Poszukuję osób, którym podane zostały komórki macierzyste

Zaczęty przez inka1007, 28 Styczeń 2015, 10:58:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

retina

No właśnie, też bym chciała wiedzieć jak teraz sie czujesz

DanaS

Dante, odezwij się, chcemy wiedzieć czy są jakieś dalsze pozytywne skutki przeszczepu, pozdrawiam.
Gdzie jesteś, Panie Boże...

Dante

Dalej jest dobrze, nie pogarsza sie  :) ale tez nie polepsza( napewno mocno spowolnilo a moze i zatrzymalo postep ). Ostatnio (jakies 1,5 mies) dzwonil lekarz z Olsztyna, zadal kilka pytan kontrolnych odnosnie stanu zdrowia i ma sie niedlugo skontaktowac ponownie.

DanaS

Cieszę się, że  udało się zatrzymać postęp choroby i życzę Ci aby ten stan trwał jak najdłużej. Może więcej osób przekona się do tego zabiegu, jeżeli będą odzywać się ci, którym ten zabieg posłużył.
Gdzie jesteś, Panie Boże...

Róż@

Witajcie, ja miałam podane komórki macierzyste z krwi pępowinowej w sierpniu tego roku. Choroba bardzo spowolniła, zaczęłam lepiej mówić, drgania mięśni w 95% ustały oraz miałam więcej energii. Od jakiegoś tygodnia chyba choroba delikatnie się przebudziła bo nogi mam jak galareta. Ale w poniedziałek znów mnie naprawią :) Jadę znowu na wszczep :)
Jak chcecie się więcej o mnie dowiedzieć to piszcie albo zaglądajcie na facebook Wygram z SLA

masza

Cieszę się razem z Tobą  ;D
Gdzie robiłaś przeszczep komórek?

Róż@


on2015

Cytat: Róż@ w 10 Listopad 2015, 20:34:01
Miałam przeszczep zrobiony w Krakowie.
Mogłabyś podać więcej szczegółów? Kto Ci zlecił ten przeszczep? Gdzie w Krakowie został zrobiony? Jaki jest koszt? Czy komórki były od członka rodziny czy od osoby obcej?

wiesia_m

Cytat: Róż@ w 10 Listopad 2015, 20:08:05
Witajcie, ja miałam podane komórki macierzyste z krwi pępowinowej w sierpniu tego roku. Choroba bardzo spowolniła, zaczęłam lepiej mówić, drgania mięśni w 95% ustały oraz miałam więcej energii. Od jakiegoś tygodnia chyba choroba delikatnie się przebudziła bo nogi mam jak galareta. Ale w poniedziałek znów mnie naprawią :) Jadę znowu na wszczep :)
Jak chcecie się więcej o mnie dowiedzieć to piszcie albo zaglądajcie na facebook Wygram z SLA

Witaj Róż@
Cieszę się, że dzielisz się inf i to pozytywną na temat komórek.
Opisz swoją historię w dziale ,,Moja Historia''
Oczywiście dziel się swoimi spostrzeżeniami po wszczepach.
Pozdrawiam

oscar

Mam pytanie,
czy po wszczepach komórek, w trakcie kolejnych serii, robione są jakieś badania diagnostyczne (np. EMG lub inne), wg których określa się aktualny stan choroby, jej postęp, zatrzymanie. Czy takie badania są wymagane w procesie i służą do decyzji o dalszych wszczepach ?
Czy ktoś miał robione takie kolejne kontrolne badania diagnostyczne - jak wypadały ? 
Andrzej Zaremba ,,Życie bez nerwów" – to opowieść o 7 latach życia z SLA

Ogaruus

z tego co mi wiadomo to w Olsztynie po wszczepieniu komórek dzwonią do pacjenta co 2-3 miesiące i zadają kilka pytań i tyle...
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!


oscar

Jako że nikt z chorych, opiekunów nie potwierdził, że po wszczepach prowadzone są kontrolne badania diegnostyczne, czyli można przypuszczać, że nie są one nieodłącznym elementem kontrolującym przebieg terapii. Nikt tego nie robi.
W jaki zatem sposób wymiernie stwierdza się efekty zabiegu typu spowolnienie, poprawę ... ?
Andrzej Zaremba ,,Życie bez nerwów" – to opowieść o 7 latach życia z SLA

Ogaruus

Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

oscar

cytując wieszcza:   ,,Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż mędrca szkiełko i oko"   ???
Andrzej Zaremba ,,Życie bez nerwów" – to opowieść o 7 latach życia z SLA

justa

Od pewnego czasu jest możliwe pobranie podczas porodu dziecka poza komórkami macierzystymi z  krwi pępowinowej  także komórek macierzystych ze  sznura pępowinowego . Te są podobno lepsze do przeszczepu , gdyż nie musi być tzw. zgodności między dawcą a biorcą . Słyszeliście coś o takich przeszczepach komórek ze sznura pępowinowego u chorych na SLA ?

masza

To są komórki z galarety Whartona. Składnika sznura pępowinowego. Takich przeszczepów dokonuje się w Olsztynie, Krakowie, Częstochowie. Warszawy nie jestem pewna. Choć w szpitalu na Banacha dr Kuźma też prowadzi jakieś badania.
Komórki macierzyste stają się przedmiotem wielu badań naukowych. Szkoda tylko, że bardziej w kontekście medycyny estetycznej i trochę sportowej, oraz ortopedii.
Tymczasem np. osocze bogatopłytkowe (składnik krwi ), w dużym stopniu stymuluje komórki do namnażania i tym samym stymuluje regenerację organizmu. A bada się je głównie w kontekście medycyny estetycznej.
Wiadomo, potencjalnie większe zyski...
pozdrawiam serdecznie


przemked

Witam a czy ktoś może mi podesłać namiary na Kraków w którym szpitalu wykonują przeszczepy  . Z góry dzieki

mysza

czesc.ja poszukuje osob ktorym zostaly podane komorki macierzyste w krakowie na ul.grzegorzeckiej w centrum regenmed.moj maz jest chory na sla.