamusia ma górną szczękę i przyklejam na coregatab.  Ale mamusi wypada dolna naturalna szczeka z zawiasów i dopóki jej się nie ustawi to mama  nie może zamknąć buzi. Dzisiaj szczeka była wkładana prawie co 15 min. Boje się że wysiadają mięśnie odpowiedzialne za trzymanie żuchwy
Ania T

Maria

#4
Nie miałam na myśli sztucznej szczęki, tak naprawdę, to wypada krążek stawu skroniowo -żuchwowego. O osłabieniu mięśni świadczy cofnięcie dolnej szczęki a tym samym powstaje wada zgryzu, która osłabia staw. To, tak w telegraficznym skrócie.
"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

anna141278

Mario, baaaardzo dziękuję. Jutro poszukam takiej szyny i podzwonie po lekarzach. Dzisiaj założyliśmy mamusi takie pasy z płótna które podtrzymują mamce szczękę. I już sobie śpi.
Ania T

Maria

Aniu, może podwiązanie szczęki pozostawić na 2 tyg. niech staw odpocznie. Szynę trzeba wykonać, musi być dopasowana do łuku zębowego, o tym powinien zadecydować lek.dentysta lub chirurg szczękowy po wykonaniu zdjęcia rtg.
"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

anna141278

Mario, tak też mi powiedzieli w klinice chirurgii szczękowo twarzowej w Lublinie. żeby podwiązać żuchwę na 10dni. Jeśli mięśnie odpoczną i żuchwa się "zasklepi" to nic nie będziemy robić a jak będzie dalej wypadać to kazali nam przyjechać i zobaczymy co dalej. Jeszcze raz bardzo dziękuję. Ania
Ania T

skrzypek

Proszę podpowiedzieć mi czy istnieją jakieś specjalistyczne opaski podtrzymujące szczękę , ktoś pisał o podwiązaniu ale jak i czym od kogo mogę się dowiedzieć w sklepach specjalistycznych o tym nie słyszeli?