Skacząca gorączka?

Zaczęty przez elusia, 08 Grudzień 2008, 11:31:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elusia

witam, mam pytanie czy w przebiegu choroby SLA moga pojawiac sie stany podgoraczkowe i skaczace cisnienie? z gory dziekuje za odpowiedz pozdrawiam

Pawel

Samo SLA nie wywołuje ani stanów podgorączkowych, ani skoków ciśnienia. Jednak mogą one występować u chorego na SLA, który niestety ma pecha i ma jakąś chorobę towarzyszącą. Jednak z samym SLA nie jest to związane.

Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

teresa

Tak jak napisał Paweł na dzień dzisiejszy stan podgorączkowy i skoki ciśnienia nie są ujęte w objawach SLA, nie ma też zaburzeń zwieraczy, a jednak u niektórych chorych występują. Być może te objawy kiedyś zostaną opisane jako związane z  SLA?
Dlaczego tak myślę? otóż dlatego, że u mnie od lat pojawiają się stany podgorączkowe bez specjalnej przyczyny i same ustępują po kilku dniach. Od pewnego czasu mam też skoki ciśnienia, które na dzień dzisiejszy przez lekarza nie są uznane za chorobowe. U mnie zdarzają się takie skoki: raz mam spadek ciśnienia 90/55, który kończy się omdleniem , drugi raz wyskoczy 170/110 i powoduje silny ból głowy, ciężki oddech i ja to nazywam "trzęsiawkę", ale póki co kwestię  skoków ciśnienia zrzucam raczej na karb wieku :)

ma_gosia

Mój mąż też miewa czasami "rzuty" gorączki. Po podaniu 1 lub 2 razy 1 tabletki pyralginy wszystko przechodzi.
Pozdrawiam,

teresa

#4
Pisałam Ci w prywatnej wiadomości, że 4 badaniami wykluczono u mnie chorobę odkleszczową. Odbyłam w ciągu 7 lat kilkanaście hospitalizacji na oddziałach neurologicznych i badali mnie tylko specjaliści. Nie trzeba mnie zmuszać do badań bo przez te lata sama nie robiłam nic innego jak tylko się badałam.
W skomplikowanych chorobach neurologicznych nie dostaniesz odpowiedzi czarno na białym na wszystkie pytania bo mózg człowieka jest zbyt doskonały i skomplikowany, aby lekarze, którzy są tylko ludźmi mogli go całkowicie rozpracować.
pozdrawiam

teresa

#5
Przebieg choroby u mnie jest rzeczywiście trochę nietypowy, ale może dlatego, że u mnie po 7 latach stwierdzono PLS Stwardnienie Boczne Pierwotne. Jest to pierwotna postać SLA, na którą choruje bardzo mało osób wg statystyk ok. 5% wszystkich chorych na Stwardnienie Boczne Zanikowe.
Nie robiłam badania Elisa ani żadnych testów. Miałam 2 krotnie badanie krwi i 2 razy badanie z płynu mózgowo-rdzeniowego. Spotkałam w szpitalach kilka osób z Boreliozą, u których po badaniu PŁYNU od razu wykryto chorobę odkleszczową.

ja się nie gniewam:)