Grupa modlitewna

Zaczęty przez teresa, 12 Wrzesień 2008, 12:53:03

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

RILU


Droga Aniu

Gdy słyszę wypowiedzi kościoła i jakieś wymyślone  interpretacje , to jest mi bardzo przykro

Jezus jest Synem Boga i on cierpieniem swoim wybawił nas od grzechu pierworodnego.

Natomiast my jesteśmy stworzeni na podobiznę Boga a nie Jezusa .
Tak przynajmniej jest w BIBLI. Nie studiowałem teologi ale trochę czytałem ...

Modlę się jak wszyscy wierni ale nie lubię takich stwierdzeń ,że jak Jezus cierpiał to my też
musimy. Tak Kościół usprawiedliwia się gdy Bóg nam nie pomaga uzdrowić chorych ?
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

Gabriel

Dzisiejsze pierwsze czytanie w Kościele

(Jk 5,13-20)
Spotkało kogoś z was nieszczęście? Niech się modli. Jest ktoś radośnie usposobiony? Niech śpiewa hymny. Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana. A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone. Wyznawajcie zatem sobie nawzajem grzechy, módlcie się jeden za drugiego, byście odzyskali zdrowie. Wielką moc posiada wytrwała modlitwa sprawiedliwego. Eliasz był człowiekiem podobnym do nas i modlił się usilnie, by deszcz nie padał, i nie padał deszcz na ziemię przez trzy lata i sześć miesięcy. I znów błagał, i niebiosa spuściły deszcz, a ziemia wydała swój plon. Bracia moi, jeśliby ktokolwiek z was zszedł z drogi prawdy, a drugi go nawrócił, niech wie, że kto nawrócił grzesznika z jego błędnej drogi, wybawi duszę jego od śmierci i zakryje liczne grzechy.
PANIE
podtrzymuj moje życie
gdy upadam
gdy siły brak
a lęk spowija moje serce

Ogaruus

W Krakowie w kościele Reformatów, na ul. Reformackiej 4 w każdą PIERWSZĄ środę miesiąca o godz. 17.30 ( z wyjątkiem wakacji) odbywa się msza za uzdrowienie i uwolnienie. Na mszy byłam nie raz i naprawdę dzieją się cuda, choć nie zdarzyło mi się być na takiej żeby ktoś chory na jakieś neurologiczne świństwo został uzdrowiony.
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

wiesia_m

#123



wiesia_m

Witam.

Wspólnie z Tadziem zapraszamy do odmawiania Drogi Krzyżowej w piątki o godz 15.
Pozdrawiam i proszę Gabriela o modlitwy na te piątki.

Gabriel

Boże wieczny i wszechmocny!
Ty przygotowałeś w Sercu błogosławionej Dziewicy Maryi
godne mieszkanie dla Ducha Świętego.
Udziel nam i tym wszystkim,
którzy oddają cześć Jej Niepokalanemu Sercu,
łaski coraz większego upodabniania się do niego.
Przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego. Amen.
                + Niepokalane Serce Maryi - bądź naszym ratunkiem! +
      Święta Dziewico, która żyjesz w chwale nieba, nie zapominaj o smutkach Ziemi.
Zwróć swoje dobre oczy na wszystkich, którzy cierpią, którzy walczą z trudnościami, którzy doznają goryczy życia. Miej litość dla wszystkich, którzy kochają bez wzajemności, którzy nie kochają, którzy są ludźmi małej wiary. pociesz tych, którzy płaczą. Wysłuchaj tych, którzy się modlą. Umocnij tych, którzy się boją.
               Obdarz wszystkich nadzieją i pokojem. Amen.
              Tylko Maryja pozostała wierna, bo miłość zawsze pozostaje przy tych,
               którzy są bezradni i którzy cierpią
                                                                                                                                                                                                   ks. Marek Dziewiecki
,,Rodzina powinna żyć w taki sposób, by jej członkowie nauczyli się otaczać troską i pomocą młodych i starych, osoby chore lub upośledzone oraz ubogich" (KKK 2208). Módlmy się, abyśmy potrafili służyć pomocą wszystkim członkom naszej rodziny i ofiarnie miłować bliźnich. Módlmy się o przemianę naszych rodzin, by panowała w nich wzajemna miłość, życzliwość, przebaczenie.
                    W miłości nie ma lęku,
                    lecz doskonała miłość usuwa lęk,
(J4,18)
  (Ps 86, 4)
Tyś bowiem, Panie, dobry i łaskawy,
pełen łaski dla wszystkich, którzy Cię wzywają.
Wysłuchaj, Panie, modlitwę moją
i zważ na głos mojej prośby.
                 Naucz mnie chodzić drogą Twojej prawdy
                         ,,Ty, Panie, jesteś dobry i pełen przebaczenia,
                         pełen łaskawości dla wszystkich, którzy Cię wzywają"
(Ps 86, 5)

Ktoś Więcej (Something More) Wersja PL (PL Subtitles)
PANIE
podtrzymuj moje życie
gdy upadam
gdy siły brak
a lęk spowija moje serce

mariam

Gabrielu. Brak mi słów aby wyrazić wdzięczość i podziękowanie za wszystkie Twoje wpisy, które są balsamem dla mojej duszy.Dziękuję. Mariam

Gabriel

Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny
                 Obrałam sobie za orędownika i patrona chwalebnego św. Józefa usilnie się jemu polecając (...)   Nie pamiętam bym kiedykolwiek, aż do tej chwili, prosiła go o jakąś rzecz, której by mi nie wyświadczył (...). Kto by mi nie wierzył niech spróbuje, a z własnego doświadczenia przekona się, jak dobra i pożyteczna to rzecz, polecać się temu chwalebnemu Patriarsze i czcić go nabożeństwem" – podkreślała św. Teresa od Jezusa.
Święty Józefie, Wzorze i Patronie
czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego, módl się za nami.
      Pomnij, o najczystszy Oblubieńcze Błogosławionej Dziewicy Maryi, mój najmilszy Opiekunie, święty Józefie, że nigdy nie słyszano, aby ktokolwiek, kto ucieka się pod Twoją opiekę i błaga o Twą pomoc, pozostał bez pociechy. Tą ufnością ożywiony przychodzę do Ciebie i z całą gorąc-ością ducha Tobie się polecam. Nie odrzucaj mojej modlitwy, przybrany Ojcze Odkupiciela, ale racz ją przyjąć łaskawie i wysłuchać.    - Amen.
Swięty Józefie Módl się za nami
                  Św. Józefie!
                Twoja moc rozciąga się na wszystkie nasze sprawy.
                Ty umiesz uczynić możliwym to, co wydaje się być niemożliwym.
                Spójrz z ojcowską miłością na wszystkie nasze potrzeby.   - Amen.
,,O, św. Józefie, przyjacielu Serca Jezusa, wysłuchaj nas.
O, Józefie, ratuj nas w życiu i w śmierci, ratuj nas w każdy czas!".
O chwalebny Patriarcho, święty Józefie, z pokorą upadamy przed Tobą. Oddajemy się pod Twoją przemożną opiekę, zobowiązując się do najszczerszej wiary i pobożności. Będziemy starać się czynić wszystko, co w naszej mocy, aby Cię czcić przez całe nasze życie i okazywać Ci miłość. Bądź przy nas teraz i przez całe nasze życie. Święty Józefie, z pokorą upadamy przed Tobą i Bożym Synem, Jezusem. Ofiarujemy z serdeczną pobożnością ten cenny skarbiec modlitw, pamiętając zawsze o licznych cnotach, które ozdabiały Twoją świętą osobę. Spraw, o święty Józefie, niech Wszechmogący Bóg zwróci ku nam swoje łaskawe spojrzenie. Jak Józef egipski nie odrzucił swych braci, lecz przyjmując ich z miłością, ocalił od głodu i śmierci, tak wyjednaj nam, o chwalebny Patriarcho, tę łaskę, aby Bóg nigdy nas nie opuścił na tej wygnańczej dolinie łez. Niech zawsze zalicza nas do rzeszy Twych oddanych sług żyjących bezpiecznie pod Twoją opieką, a Twoja pomoc i orędownictwo niech nas chroni przez wszystkie dni naszego życia.
PANIE
podtrzymuj moje życie
gdy upadam
gdy siły brak
a lęk spowija moje serce

Gabriel

,,Obrałam sobie za orędownika i patrona chwalebnego św. Józefa usilnie się jemu polecając (...) Nie pamiętam bym kiedykolwiek, aż do tej chwili, prosiła go o jakąś rzecz, której by mi nie wyświadczył (...). Kto by mi nie wierzył niech spróbuje, a z własnego doświadczenia przekona się, jak dobra i pożyteczna to rzecz, polecać się temu chwalebnemu Patriarsze i czcić go nabożeństwem" – podkreślała św. Teresa od Jezusa.
Marta Robin, znana francuska mistyczka, której jedynym pokarmem przez blisko 50 lat była konsekrowana Hostia, powiedziała, że św. Józef będzie świętym trzeciego tysiąclecia.

Błogosławiony Jan Paweł II był szczególnym czcicielem św. Józefa.
Dziękujmy Panu Bogu za kanonizację Jana Pawła II.
Odprawiając tę dziękczynną nowennę w środy za kanonizację Jana Pawła II, pamiętajmy, aby na wzór Józefa przyjąć Maryję wraz z Jezusem pod nasz dach, wprowadzić ich do naszego życia. Dziękujmy Bogu za dar Jana Pawła II, który ukazał całemu światu swoją głęboką cześć, szacunek i miłość do Matki Jezusa. Cały swój pontyfikat Jan Paweł II zawierzył Maryi. www.naszdziennik.pl.
                    Święty Józefie, Ojcze przybrany
                  Jezusa Chrystusa, módl się za nami.

Józef uczy nas, że trudności są po to, żeby je wytrwale i cierpliwie przezwyciężać – ufając Bogu! Im bardziej Mu zaufamy, tym bardziej będziemy wierzyli w Jego Miłość i w Jego obietnice. Tym bardziej będziemy rozumieć, że trudności są po to, abyśmy wytrwali przy Bogu wiernie i do końca.
           
                Jakże mądry jesteś, święty Józefie, w Twoim zaufaniu:
                                         – Dlaczego panikować, skoro Duch Święty kieruje.
                                         – Dlaczego narzekać, skoro Duch Święty pociesza.
                                         – Dlaczego rozbijać, skoro Duch Święty jednoczy.

            Jakże mądry jesteś, święty Józefie, w Twojej sprawiedliwości.

Święty Józefie, pośpiesz mi na ratunek, święty Patriarcho, i pociesz mnie w tym strapieniu.
O, święty Józefie, Przyjacielu Serca Jezusa, wysłuchaj mnie.
O, Józefie, ratuj nas w życiu i w śmierci, ratuj nas w każdym czasie!


,,Sprawiedliwy jest bowiem ten, kto się modli, kto żyje wiarą i stara się czynić dobro w każdej konkretnej sytuacji życiowej. Wiara karmiąca się modlitwą – oto najcenniejszy skarb, jaki przekazuje nam św. Józef. Jego śladem poszły pokolenia ojców, którzy dzięki przykładowi prostego i pracowitego życia zaszczepili w duszach swych dzieci nieocenioną wartość wiary, bez której wszelkie inne dobro narażone jest na ryzyko".

słowa Jana Pawła II:  "Nie lękajcie się,,. Niech nasz lęk będzie jak św. Józefa
– wyrażony troską, abyśmy nigdy nie utracili z oczu Jezusa, nie wyparli się Go w chwilach trudnych.

Nie lękajcie się, ja jestem z wami
PANIE
podtrzymuj moje życie
gdy upadam
gdy siły brak
a lęk spowija moje serce

Maria

W ramach oczekiwania na na Święto Zmartwychwstania Pańskiego dziś - pierwsza - część rekolekcji: Rekolekcje wielkopostne
2014 r. - Rekolekcje wielkopostne, cz. I, czytania i nauka
"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

Maria

Druga - część rekolekcji: Rekolekcje wielkopostne - ,,Przemiana czy stagnacja? Życie czy wegetacja"
2014 r. - Rekolekcje wielkopostne, cz. II, czytania i nauka


"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

Maria

"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

wiesia_m

#132
Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę Drogi Krzyżowej, dziś była ostatnia.
Wiesia z Tadziem
Golgoto - To nie gwoździe... wyk. Marek Kujawa (Roland BK-5)

Maria

"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

Gabriel

Panie Jezu Chryste, pobłogosław nas i te dary, zasiądź między nami przy wielkanocnym stole, daj nam z wiarą przeżywać Twoją obecność podczas świątecznego posiłku, w dzień Twojego zwycięstwa, abyśmy mogli się radować z udziału w Twoim życiu i z martwych wstaniu. Niech nasz stół będzie znakiem pojednania i wzajemnej życzliwości. Amen.
PANIE
podtrzymuj moje życie
gdy upadam
gdy siły brak
a lęk spowija moje serce

Gabriel


Hallelujah - Alexandra Burke

Jezus zwyciężył śmierć. ALLELUJA!

      Alleluja, Bóg Zmartwychwstał! Przez krew swoją, Panie, Odkupiłeś nas wszystkich!
Jezus Chrystus Zmartwychwstał więc cieszcie się i weselcie!
      Z okazji Świąt Wielkanocnych  życzę Wam, kochani  łaski Zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa, wzmocnienia wiary, pokoju serca oraz Miłości do Krzyża i Bliźniego. By Dobry i Miłosierny Bóg obdarzył nas wszelkimi darami potrzebnymi do wytrwania w Jego Woli.
      Życzę również spokojnych, pogodnych chwil z Rodziną, Bliskimi byśmy cieszyli się wieczną Chwałą Zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa! Byśmy byli światłem dla pogan, ateistów, gdyż do tego przysposobił nas Chrystus.
                                                                                                                   Fronda
PANIE
podtrzymuj moje życie
gdy upadam
gdy siły brak
a lęk spowija moje serce

Gabriel


,,Uczmy się milczenia od św. Józefa! Tak bardzo go potrzebujemy w świecie, często zbyt pełnym zgiełku, utrudniającego skupienie i słuchanie głosu Bożego".
Z wdzięcznością i radością zbliżamy się do dnia kanonizacji błogosławionego Jana Pawła II, który stawiał nam za wzór Józefa – człowieka milczenia. ,,Wszyscy, wierzący i niewierzący, muszą nauczyć się milcze-nia, które pozwoli Bogu mówić kiedy i jak zechce, a nam rozumieć Jego słowo" (Jan Paweł II).
Święty Józefie, ofiaruję Ci miłość Jezusa i Maryi, jaką żywią ku Tobie. Ofiaruję Ci też uwielbienia, hołdy wdzięczności i ofiary, jakie wierni składali Ci przez wieki, aż do tej chwili. Siebie i wszystkich drogich memu sercu oddaję na zawsze Twej świętej opiece. Błagam Cię dla Miłości Boga i Naj-świętszej Maryi Panny, Twej Oblubienicy, racz nam wyjednać łaskę ostatecznego zbawienia i wszystkie łaski nam potrzebne. Pośpiesz mi na ratunek, święty Patriarcho, i pociesz mnie w tym strapieniu.
     Chwalebny święty Józefie, Oblubieńcze Maryi, pamiętaj o nas. Czuwaj nad nami, najmilszy nasz Stróżu. Wspieraj nas w dążeniu do świętości, Mężu sprawiedliwy. Zaopatruj nasze potrzeby duchowe i doczesne, najdroższy Karmicielu Przenajświętszego Dzieciątka Jezus. Wierny Opiekunie, któremu został powierzony najdroższy Skarb nasz, Jezus – weź pod swoją opiekę i wstawiennictwo sprawę, którą Tobie polecam. Niech jej skutek będzie na chwałę Bożą i na pożytek naszych dusz. Amen.

Oddanie się w opiekę świętemu Józefowi
Ojcze ubogich, o Józefie święty, oto my, ubodzy w święte skarby Nieba, my ubodzy w cnoty i łaski, po Maryi błagamy Ciebie, Patronie przemożny, u Boga. Wyjednaj nam odpuszczenie grzechów i wstręt do grzechów. Wyproś nam zamiłowanie cnoty, pobożności, cierpliwości i bojaźni Bożej! Uproś nam pomnożenie wiary mocnej i stałej, nadziei niezłomnej i miłości najgorętszej Boga i bliźniego. Jak Józef egipski był wybawicielem swego ludu i kraju, tak i Ty, Patronie, bądź ochroną naszą, pomocą naszą, wybawicielem naszym we wszystkich potrzebach zarówno duszy, jak i ciała. Osłaniaj Kościół nasz święty katolicki, chroń Ojczyznę naszą, chroń wszystkie chrześcijańskie stany, a szczególnie broń maluczkich oraz młodzież naszą. Daj nam chleba naszego, daj nam życie czyste, daj śmierć świętą i zbawienie wieczne. Amen.
                                  Niech będzie uwielbiony Bóg w swoich Aniołach i w swoich świętych!
  Piosenka dla Ojca Świętego
PANIE
podtrzymuj moje życie
gdy upadam
gdy siły brak
a lęk spowija moje serce

wiesia_m

Witam.
Zapraszamy do wspólnego odmawiania Litanii do Najświętszej Marii Panny czyli Loretańskiej przez cały miesiąc maj.
Zaczynamy 1 maja czwartek godz 13.00.
Wiesia z Tadziem

wiesia_m


wiesia_m

#139
Święty Janie Pawle II,
dziś są Twoje urodziny, my pokornie Cię prosimy,
ulżyj w cierpieniu chorym, daj siły ich opiekunom,
natchnij naukowców, aby odkryli jak najszybciej lekarstwo na SLA.
W prezencie Twoja ulubiona piosenka.

https://www.youtube.com/watch?v=f_rsLuJvZjQ