Łazienka

Zaczęty przez Luiza, 22 Marzec 2017, 07:31:45

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Luiza

Witam. Kochani mam pytanie. Z mężem mieszkamy w bloku. Chcemy zmodernizować łazienkę aby była jak najbardziej funkcjinalna.  I brak pomysłu. Mamy brodzik ale on jest za wysoki,mąż ma coraz większe problemy aby do niego wejść. Co można zrobić?  Może jakieś fotki? To jest mój mail luiza.bugajska@o2. pl. Byłabym wdzięczna.  Pozdrawiam.

Kocuros

hej, ja tez bede przerabial lazienke, nogami prawie nie ruszam, remont bede robil w maju, ale mam juz wszystko ustalone, sa kabiny prysznicowe z brodzikiem ktory jest na rowni z podloga, wlasnie taki bede montowal, brodzik rozmiar 90x90 wiec bede mog tam bez problemu wjechac na wozku. pomysl o czyms takim, wg mnie to fajne rozwiazanie, tez nie wiedzialem ze sa takie kabiny, ale moja ciotka jest projektantem wnetrz i mnie oswiecila :-)
Pozdrawiam

Luiza

Mam nadzieje że i u nas będzie możliwość taki brodzik założyć. Muszę podzwonić po hydraulikach. Dzięki za podpowiedź.

Ogaruus

Będziecie się starać o dofinansowanie z PFRON-u?
Jeżeli tak to najpierw trzeba zrobić kosztorys, z tym kosztorysem iść do PFRON-u jeszcze przed zaczęciem remontu.
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

Luiza

Tak. Będziemy się starać o dofinansowanie. Po niedzieli przyjdzie do nas fachowiec i będziemy to wszystko wyceniać. Teść znalazł jakiegoś pana który takie remonty przeprowadza.

Kocuros

ja sobie darowalem PFRON bo jak sie dowiadywalem to mi powiedzieli ze moga mnie wpisac w kolejke i dofinansowanie dostane ok listopada 2018r, masakra z tymi terminami :-(

Luiza

Pewnie jak rzucą mi takim terminem to i my zrobimy na swój koszt.

gonia

My wywaliliśmy wannę i nie mamy żadnego brodzika.postawilismy tylko scianke wykafelkowalismy .przymocowalismy kilka uchwytów i gotowy .wjezdzamy wózkiem sanitarnym .jest wygodnie i stabilnie

Luiza

Też fajny pomysł.  Tylko czy tak można zrobić w bloku. Muszę popytać.

oscar

Kilka punktów mogę podpowiedzieć z doświadczenia. Generalnie okres chodzenia mija błyskawicznie, rób rozwiązania dla wózka
1.   Wjazd – zobacz czy zmieści ci się swobodnie wózek łazienkowy, masz próg to go zlikwiduj
2.   Umywalka – musi mieć dobry podjazd do wózka, jak masz szafkę umywalkową to zlikwiduj bo chory nie ma co z nogami zrobić
3.   Kibelek – chyba nie ma co inwestować w balustrady obok bo ręce siadają szybko, polecam nakładki podwyższające z regulowaną wysokością, super sprawa to biobidet, opisałem to w moim wątku ,,przedmioty użyteczne" http://mnd.pl/forum/index.php?topic=7623.0 
4.   Prysznic – wywaliłem brodzik, zrobiłem podłogę z płytek na całości, sprawdza się idealnie. Płytki brodzik jest może ok, ale jest bardziej śliski i zawsze jest próg. Warto zamocować na ścianach uchwyty. Nawet jeśli będą służyć krótko. Wiem o czym mówię, bo sam się nieźle wyrąbałem pod prysznicem. Warto mieć też bardzo długi wąż prysznicowy.

W bloku możesz zrobić wszystko. Tylko wcześniej sprawdź z fachowcem warunki techniczne, typu odpływ, itp.
Andrzej Zaremba ,,Życie bez nerwów" – to opowieść o 7 latach życia z SLA

Luiza

Oscar dzięki wielkie za rady. Napewno skorzystam. Pozdrawiam ciepło.