Wysunięta rurka

Zaczęty przez Katarzyna, 25 Styczeń 2018, 13:49:36

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Katarzyna

Od 3 dni jestem w domu z chorym wentylowanym mechanicznie i dzisiaj zauważyłam, że po zmianie opaski rurka jest nieco wysunięta - czy może to tak zostać i nie mam się czym martwić czy rurka powinna ściśle przylegać do otworu (rany). Mam wrażenie, że kiedy głowa jest wyżej uniesiona to rurka się nieco wysuwa tak na około 1 cm.
Wczoraj było podobnie i pielęgniarka kazała mocniej ściągnąć opaskę przytrzymującą i poczekać do przyjazdu lekarza który stwierdził, że jest wszystko ok.
Nie chcę tak co chwilę przy tym gmerać żeby nie przysparzać więcej cierpienia choremu ale bardzo nurtuje mnie czy u Was wszystko ściśle przylega czy może być odrobinę wysunięta i nie powinnam się tym nadmiernie przejmować.
Bardzo dziękuję za wszelakie wskazówki bo na razie te tematy są dla mnie nowością.

malm

U męża też nieraz jest trochę wysunięta. Trzeba pilnować, by balonik był dobrze napompowany. Gdy balonik jest za słabo napompowany mężowi z ust wychodzi powietrze, wtedy strzykawką dopompowuję od 1 do 2 centymetrów sześciennych. Pozdrawiam.