Ja i mama

Zaczęty przez Xel92, 28 Maj 2015, 11:33:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Xel92

Długo się zbierałem by zarejestrować się na tym forum. Rok temu u mamy zdiagnozowano SLA. To był szok dla wszystkich. Z tego co wiem to choroba nadal nieuleczalna. Dochodzi do tego to, że jeszcze ma wzw c. Narazie jest jeszcze na tyle sprawna, by chodzić, sprzątać i gotować. Problemem jest to, że strasznie izoluje się od ludzi. Mieszkamy w małej Podkarpackiej miejscowości. Ja sam mam poważne problemy ze sobą... Boję się ludzi plus ciężko mi się zmotywować do czegokolwiek. Ciężko mi cokolwiek załatwiać, a mama potrzebuje pomocy, opieki.. Naprawdę nie wiem co będzie gdy choroba postąpi dalej. Chce dla niej jak najlepiej. Napisałem tutaj, bo chcę gdzieś móc popisać. Poznać ludzi z podobnymi problemami.

Berta2014

Witaj na tym forum!
Choć wolałabym, abyś ani Ty, ani ja, ani inni nie musieli tu być, no ale niestety...
Pisz, jak będziesz miał pytania, problemy, albo poprostu chciał popisać. Tu są dobrzy ludzie, bardzo dobrzy, ja znajduję tu wiedzę, pomoc, a w jakiś sposób spokój.
Pozdrawiam
Berta

Bożenka_

Xel92  podaj swoją lokalizację, miejsce pobytu. Będzie łatwiej może o rehabilitanta, lekarza. Może ktoś za płotem ma takie problemy jak Ty. Jesteśmy na forum anonimowi, podanie miejsca pobytu nie szkodzi a wręcz pomaga.
Jesteśmy rodziną, którą nie łączą więzy krwi.

AnnaL

Xel 92- dobrze,że napisałeś....
Zawsze możesz liczyc na wsparcie , dobra rade i porade w wielu sprawach codziennych (jakiej możesz nawet nie otrzymać od lekarza itd.)....


pozdrawiam
ania





Xel92

Dziękuje za miłe powitanie. Ludzie są różni, mimo to podam gg:35935721. Przepraszam ale na tę chwile nic zbytnio nie opowiem.

Ogaruus

tutaj na forum nie musisz się wstydzić. jesteśmy zgraną "rodziną" i zawsze się znajdzie ktoś kto Ci pomoże a na pewno zrozumie.
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

Anna87

hej bardzo malo pisze na forum ale wchodze i czytam codziennie.Moja mama tez choruje i jestesmy z malej wiosku na podkarpaciu. Jak bedziesz czegos potrzebowal pisz albo dzwon nr mojej komorki 693 122 677 chetnie pomoge. To juz kolejna osoba na Podkarpaciu :( 
pozdrawiam Ania

Daria Warszawa

Xel92 to co napisałes mnie zaintrygowało co znaczy ,że boisz sie ludzi??? jakto nie możesz sie do niczego zmotywowac ?? Radze ci zebyś sie ich jak najszybciej przestał bać bo bedziesz miał mnustwo kontaktu z nimi jak choroba mamy sie posunie. Bedziesz musiał miec stały kontakt z lekarzami itp. Jak się ty o mame nie zatroszczysz i nie bedziesz miał wszystkiego pod kontrolą to nie wiem co bedzie. Mama w pewnym momencie bedzie potrzebowała zebys zrobił i załatwił za nią wszystko.

Ogaruus

Daria - będę z szczera - nie podoba mi się taki ostry naskok na Xel-a. jeżeli 92 w jego niku to data urodzenia to jest moim rówieśnikiem. mam wielu kumpli, którzy są nieśmiali i zagubienie i wiem jakby się czuli po otrzymaniu wiadomości, że ich ukochana mama idzie w okrutny sposób do piachu...
ja to widzę w takim ujęciu:
idzie chłopak z wielkim worem (w worze jest sla) przez las w samym środku nocy a w lesie są groźne zwierzęta i chłopak jest przerażony. Ty Dario w tym  lesie jesteś wilkiem czającym się żeby zaatakować. atakujjesz worek sla, rozszarpujesz go strzępy i idziesz dalej z chłopcem.
mam nadzieję, że nie uraziłam was tym porównaniem...
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

Daria Warszawa

Ogarus może masz racje ,że troche za mocno zareagowałam ,ale mnie zirytował chłopak ;(zresztą nie powinnam tak reagowac bo to nie mój interes. Ale krew mnie zalewa jak ktoś piszę ,że sie cieszy ,że mama jeszcze może sprzątać i gotować a on ma problemy ,że sie boi ludzi i nie może sie do niczego zmotywować!!! Książka kucharska w rękę ,miotła w drugą i jedzie dalej!!!a jak ma problemy do tego sam ze sobą to psycholodzy czekają ;) Przepraszam już nie będę złym wilkiem  :angel: ale musiałam to powiedzieć  >:D

Ogaruus

 :)
jak coś to mamy w dignitas dolentium psychologa na stronie, więc bezpłatnie można skorzystać z porady.
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!