Pridinol

Zaczęty przez masza, 19 Czerwiec 2015, 15:31:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

masza

Czy ktoś z Was brał ten lek?
Zlecono mi go na zmniejszenie ślinotoku.
Faktycznie wydzielanie śliny jest mniejsze.
Ale mój organizm osłabia się znacznie. Mięśnie są słabsze niż zwykle.
Momentami robi mi się słabo, mam wrażenie, jakby tętno nieprzyzwoicie spadało.

pozdrawiam wszystkich  :)

jerzy51

Witam
Na zmniejszenie ślinienia amitriptilina. Podaje jak potrzeba 5 mg rano,tak jak polecił Rilu .
Kroje 10 mg tabletkę na pół.Najlepiej włożyć ją w kapsułkę,jest bardzo gorzka.
Poza tym wiele dobrego piszą o niej na ALS TDI.
Pozdrawiam Jerzy




ania

Masza, a jak długo bierzesz już ten lek?
Mojej mamie przepisano Pridinol, jeszcze nie zaczęła brać. Gdyby nie działał, kolejnym lekiem ma być wlaśnie amitriptilina

masza

Aniu,
brałam PRIDINOL 8 dni 1x5 mg dziennie. W związku z opisanymi wcześniej objawami lekarz zalecił mi zmniejszenie dawki o połowę 1x2,5 mg na dobę. Biorę 4-ty dzień, jak na razie jest lepiej.
PRIDINOL jest lekiem obniżającym napięcie mięśniowe, ograniczenie produkcji śliny jest jego działaniem ubocznym. Podobnie jak w przypadku amitriptiliny. Tyle, że zasadniczo jest ona lekiem przeciwdepresyjnym.
Ja mam ustawione inne antydepresanty i mocno spastyczne nogi. Stąd PRIDINOL był dobrym rozwiązaniem, miał ograniczyć silne i bolesne napięcie mięśni nóg ; a przy okazji zmniejszyć ślinotok. Dwie pieczenie przy jednym ogniu. :)
I efekt był dobry, moje nogi nareszcie nie były takie sztywne, ilość śliny znacznie spadła.
Mój organizm jednak nie wszystkie leki toleruje. Już przerabiałam podobne reakcje np. z Mydocalmem, większość ludzi go toleruje, a ja po nim odpływałam w niebyt... no cóż, tak mam...
Aniu, myślę, że reakcja na leki jest bardzo indywidualna.
Spróbujcie obserwując reakcję Mamy i bądźcie w kontakcie z lekarzem. 
Z moich, skromnych obserwacji wynika, że ten lek przynosi dużą ulgę i w spastyce i
ślinotoku. Wszystko zależy od stanu Mamy i tolerancji leku.
Aniu, pozdrawiam Ciebie i Twoją Mamę,
:)

ania

Dziękuję za Twoje sugestie. U mamy głównym problemem jest ślina, spastyczność nie występuje wcale. Bierze pridinol, choć trudno powiedzieć czy działa... Jeśli pożesz polecić jakieś inne leki na ślinotok chętnie się dowiem.
Pozdrawiam serdecznie,
Ania

teresa

Niektórzy chorzy na nadmierne ślinienie przyjmują Amitryptylinę z dobrym skutkiem nawet przy minimalnej dawce (poł tabletki czyli 5 mg). Próbowaliście tego leku wcześniej u mamy?

ania

Nie, ale właśnie zaczęła brać Bellergot (z Atropiną), którego skutkiem ubocznym może być suchość błony śluzowej jamy ustnej. Zobaczymy, bierze dopiero kilka dni. Lekarz zaproponował na początek ten lek, bo jego zdaniem Amitryptylina może miec więcej działań niepożądanych.
Jeśli nie podziała, spróbujemy Amitryptylinę. Zamówiłam tez plastry Scopoderm, zobaczymy, może one pomogą...

H22H

Zawsze są jakieś skutki uboczne :-(