Szukam komunikatora dla taty, który już prawie nie może mówić

Zaczęty przez NaEmigracji, 15 Październik 2016, 15:14:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

NaEmigracji

Witam wszystkim na forum.
Od paru miesiecy forum czytam.
Moj ojciec ma 72 lata. od roku zaczely sie problemy z mowa i teraz mowi coraz gorzej - prawie go nie mozna zrozumiec. Strasznie go to frustruje. Wiec chcialabym dla niego znalezc jakis komunikator, zeby mogl sie porozumiewac z otoczeniem.

Nie jest jeszcze zdiagnozowany poza tym, ze porazenie opuszkowe.

Czy sa jakies komunikatory dla osob, ktore poki co maja problemy tylko z mowa?

Bede bardzo wdzieczna za wszelkie porady.

Alienista606

polecam kmunikator Grid 2 i 3 ze www.thinksmartbox..com
Maja dilera w Polsce chyba Harpo

NaEmigracji

dziekuje bardzo!
widze, ze Harpo ma niezly wybor takich komunikatorow, i takie rozne ceny, ze mam nadzieje, ze cos znajdziemy sensownego

Alienista606

ewarto do nichg zadzwonic
 wiem ze koncza prace nad polska nowa wersia grid3 z fast talker. naprawde dobre oprogramowanie. jest do niego specialna strona gdzie jeest masa dodatkowego oprogramowania. to dla tego ze klienci moga robic swoje rozszezenia.
Ja wgralem tam swoje np radio i spec klawiature. teraz pracuje nad calendazem zintegrowanym z Google.
pozdrowienia dla waszej rodzinki

Alienista606

jesli tato ma sprawne rece i nie boi sie technologi to mozewyjsciem tanszym bylo bu abys w jakims markecie nabyla tablet a z Harpo tylko oprogramowamie czytajace?
jak fast talkeri sama zainstalowala? 

NaEmigracji

dziekuje bardzo za porady!
tato ma poki co problemy wylacznie z mowieniem, a z komputerem sobie dobrze radzi; moze tez komputerowiec ziec by mogl mu pomoc, to moze to faktycznie byloby lepsze i tansze rozwiazanie

czy np. chodziloby o iPad albo cos w tym stylu?

czyli zeby dostac namiary na ta strone z oprogramowaniem to trzeba do nich zadzwonic, tak?

czyli Ty wlasnie masz doswiadczenie z tym fast talker? na jakim sprzecie jesli moge spytac?

raz jeszcze bardzo, bardzo dziekuje za porady bo czuje sie w tym calkowicie zagubiona...

Alienista606

#6
na stronie smart boxa mozna sciagnc bezplatna wer. testowa jednak angelska.
Ipad... wim ze w Istore jest app do czytania tekstu.
Dobrze przed zakupem abys zadzwonila. FT zGridem preferuje srod windows
jutro wiecej npsze

Alienista606

awiec jak pisale..
mam grid3z fast talker na 13 calowym tablecie Della z Windows 10
Twoj tata ma sprawne rece wiec specialnej camery do kontroli tableta nie plorzebuje. Jednak muslac przyszlosciowo i...
kupujac IPada..
sprawdz store appla bo ludzie pisza ze ip ma fjne programy do czytania pisanego textu. to cos jak Ivona.
Ip ma tez program iTracker do czytania ruchu galek i zrenicy... cos jak ja uzywam?, jednak z wykozystaniem standardowej wbudowanej kamery.
Jednak ta kamera nie jest tak precuzyjna jak Mygaze lub Tobi. One tez wymagaja szybkiego procesora dysku i ramu. zwaszcza zas portu usb.
inna opcia to laptop?  jednak nieygodny do noszenia.
Duzo pacientow w uk uzywa Lightwritera.. to skrzynka z komputerem i klawiatur gdzie prz pisaniu pojawia sie proponowanewslowo.. jak T9 w telefonach. po skonczeniu zdania, wypowiada je.
Wydaje mi sie ze dobry mocny tablet na W10 daje wiecej opcji bo jest sporoprogramow czytajacych po polsku.
Powodzenia

NaEmigracji

jeszcze raz bardzo dziekuje!
bedziemy sie przymierzac do tableta z windows wobec tego i do tego fast talkera

pozdrawiam serdecznie!

Alienista606


NaEmigracji

dziekuje!
ogladalam wersje probna w wersji angielskiej
bedziemy kupowac program, tylko jeszcze trudno sie zdecydowac jaki tablet...
strasznie jest ich duzo roznych....

ciekawa tez jestem czy jesli sie zrobi nagrania wlasnego glosu, to czy mozna potem te nagrania przeniesc z jednego tabletu na drugi? czy to by juz zginelo gdyby tablet chciec zmienic?

Alienista606

#11
jest kilka programow do zgrywania glos. Jdnak jednym z wymogow jest czysta barwa glosu. Jesli tacie ciezko mowic to to bedzie problem.

przy przeniesienio nic nietfracisz. Technologia toumozliwi.

 polecam nasze UK forum.

http://forum.mndassociation.org/forum.php

NaEmigracji

dziekuje!
tato czasem ma lepsze dni i wtedy mozna zrozumiec co mowi
i tak myslimy, ze fajnie by bylo miec nagrania, chociaz niektore, jego wlasnego glosu....

sprawdze to forum w UK (glownie czytam forum w USA gdzie mieszkam; tato jest w Polsce)


NaEmigracji


NaEmigracji

@Alienista606 - prosze Cie o porade raz jeszcze....
juz tata ma oficjalna diagnoze SLA, i juz zaczely sie zmiany w rekach i nogach

wiec teraz trzeba myslec o tym, ze straci wladze w rekach tez....
kupilismy program, ktory polecales...

jeszcze mamy dokupic lepszy tablet

ale co z kamera co bedzie czytac z oczu?
jak taka znalezc?
czy ja da sie gdzies doczepic do tableta?
czy jednak by korzystal z laptopa albo komputera?

prosze o porade to ilosc tych wszystkich opcji powoduje, ze zupelnie glupieje i jeszcze bardziej jestem przerazona...

Alienista606



spokojnie....
najpierw jaki macie program??
kamer jest masa i mocowan tez.
Wiem ze smart box jest w US... chyba tam pisalas ze mieszkasz .
Caly sprzet tu jest z tamtad .
Moj tablet jest dela z ruchomym statywem.
mam kamere .MyGaze

http://www.mygaze.com/products/mygaze-eye-tracker/


mocowanie jak to

http://www.inclusive.co.uk/rehadapt-eye-gaze-mount

jak co to pozadnym velcro uzyc do polaczenia tego mocowania do tableta

tablet comajmniej 1.4ghz quad core i 8mb ram

jesli iPad to ponoc maja app ktory czyta ruch oczu juz wbudowana kamera.
Minus iPada.. brak usb i jak stand cam nie wysstarczy to lipa

pozdro



NaEmigracji

dziekuje!...
ja sie czuje tak przerazona ze prawie nie moge oddychac ze strachu co to bedzie - wiem, ze to bez sensu... moze bedzie lepiej jak troche czasu uplynie od diagnozy a poki co nie moge sie chyba z tym pogodzic

chyba kupilismy Grid 3 (to kupowal szwagier w Polsce; ja jestem w Stanach - cala rodzina i tato w Polsce)

na razie uzywaja jakiegos tableta mojej siostrzenicy
a ja mam ze Stanow przywiezc tablet lepszy

patrzylam, ze ta mygaze kamera w polsce kosztuje 7000 zl
w Stanach cos znalazlam za $1500
oczywiscie jeszcze to nie jest potrzebne - ale juz chcialam sie zorientowac zeby wiedziec, ze bedzie mogl sie ze swiatem jakos komunikowac...

bardzo, bardzo dziekuje za szybkie odpowiedzi - to tak bardzo pomaga, ze wiem, ze moge spytac o porade i dostaje odpowiedz, jestem bardzo wdzieczna!

Alienista606

nie ma sprawy dlugo pracowalem z ludzmi i lubie pmagac.
Smartbox wlasnie otworzyl biuro w US i czekam aby biuro sie otwrzylo...9h roznicy czasu.
Potputam sie drektora naczelnego o cene w us zestawu bez grid lob co moga doradzic.

pamitaj twoj strach sie udziela a my chozy i tak juz go mamy dosc. Rob wszystho aby tat uspokoic i pokazac ze jestescie. Musicie robic wszystko aby byl i myslal pozytywnie.
odezwe sie po rozmowie.

Alienista606

#19
Rozmawialem i US oddzial chetnie doradzi.
GridPadPro z 11  ca?l tablletem, camera mygaze, wzmacniczem i dod glosn do mowi wbudowana dodatkowa bateria i jedna na zmiane, zczytywanie i programowanie sterowania uzadzen z pilotamiijak radio,tv c pozwala operowac nimi z tabletu.
 mocowaniami i wzmocniona obudowa to koszt okolo

$4200

do pelnej wyceny jest potrzebne wiecej info.
jesli bedziesz zaint wyslij mi PM to dam namiary.

anna01

Moja Mama póki poruszała głową porozumiewają się z nami za pomocą smartnav. Też harpo. Długo pomagało. Potem to: http://mnd.pl/forum/index.php?topic=7646.msg36806#msg36806
Zybix to Zbyszek, mój brat. Pomagał sprzedać sprzęt jak Mama już nie współpracowała. Teraz nie ma z Nią w ogóle kontaktu. Tak więc korzystacie z każdej chwili, bo będzie ciężej.....

Alienista606

przykr to slyszec Aniu i wybacz ze pyta... co spowodowalo ze zrezygnowaliscie??
Tobi czyta ruch oczu grid2 to przetwaza i mowi co sie pisze oczami.
ja tylko glowa ryszam i ten sys jest idealny.

anna01

Właśnie Mamulką nie rusza już głową. Paraliż zupełny. Oczu też takie wpatrzone w dal... Nie wiem, czy nie miała jakiegoś mikrowylewu czy udaru, bo tak to wygląda. Przechodziła ostatnio sepsę. Nie będziemy jej diagnozować w kierunku udaru, bo żniw meczyc Ją wozeniem po szpitalach. Mama jest prawie 10lat od diagnozy. Postać opuszkowa od samego początku. Naprawdę jest silna... Chociaż moim zdaniem to neuroborelioza, ale za późno leczona. Za późno!!! :-(

NaEmigracji

Alienista606,

wyslalam wiadomosc prywatna pare dni temu, ale nie wiem czy doleciala? Troche sie jeszcze slabo orientuje w dzialaniu forum...

NaEmigracji

Anna01,

Czy moge zapytac, ile lat miala Twoja mama kiedy dostala diagnoze? Prawie 10 lat zycia ... -- a nas zapewniaja, ze beda 2-3 lata.... Nasza diagnoza bardzo swieza... na razie 'tylko' mowa i przelykanie sa wielkim problemem, i caly czas ten strach kiedy sie zacznie z reszta, rekami, nogami, etc...

Alienista606

Cytat: NaEmigracji w 28 Listopad 2016, 19:26:12Alienista606,

wyslalam wiadomosc prywatna pare dni temu, ale nie wiem czy doleciala? Troche sie jeszcze slabo orientuje w dzialaniu forum...


Nic nie dolecialo

NaEmigracji

O kurcze, no troche tak przypuszczalam, ze nie dolecialo, ale to nie wiem co zle zrobilam. Jeszcze do jednej osoby wyslalam na prywatnie, to pewnie tez nie dostala.... Musze sie jeszcze raz rozejrzec w tym forum...

Alienista606

Cytat: NaEmigracji w 29 Listopad 2016, 16:07:00O kurcze, no troche tak przypuszczalam, ze nie dolecialo, ale to nie wiem co zle zrobilam. Jeszcze do jednej osoby wyslalam na prywatnie, to pewnie tez nie dostala.... Musze sie jeszcze raz rozejrzec w tym forum...


dostalas priva??  wyslalem dwie

anna01

NaEmigracji SLA, odmiana opuszkowa, trwa średnio 2,5 roku do momentu niewydolności oddechowej. Wtedy mniej więcej pora na decyzję o respiratorze. Jak już działają za Ciebie maszyny, masz Pega, tracheo, cewnik i silne serducho, i Bronisz się przed infekcjami rękami i nogami, to trochę pozyjesz jak widać. Mój Tata się Mamą super opiekuje. Nie wiem skąd w Nim tyle siły, ale jest po prostu najlepszy na świecie...
Mama dostała diagnozę w dniu 55 urodzin... Prezent od losu taki...