Leczenie marihuaną medyczną

Zaczęty przez JAMI, 15 Marzec 2015, 19:54:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JAMI

Powiedzcie mi proszę w jaki sposób mogę załatwic marihuane leczniczą legalnie?
Jeśli zdobędę recepte od neurologa to mogę ją normalnie kupic w jakiejs aptece?

Maria

"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

Ogaruus

#2
Czechy czasami zawitają w Krakowie... tylko nie wiesz czy z apteki czy z majeranku i czy nie pryskali czymś na szczury,  więc lepiej odpuścić takie pomysły
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

Żyrafa

też dzisiaj usłyszałam w TV o leczeniu medyczną marihuaną - mówiono o dzieciach z padaczką, a na koniec wspomniano, że ma pomagać również w SM i SLA.
moją chorą mamę ogromnie ta wiadomość poruszyła - jest gotowa przyjmować każdy specyfik dający nadzieję ...
czy ktoś zetknął się z tą metodą?
jaka jest wasza opinia?

Maria

#4
"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

masza

W Japonii od lat stosuje się ją u pacjentów z SLA.
Rozluźnia, zmniejsza spastykę,  łagodzi stres i poprawia nastrój.
Niestety nie leczy SLA  :(

JP

Media (TVN) podały ostatnio informację o leczeniu marihuaną m. in. SLA. Czy ktoś wie coś więcej?

Ogaruus

maryha jest dobra na wszystko. niestety nielegalna w Polsce
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

slash

jestem tu nowa, mój tato choruje i bardzo chciałby spróbować terapii marihuaną. Piszecie, że rozluźnia ona spastykę, a co z mięśniami oddechowymi? u taty sa słabiutkie, oddycha ciężko, obawiam się, czy nie spowoduje to np. uduszenia... ktos ma jakies doświadczenia w tym temacie? będę b. wdzięczna za info.

Ogaruus

musi się delikatnie zaciągnąć. najlepiej nie palić "skuna" tylko marihuanę przefiltrować wodą. Może to być fajka wodna jaką mają Arabii, albo bongo dostępne w tabakierach.
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

Ogaruus

jest jeszcze taki lek na recepte - salivax, który jest na bazie kannabinów tylko, że przeciętnie kosztuje 1600zł/mc...
marihuana jest dobra na nadmiar śliny - wysusza ślinianki, jest dobra na spanie.
Należy pamiętać, aby marihuany nie mieszać z alkoholem.
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

Ogaruus

marihuana także uśmierza ból, porównywalnie do apapu albo no-spy (np. przy bólach menstruacyjnych)
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

catavinos

Ja palę normalne papierosy , około 5 dziennie , ale tak naprawdę to właściwie prawie się nie zaciągam bo nie jestem w stanie- słaba przepona- się porządnie "sztachnąć" .
Jak ktoś ma słabe mięśnie oddechowe to nie popali ani marychy ani zwykłego szluga , mało tego , śmiem twierdzić,że ścieżki też nie wciągnie ! 
Pozostają jedynie ciasteczka z marihuaną !
Kto zna przepis na wypiek ?

Kocuros

Ciasteczkami narobiles mi apetytu ;) jestem lasuchem i lubie roznego rodzaju ciasta i ciasteczka, maryhy nigdy nie probowalem bo oprocz ostatnio stwierdzonego SLA od dziecinstwa mam tez epilepsje, a podobno przy epi maryha nie jest wskazana :-( ale na ciasteczka sie skusze. Pozdrawiam.:-)

teresa

Cytat: Kocuros w 29 Marzec 2015, 08:48:21
Ciasteczkami narobiles mi apetytu ;) jestem lasuchem i lubie roznego rodzaju ciasta i ciasteczka, maryhy nigdy nie probowalem bo oprocz ostatnio stwierdzonego SLA od dziecinstwa mam tez epilepsje, a podobno przy epi maryha nie jest wskazana :-( ale na ciasteczka sie skusze. Pozdrawiam.:-)
I tu Cię Kocuros zaskoczę bo właśnie marihuana lecznicza zmniejsza częstotliwość napadów padaczkowych. W Polsce już leczy się nią dzieci chore na epilepsję. Możesz się zainteresować tematem to miał byś  lek na 2 choroby (SLA nie leczy ale pomaga). My mielibyśmy od Ciebie informację jak działa na objawy SLA.
A ciasteczka też uwielbiam i chętnie bym takowe konsumowała  ;D

Kocuros

To przepraszam w takim razie, mnie zawsze wlasnie lekarze leczacy mnie na epi, przestrzegali przed maruha i innymi narkotykami, dlatego nie probowalem.

Ogaruus

niestety nie mam przepisu na ciasteczka ale z tego co wiem wychodzi strasznie nieekonomicznie, ponieważ na ciasteczka dla 4-5osób trzeba dać z 10g maryhy. i też nie wszyscy chorzy mogą już jeść;(
ja jestem zwolennikiem bonga.
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

Maria

Do wypieku ciasteczek używa się 'masło z marihuaną', które otrzymuje się przez podgrzewanie na wolnym ogniu surowych konopi w tłuszczu.
Inny sposób na dodawanie marihuany do potraw i napojów to, 'alkohol z marihuaną'. Otrzymuje się przez podgrzanie żywicy konopi w rumie albo brendy.       
"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

teresa

#18
Cytat: Kocuros w 29 Marzec 2015, 10:52:43
To przepraszam w takim razie, mnie zawsze wlasnie lekarze leczacy mnie na epi, przestrzegali przed maruha i innymi narkotykami, dlatego nie probowalem.
Jest kilka odmian marihuany i nie wszystkie  są psychoaktywne. Innymi słowy, niektóre rodzaje marihuany nie spowodują zmiany świadomości, bez względu na to, jak wiele ich spożyjesz.
Te odmiany marihuany zawierają niewielkie ilości THC. Zwykle są jednak bogate w różne substancje chemiczne zwane kannabidiol (CBD).
Ze względu na jego niezdolność do uzyskania haju, CBD zyskał poparcie jako lek. Na przykład, bogate w CBD konopie uważane są za bardziej użyteczne w niektórych sytuacjach, na przykład kiedy są podawane dzieciom. Badania pokazują, że bogata w CBD marihuana może mieć wiele wyjątkowych korzyści medycznych. Ostatnie badania wskazują, że CBD jest bardzo przydatne w leczeniu schizofrenii i rzadkich form padaczki.

A przy okazji to ten wątek został założony w dziale NOWE METODY LECZENIA a nie Medycyna Niekonwencjonalna w celu pozyskania informacji o marihuanie medycznej a sprowadza się do  palenia zioła. Nie o to tu chodzi :)

RILU


Olejek z indyjskich konopi nie wywołuje zwidów .
Nie zobaczysz koguta większego od ciebie ani pośpiesznego pociągu w twoim pokoju .  ;D
Bardzo dokładnie opisała to Teresa .Odnośnie poprawy zdrowia chorych na SLA to jeszcze nic
nie wiadomo  :)
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.