Choroby współistniejące

Zaczęty przez madzia 32, 02 Wrzesień 2016, 12:55:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

madzia 32

Przeszukalam jeszcze raz poradnik bo troche sie wystrachalam, bo ostatnio mam dosc wysoki puls w spoczynku a cisnienie w normie. Tam pisze ze choroba nie ma wplywu na serce, a ja sie mecze po glupiej czynnosci i mam kolotanie serca i takie dodatkowe skurcze. Az mi dzis rano zas kolotalo serce , bylo slabo i na wymioty zbieralo i cala sie spocilam. Czuje sie jak staruszka. Dzwonilam dzis do kardiologa prywatnie termin dopiero na 7 pazdziernika. Bylam u niego 3 lata temu tak poprostu sie przebadac mialam ekg, echo i holtera 24h i wyszla mi lagodna niedomykalnosc zastawki trojdzielnej i miltarnej oraz jakis niepelny blok prawej odnogi peczka Hisa. Cokolwiek to oznacza to stwierdzil ze ok i zadnych lekow nie trzeba, moja saturacja jest praktycznie miedzy 97-99 wiiec w normie. Ostatnie badanie gazometri w normie.  No to nie za bardzo rozumiem co to za objawy.
Czy ktos mial podobny przypadek? A moze to jakas inna przyczyna?
Nie można cofnąć się w czasie i napisać nowego początku, ale można zacząć od dzisiaj i napisać nowe zakonczenie!!!

Maria

U mnie tak się zdarzało, kiedy za mało płynów przyjmowałam. Kontroluj ile spożywasz płynów dziennie.
"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

madzia 32

Dziekuje za odpowiedz. Ja przepraszam ale u mnie w miescie nie ma nikogo chorego a lekarze z mojego miasta sie nie znaja dlatego tez pytam na forum. W sumie dlatego skierowali mnie na diagnostyke gdzie indziej.
Od wczoraj kazdy prawie posilek zatrzymuje mi sie w okolicach mostka i za szyja, boli mnie to ,dzisiaj nawet po zupie tak mu sie stalo, do tego nie moze mi sie odbic, co mam robic, jedzenie i formowanie kesa jest jeszcze w porzadku.
A drugie pytanie o pega niewiedzialam jak to wyglada i dzis sobie zerknelam. Na jednym zdjeciu byl jakby wezyczek, a w drugim jakby ten wezyczek zdjety i takie jakby zamkniecie, korek przy samym brzuchu. Czy mozna ten wezyczek zdejmowac jak sie gdzies wychodzi i takim czyms uszczelniac.
A trzecie ostatnie czy majac pega mozna pracowac oczywiscie nie jakos wysilkowo?
Przepraszam ze tak sie rozpisalam ale jak to czlowiek normalnie w takiej sytuacji jest doslownie glupiutki i nic nie wie, w sumie wczesniej nigdy sie takimi sprawami nie interesowalam.
Nie można cofnąć się w czasie i napisać nowego początku, ale można zacząć od dzisiaj i napisać nowe zakonczenie!!!

Ogaruus

Wysoki puls to znaczy ile?
Ja też mam wysoki - ok.100 - zwłaszcza rano. Rozmawiałam dzisiaj o tym z moją doktor od wentylacji domowej i kazała mi zrobić badania na hormony tarczycy - tsh, ft3, ft4 żeby wykluczyć ten powód wysokiego pulsu.
tak jak pisała pani Maria - pij przynajmniej 1,5 litra dziennie.
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

madzia 32

No ja mam ponad 100, ale ja mam tarczyce przebadana i jest ok.
Dasz rade Ogaruus , nio szkoda ze ci nie dal znac wczesniej malo czasu, ale Ty jestes dzielna to sobie poradzisz.
Trzymam kciuki.
Nie można cofnąć się w czasie i napisać nowego początku, ale można zacząć od dzisiaj i napisać nowe zakonczenie!!!

Maria

 Madziu, nie możesz wyjąć wężyka ,którego koniec jest w żołądku. Możesz wężyk podwiesić na plastrze żeby nie zwisał. Ja tak długo chodziłam.
"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

madzia 32

 Mario Ja myslalam ze przy brzuchu jest taka jakby zatyczka i mozna odczepic jakby druga czesc wezyka tego wystajacego po zewnetrznej stronie. Kurcze niewiem jak to opisac ale cos takiego widzialam na zdjeciu. To znaczy ze to jedna calosc. Czy saturacja 93 jest bardzo zla?
Nie można cofnąć się w czasie i napisać nowego początku, ale można zacząć od dzisiaj i napisać nowe zakonczenie!!!