Ćwiczenia Pana Janka

Zaczęty przez DanaS, 22 Wrzesień 2016, 19:22:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

DanaS

W połowie 2014r.byłam diagnozowana na Banacha w W-wie, przed wyjściem z kliniki rehabilitant pan Janek zadał mi " pracę domową", a mianowicie zestaw 10 ćwiczeń do codziennego ich wykonywania, przypilnował, żebym nauczyła się je prawidłowo wykonywać  i od tej pory ćwiczę codziennie ( oprócz ćwiczeń z rehabilitantem 3x/tydzień), jeżdżę co kwartał na Banacha i pan Janek robi ocenę siły moich mięśni, ponoć różnice są znikome :) , w 2014 chodziłam z chodzikiem na krótkie odległości i dalej chodzę, chociaż z większym trudem, ręce mam osłabione, ale sprawne, więc może faktycznie to zasługa tych ćwiczeń. I tu mam pytanie, czy ktoś z forumowiczów będąc na Banacha też dostał te ćwiczenia i jak ocenia ich wpływ na kondycję?
Gdzie jesteś, Panie Boże...

Bożenka_


DanaS


Najlepiej będzie, jak przepiszę to, co dostałam, bo ogólnie się nie da
1.pw: leżenie tyłem, RR złożone na brzuchu, NN proste ruch: wdech-uwypuklenie brzucha, wydech- brzuch zapada się  x5
2.pw: j.w. RR wzdłuż tułowia, NN wyprostowane, ruch: wyprost stóp naprzemiennie, utrzymanie 2 s, rozluźnienie        x10
3.pw: j.w. RR wzdłuż tułowia, NN zgięte w stawach kolanowych i biodrowych oparte na podłożu, ruch: skręty złączonych kolan w prawą a następnie w lewą stronę   x10 w każdą stronę
4.pw: j.w. RR wzdłuż tułowia, NN wyprostowane , ruch:przenos PR w górę skos w lewo, opust, przenos LR w górę skos w prawo, opust, x5 w każdą stronę
5.pw:j.w. RR wzdłuż tułowia, NN zgięte w stawach biodrowych i kolanowych oparte na podłożu, ruch: wznos bioder, jeżeli to możliwe do poziomu, utrzymanie 2 s, opust na podłoże,  x 10
6.pw: j.w. RR wzdłuż tułowia, NN wyprostowane, ruch: przenos PR od lewego biodra w górę skos prawo, opust, podobnie LR, x5 każda ręka
7.pw: j.w. RR wzdłuż tułowia, NN lekko ugięte z wałkiem pod stawami kolanowymi, ruch: wyprost NN w stawach kolanowych, utrzymanie 2 s, opust,  x 10 każda noga
8.pw:leżenie bokiem, dolna R pod głową, górna R wzdłuż tułowia, NN ugięte w stawach biodrowych i kolanowych, ruch: przenos łukiem bocznym górnej R, opust, to samo na drugim boku, x 5 na każdym boku
9.pw: siad z opuszczonymi NN, RR wzdłuż tułowia, ruch: uniesienie barków do uszu- wdech, opust- wydech,  x 5
10.pw: siad przy stole, RR na stole, ruch: chwyt kubka stojącego na stole i oderwanie go od blatu, opust,  x 5 każda ręka
Do każdego ćwiczenia jest rysunek obrazujący, jak to wygląda.
Uwaga: ćwiczenia nie dłużej niż 30 min., zmęczenie w skali Borga do 2, tętno nie wyższe niż 103 (w moim przypadku)

Dużo tego napisałam, ale może ktoś skorzysta.
Gdzie jesteś, Panie Boże...

oscar

muszę przyznać, że te same ćwiczenia robimy z rehabilitantem, uczniem Aleksandra Lizaka , tzn od pewnego już czasu to on robi a ja jemu w tym specjalnie  nie przeszkadzam
raz w tygodniu godzina z fachowcem , a codziennie w ramach zajęć domowych pół godziny rano na rozruch z przyuczonym fachowcem domowym

DanaS
Jeszcze pytanie do Twojego wcześniejszego wpisu, jeśli możesz coś więcej powiedzieć o co chodzi z Catavinosem ?
Ale myśląc o tym wspominam Catavinosa i wiem, że to jest jakieś "wyjście".
Andrzej Zaremba ,,Życie bez nerwów" – to opowieść o 7 latach życia z SLA

DanaS

wysłałam Ci odpowiedź na priv
Gdzie jesteś, Panie Boże...