SLA :(

Zaczęty przez Ania73, 13 Sierpień 2017, 11:49:53

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ania73

Witam Wszystkich, od 2 miesięcy diagnoza SLA. Pierwsze objawy 6 lat temu.

PandaNomo

Witaj Aniu, jakie objawy ?

Ania73

Zaczęło się od opadającej prawej stopy (uszkodzenie nerwu strzałkowego)i przez około 4 lata zanik mięśni tej nogi, dwa lata temu doszla niesprawność prawej ręki a teraz czuję jak ,,bierze"lewą rękę. Po domu chodzę z balkonikiem ale na dwór to już wózek. Brak siły w nogach, no i te upadki.

PandaNomo

#3
Masz już oficjalna diagnozę ? Miałaś na początku fascukulacje ? Uczucie chodzenia czegoś po/pod skorze. Wybacz za te pytania ale niedługo Idę na emg nie wiem już sama czego się spodziewać :( lekarz wydaje się bardzo poważnie do tego podchodzić...

Ania73

Tak, diagnoza oficjalna.Fascykulacje miałam, ale moja pierwsza neurolog nie wiedziała co to może być i pewnie dlatego minęło tyle lat do diagnozy.

madzia 32

Bardzo mi przykro Aniu..ze jestes jedna z chorych.
No nic witaj z przykroscia pisze w gronie chorych.
Pamietaj ze nastawienie psychiczne duzo pomaga w chorobie,z moich obserwacji wynika podczas stresu i zalamania choroba bardziej jakby gna.
Pozdrawiam
Nie można cofnąć się w czasie i napisać nowego początku, ale można zacząć od dzisiaj i napisać nowe zakonczenie!!!

Ania73

Madziu, jesteś opiekunem chorego/chorej?

golka1987

Madzia niestety jest osoba chora 

Ania73

Ojej, tak mi przykro. Madziu ja tez to zauwazylam, że stres nam nie sprzyja. Mimo iż jestem osobą pogodną to codzienne życie nie oszczędza. Ale głowa do góry i damy radę :)