gdzie mogę wypożyczyć wózek elektryczny

Zaczęty przez Justi, 08 Grudzień 2008, 07:13:45

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Justi

Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć - gdzie mogę wypożyczyć wózek elektryczny. Mąż wybiera sie na rehabilitację na m-c i chciałabym mu wypożyczyć. Jestem z okolic Oświęcimia. Bardzo proszę o pomoc

Pawel

Witaj,

Niestety bardzo trudno wypożyczyć wózek elektryczny, ale popytaj w wypożyczalniach sprzętu ortopedycznego:

http://katalog.pf.pl/Małopolskie/wypożyczalnia-sprzętu-rehabilitacyjnego-W6P0R10C-m10.html


Życzę powodzenia!


Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

Sławek

Ile ok. kosztuje wózek elektryczny i ile dokłada PFRON?

teresa

Sławku o dofinansowanie do wózka elektrycznego w ramach programu PEGAZ obszar C mogą się starać cyt:
"obszar C:
pełnoletnie osoby niepełnosprawne oraz niepełnosprawne dzieci i młodzież w wieku do lat 18, u których dysfunkcja jednej lub obu kończyn dolnych z jednoczesną dysfunkcją jednej lub obu kończyn górnych, uniemożliwia poruszanie się na wózku inwalidzkim o napędzie ręcznym, posiadające ważne orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności; albo w przypadku dzieci do 16 lat - aktualne orzeczenie
o niepełnosprawności."

W ub roku była to kwota ok. 22.000zł i stanowiła 99% wartości wózka bo 1% musi wpłacić niepełnosprawny, ale każdy wniosek o dofinansowanie jest rozpatrywany indywidualnie i kwota dofinansowania uzależniona od dochodu na osobę w rodzinie.

Ceny wózków wahają się w granicach 11.000 do nawet ponad 30.000zł.

a oto link do strony firmy AKSON gdzie możesz obejrzeć wózki i ceny. Takich firm na polskim rynku jest więcej, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło - wózki inwalidzkie i przeglądać :)

http://www.akson.pl/oferta

Sławek

Bardzo dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi.

Bożenka_

Towarzystwo Solidarna Pomoc
Kraków Nowa Huta ul Ujastek 1
tel 012 644 09 68
Tam bezterminowo można wypożyczyć sprzęt rehabilitacyjny za nieduże pieniążki. Może wózki też mają.
Widziałam takie wózki na giełdzie samochodowej z tzw. wystawek.
Wydaje mi się, że osoby w różnym wieku mogą starać się o dofinansowanie wózków elektrycznych i tzw sportowych z PFRONu w ramach corocznych akcji. Mam takich znajomych.