Jak pomoc opiekunom?

Zaczęty przez czarna, 23 Wrzesień 2015, 01:19:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

czarna

Witam,
Kilka razy logowalam sie ale nie mialam odwagi nic napisac. Z  choroba meczy sie moj tata. Lezy juz 1 rok i 9 miesiecy podlanczony do respiratora. Dowiedzielismy sie o chorobie wlasnie wtedy kiedy jego uklad oddechowy zostal zaatakowany. Tylko ruchami pokazywal jak bardzo mu zle. Leczyl sie przez kilka miesiecy  ale zaden lekarz nie mogl stwierdzic co mu jest. Opiekuje sie nim moja mama najwspanialsza kobieta jaka znam. Ciezko mi z nia rozmawiac bo czuje ze to ona teraz potrzebuje bardziej pomocy niz moj TATUS. Choroba uczy pokory I musze przyznac ze przyblizyla rodzine. Wybaczylam juz Bogu ale ciezko pogodzic sie z ta sytucja. Brakuje wytrwalosci i skad ja brac jak juz jest tak ciezko.......


wiesia_m

Witaj w naszej ''rodzinie SLA''
Zadałaś pytanie ''jak pomóc opiekunom'' poczytaj poradnik nr 5 str.16

http://www.mnd.pl/materialy/05_kwartalnik.pdf

Pozdrawiam i życzę duuuużo siły

mab5

przede wszystkim bądź.... przy mamie i tacie, przy rodzicach....
bądź blisko, czasem nawet wspólne milczenie jest budujące...bo i mama i tata muszą wiedzieć, i czuć to wokół siebie, że nie zostali z tym sami....Życzę sił....

AlaKosm

Właśnie, także zauważyłam, że choroba łączy ludzi. Moja rodzina stała się sobie bliższa właśnie przez chorobę mojej mamy.

Daria Warszawa

u mnie jest znów na odwrót, rodzina boi sie tego jak ognia,nie chcą miec z tym doczynienia i najchetniej nie patrzyliby na mame wcale.  :-\