Pocenie

Zaczęty przez Daria Warszawa, 17 Marzec 2015, 22:48:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Daria Warszawa

kochani znów zwracam sie do was z prosba o jakąs podpowiedz...chodzi o pocenie bardzo intensywne. Mama sie bardzo poci (głowa,plecy) poduszka i przescieradło ciagle mokre a ona zimniutka, nie przegrzewam jej w pokoju 20stopni i nie jest grubo ubrana. Pod przescieradłem jest ten materac gumowy przeciwodleżynowy,na to kłade grubszy koc ,bo wiadomo ,że tak bezposrednio pod przescieradłem ta guma to by jeszcze gorzej było. Mama cały czas lezy na plecach nie pozwala sie kłasc na boki,nie ma odlezyn ,wiec jej pozwałam,mama jeszcze jest chodząca troche, nie mam pomysłu jak sobie z tym nadmiernym poceniem poradzić. może wy macie jakis mpomysł???????????????

marek

Witaj,nikt nie odpowiedział,to może ja. Mówisz że mama leży tylko i wyłącznie na plecach,musisz uważać na odleżyny,powinno się zmieniać pozycję chorego.A co do pocenia,to może nerwy,stres,depresja?-tak sobie pomyślałem.My na gumowy materac bezpośrednio zakładaliśmy prześcieradło takie frote.(czy jak się ono fachowo nazywa)

masza

Witaj Dario,
mnie pomogła zmiana pościeli. Tradycyjne pierzowe poduszki i kołdry zamieniliśmy na pościel termiczną, czy termoaktywną ,nie pamiętam dokładnie jak się nazywa. W każdym razie chodzi o to, że ona oddycha, przepuszcza \odprowadza wilgoć i pomaga w utrzymaniu komfortu termicznego ciała. Nie jest to panaceum na całkowite rozwiązanie problemu, ale w połączeniu z obracaniem na boki daje dużą ulgę. Podczas leżenia na boku chłodzisz plecy. Przede wszystkim zapobiegasz odleżynom.
Ja mam  taką zwykłą poduszkę i kołdrę z LIDLA, cieńsze na sezon wiosna /lato i grubsze na zimę.
Może warto sprawdzić czy to nie jest jakaś infekcja?
Pozdrawiam  :)