Moja historia

Zaczęty przez Witold, 27 Kwiecień 2013, 16:16:59

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Witold

Jestem Witold witam Wszystkich bardzo serdecznie. Moja historia związana z chorobą zaczęła się 1,5 roku temu zacząłem wolniej mówić po pewnych przygodach z lekarzami trafiłem na oddział neurologi. Po rezonansie głowy i badaniu EMG stwierdzono, że z głową jest OK.a badanie EMG jest na pograniczu i nie spełnia norm MND zalecono badanie kontrolne za pół roku po 6 miesiącach wynik był też na pograniczu a ja coraz gorzej mówiłem zalecono kolejne badanie za pół roku. Z braku miejsc badanie odbyło się dopiero w marcu 2013 i stało się diagnoza była jednoznaczna. W tej chwili nie mówię tylko bełkocze mam problemy oddechowe szybko się męczę mam zanik mięśni międzykostnych prawej dłoni. Korzystam z pomocy Neurologopedy i zajęć rehabilitacyjnych ale chciałbym brać udział w badaniach klinicznych nad stosowaniem nowych leków i metod mam teraz 50 lat i nie zamierzam tanio skóry sprzedać i mam prośbę może osoby bardziej doświadczone poradziły by mi jak rozpocząć realizacje moich zamierzeń gdzie się zgłosić. Dziękuje i pozdrawiam .

                     

lukasz_1985

Bardzo mi przykro. Mam do Ciebie pytanie. W związku z objawami opuszkowymi, chciałbym się zapytać jakiej grupy mięśni dotyczyło badanie emg, oraz czy miałeś może wykonywany rezonans rdzenia kręgowego?

marek

Witaj Witold,byłem kiedyś opiekunem osoby chorej na SLA opuszkowe, chora przeżyła 12 lat od diagnozy.Masz masę czasu aby powalczyć!
Życzę siły,mocy i wiary!
pozdrawiam

Witold

Witam Łukasz odpowiadam na twoje pytanie: Rezonansu rdzenia nie miałem a EMG miałem całej prawej strony i krtani, o diagnozie przesądziły fibrylacja w mięśniu krtani w mięśniu obszernym uda bocznym prawym oraz międzykostnym. To wszystko na ile pozwala moja wiedza i znajomość tematu który do niedawna był mi zupełnie obcy.Pozdrawiam

nina

Witaj Witoldzie,
czy fibrylacje pojawiły się dopiero w ostatnim EMG? wcześniejsze wyniki z pogranicza nie miały w zapisie fibrylacji?
pozdrawiam

Sars