Jestem przerażona..

Zaczęty przez kasiul_1988, 30 Styczeń 2024, 08:13:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kasiul_1988

Witam Was serdecznie. Zastanawiałam się długo czy napisać, bo wiem, że mimo iż jeszcze nie mam diagnozy to potrzebuje bardzo dużego wsparcia.
Mam 36 lat, jestem Mamą dwójki chłopców, pierwszy 6 lat, drugi 4 miesiące.
U mnie zaczęło się od osłabienia prawej ręki i nogi. Taki dziwny ciągnący ,,ból" łydki. Czasami mam wrażenie, że też uda. Jeśli chodzi o rękę, to bardziej osłabienie barku aniżeli dłoni. Prawda jest taka, że na forum trafiłam gdy zaczęła mi drgać dolną warga. Po wpisaniu w doktora Google, wyskoczyły mi informacje na temat SLA, zaczęłam czytać i mam wrażenie że nagle wszystkie objawy dotyczą mnie. W piątek idę do neurloga, nie mogę jeść, boli mnie żołądek. Jestem przerażona, praktycznie nie mogę normalnie funkcjonować. Wątek moja historia przeczytałam od deski do deski. Pojawiają się u mnie też drętwienia dłoni, mrowienia na ciele, ogólnie mam wrażenie, że odkąd zaczęłam czytać wszystkie objawy postępują z dnia na dzień. Czyli każdego dnia dochodzi coś nowego... czekam na piątek jak na zbawienie, choć domyślam się, że na pierwszej wizycie neurolog niewiele powie

Eweo82

Postaraj się uspokoić,nie czytaj ,to nie wychodzi na dobre,a objawy na prawde mogą się nasilac bo lekturze. Nie diagnozuj się w Internecie .moze zwyczajnie brak Ci jakichś witamin i mikroelementów ,tarczyca itd.to na prawde nie musi być nic poważnego. Idź do neurologa i zajmuj się Bobaskiem,całuj ,tul i ciesz się zapachem cudownej milutkiej skóry. Tzn caluj Bobaska nie neurologa ;)trzymaj się

kasiul_1988

A jak u Ciebie? Masz już diagnozę?

Eweo82

Nie czekam na emg 1 lutego.

kasiul_1988


Adrianos30

Osłabienie siły, ból mięśni i fascykulacje nie oznaczają jeszcze SLA

kasiul_1988

Wiem, zdaje sobie z tego sprawę. Miałam wizytę u neurologa, powiedział, że wszystkie odruchy mam prawidłowe, że nie widzi tu SLA, ale mimo to wszystko siedzi gdzieś w mojej głowie. Wolałabym zrobić jakieś badanie potwierdzające lub wykluczające. Tylko nie wiem jakie.

Ogaruus

wykluczające badanie to właśnie sprawdzanie odruchów. zapomnij o sla.
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

Marcin1988

Kasiul i jak u ciebie sprawa wygląda z diagnoza lub wykluczeniem ? Ja od wczoraj przypuszczam że mam sla i dzisiaj byłem u neurologa niby twierdzi że wszystko jest ok .... Ale skierował mnie na dodatkowe badanie EMG jutro to będę ogarniać mam podobne objawy do ciebie .... Mam nadzieję że to jakaś nerwica ... Ale jakoś tego nie widzę 😔 i zastanawiam się czy te badanie jest wgl coś warte ...

kasiul_1988

Mam prośbę. Może mi ktoś wytłumaczyć na chłopski rozum co to są fibrylacje? Czy są one widoczne, czy je czuć?