Dofinansowanie do dostosowania łazienki / podjazdu w bloku Kraków

Zaczęty przez MarioE, 28 Październik 2016, 10:07:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MarioE

Witajcie,

Jestem z Krakowa, mój tata choruje na tą chorobę. Czy ktoś z Was korzystał z pomocy mops-u, pfronu
w celu dofinansowania dostosowania/ przekształcenia łazienki dla chorej osoby. Myślimy nad remontem łazienki.
Obecnie mamy wannę, ale nie zdaje już egzaminu. Będziemy myśleć o kabinie prysznicowej.


Jak radzicie sobie z wynoszeniem wózka po schodach, czy jest możliwość również dowfinansowania podjazdu / szyn na schody.

Moja mama była w tych insytucjach i oficjalnie wygląda to słabo tzn, marne dofinansowanie do łazienki, podjazdu nie zrobią
ze względów konstrukcyjnych.

Może są jakieś sposoby o których nie wiem.

Jakieś patenty?

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz

Kocuros

Hej, niestety ogólnie to słabo wygląda, ja jestem z Warszawy, dowiadywałem się tutaj, też chce przebudować łazienke (wymienic wanne na kabine prysznicowa) a także zakupic komputer (jako likwidacja barier w komunikowaniu sie) bo nie moge mówić. Pani w Centrum Osób Niepełnosprawnych poinformowala nas ze mozna składać wnioski i oczywiście i jedno i drugie mogą dofinansowac w 80%, ale jest spora kolejka, i tak komputer mogliby mi dofinansowac mniej wiecej w połowie 2018r, a łazienke dopiero 2019.
Ja zrezygnowałem z tego, bo to strasznie odległe terminy, komputer sobie kupie w grudniu sam, a łazienke mam w planie zrobic latem przyszlego roku.

MarioE


Słońce

Hej , jak chodzi o schody to schodołaz pewnie Wam się przyda, nie wiem jak teraz z dofinansowaniem ale kupowałam używany bo było taniej:), udało się z PFRON nam komputer z programem, łazienki nie przerabiałam bo nie ma jak - tak mała że nie ma co przebudować.
Pzdr Słońce