Tysabri

Zaczęty przez przemekk, 07 Luty 2017, 12:47:40

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

przemekk

Witam, jako że teść zachorował na sla opuszkowe ,to ostatnio bardzo dużo spędzam czasu na szukaniu jakiegokolwiek sposobu leczenia/spowolnienia choroby

Obrzezałem interesujący wykład profesora z kliniki w Szwajcarii nt. nowych metod leczenia ( http://www.uwm.edu.pl/egazeta/leczenie-sla-coraz-bardziej-realne ) ale to akurat bo przez ten czas pewnie trochę sie zmieniło .
W wykładzie jest mowa o kilku lekach które wydają sie być dobrą drogą do spowolnienia choroby
Lek o nazwie Tysabri jest chyba jednym z nich ,oczywiście wyszło kilka dosc poważnych mankamentów tego leku i powikłań po zarażeniu sie wirusem JCV ,ale można wykonać badania czy występuje on u danego pacjenta.

Chciałbym rozpocząć temat ,moze wy macie więcej informacji ode mnie . Jest to chyba lepsza metoda niz np. przeszczep komórek

W Wykładzie jest też mowa o dobrym leczeniu/spowolnieniu/zatrzymaniu jeśli okaże sie że chory ma "deformacje" DNA bodajże kodu SOD1.

możecie także poczytać o Fingolimod (FTY 720) podobno także jest refundowany.
Przemek

Kasia24

Ale tam w wykładzie mówi o stwardnienie rozsianym  , sm a sla to 2 całkiem inne choroby

joannamisala

a ktoś słyszał o leku Ibudilast inaczej MN166 jest dostępny w Japoni a w USA jest w 3 fazie badań klinicznych jestem w stanie ściągnąć go dla męża z Japoni