Jak przygotować się na odbiór chorego ze szpitala?

Zaczęty przez Hanka, 21 Maj 2015, 09:30:52

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hanka

Dziś mamunia wreszcie wychodzi ze szpitala. Jak tam trafiła była jeszcze w całkiem niezłym stanie. Dziś nie mówi ma respirator i pega. Jedyne, co może to mrugać i delikatnie poruszać głową. Proszę o radę, co będzie niezbędne by zapewnić jej jak najlepsze warunki. Specjalne łóżko z materacem przeciwodleżynowym jest, cały sprzęt od firmy wentylacyjnej, szafka medyczna, parawan, preparaty do odżywiania, pieluchy, kremy na odparzenia i nie wiem co jeszcze może być niezbędne. Co prawda przyjdzie dziś pielęgniarka, ale myślę, że Wy, opiekunowie i chorzy najlepiej wiecie, co jest niezbędne i co może ułatwić codzienne funkcjonowanie w takim stanie. Będę wdzięczna za każdą radę.

wiesia_m

Haniu, tu znajdziesz potrzebne informacje
http://mnd.pl/forum/index.php?topic=7213.0

znikło zdjęcie dotyczące komunikacji ale tu jest link
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1490989157833678&set=pcb.1490989364500324&type=1&theater

Jeśli masz jeszcze pytania to pytaj
Pozdrawiam  :-*


Hanka

Dziękuję, korzystamy z każdej rady. Ten sposób komunikacji całkiem dobrze się sprawdza :) W szpitalu mama nie chciała z niego korzystać, ale teraz tak się "rozgadała".

Daria Warszawa

Hania moja mama po wyjściu ze szpitala też była w owiele gorszym stanie niż przy przyjęciu do niego. Nam sie udało odzyskać do pewnego stopnia sprawność. Zaczeła chodzić pod rękę w szpitalu nie dawała rady. Nie miała siły nic utrzymać w ręku teraz jest zdecydowanie lepiej. Co do rzeczy które będa ci potrzebne to preparat do dezynfekcji bo schodzi go dużo i gaziki jałowe pod rurke bo mama nie toleruje tych specjalnych gąbek.  Ja kupuję takie rzeczy jak płyn do dezynfekcji ,gaziki jałowe,maści na odparzenia przez allegro bo jest o 100% taniej niż w aptece i przywożą do domku nie trzeba latać do apteki ;) Dla przykładu płyn do dezynfekcji octanisept 50ml w pierwszej lepszej aptece kosztuje 25zł a przez internet 1000ml 50zł.

Maria

Gaziki i octanisept zapewnia firma żywieniowa.
"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

Daria Warszawa

Nam dają tylko te małe pod pega a srodki do dezynfekcji i te wiekrze pod tracheo we włlasnym zakresie .