AMX0035 / Ammonaps + Tudca - zbiór informacji

Zaczęty przez Ogaruus, 26 Październik 2018, 21:33:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Ogaruus

W ostatnim tygodniu zrobił się bum na temat leczenia SLA eksperymentalnym lekiem AMX0035 / Ammonaps połączonym z Tudca.

Pozwoliłam sobie zebrać informację z internetu oraz Facebook-a na ten temat. Nie wiem czy wszystkie  informację jakie znajdują się poniżej są prawdziwe, ponieważ  nie jestem w stanie ich zweryfikować pod kątem merytorycznym.

Wszystko zaczęło się od Pana Michała Łuczaka, który 13 sierpnia zamieścił na swojej stronie "First patient cured of ALS. Pokonam SLA"
https://www.facebook.com/MichalLuczakFirstPatientCuredOfALS/
następujący post:

Prośba do was. Prześlijcie ten post do jak największej ilości osób, bo mam działający lek na SLA! Udało mi się odbudować nerwy na rekach. Biorę ten lek od moich urodzin (połowa czerwca), pierwsze efekty były po miesiącu. Udało mi się wtedy ruszyć nadgarstkiem prawym, następnie były palce prawej reki zaś potem nadgarstek lewej reki i palce lewej reki. Mam wszystko udokumentowane na filmikach, czekam na więcej ;)

16 października zamieszczone zostały dwa filmiki na których Pan Michał rusza trochę rękami. Inna osoba napisała, że po miesięcznym stosowaniu AMX0035 chory zaczął ruszać 5 palcami i wróciło krążenie w stopach i rękach - już nie są lodowate. Jak na razie to jest to ,,więcej". I tu prośba do Państwa: jak ktoś bierze ten lek to proszę się podzielić czy jest więcej tego ,,więcej".

Ogólnie lek, którego testy kliniczne obecnie odbywają się w Stanach nazywa się AMX0035. Składa się on z dwóch leków, pierwszy to TUDCA (można go zamówić przez internet), drugi zaś to AMMONAPS (500mg) można sprowadzić go do Polski ze Szwecji w aptece.

Poniżej znajdują się linki do opisu badań klinicznych tych leków i artykułów o nich:

1 Test kliniczny AMX0035 na SLA
https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT03127514 oraz
https://ichgcp.net/clinical-trials-registry/NCT03127514?fbclid=IwAR0cRQzjkgdP_rtT75pZphgylZhkKpN1UAXC4bhbC6M4s2bxtUiikojNJEI

2 Test kliniczny TUDCA na SLA w Stanach: https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT00877604 oraz w Europie:
https://cordis.europa.eu/project/rcn/212685_en.html?fbclid=IwAR3U1JmKng07c49CKCyWqmz4FInnkWp4N95rZ0yC1v1HKhz9B69qkXy_qAw

3 Webinary o AMX0035
https://www.neals.org/for-people-with-als-caregivers/educational-webinars/the-centaur-trial-a-phase-2-trial-of-amx0035-for-the-treatment-of-als?fbclid=IwAR2o3nYCTPZsgpm7hnMiLZ1lPa4DGt_5oJb8BvfftULyChoDVSZZ-NoELj0
https://www.neals.org/for-people-with-als-caregivers/educational-webinars/the-centaur-trial-a-phase-2-trial-of-amx0035-for-the-treatment-of-als-1?fbclid=IwAR3x4uxjBw2lKbaktFdCfdiB47O7MDKYFJ9EJOJtHWst0bOm8mX7AaBON78

4. Artykuł o łączeniu AMX0035 z Riluzole:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/18618304/?i=2&from=%2F18688762%2Frelated&fbclid=IwAR16cXWVHFllxYNODs1ql6dOMn2GJ0wxa3Pa7Ftm1HwOUNt8JEPoDUuA7Jw

5.  O Ammonaps z mnd.pl po polsku: http://www.mnd.pl/proby_nad_lekami_na_SLA.htm "Fenylomaślan sodu, Ammonaps"

Dawkowanie: Ammonaps 2 razy dziennie po 3 tabletki. Opakowanie ma 250 sztuk starcz na plus minus 1,5 miesiąca (250 tabletek / 6 dziennie = 41 dni).
Na Słowacji można kupić jedno opakowanie za ok. 700 euro (3 000 zł).
W szwedzkiej aptece lek kosztuje 7216, 85 koron szwedzkich czyli ok 3040 zł
Cena w Niemczech szwedzkiej firmy 1047 Euro (4520 zł)
Cena w Anglii £760 (ok. 3700 zł)

Dawkowanie: Tudca 2 razy dziennie po 1 gramie.

23 października Pani Anna Palka zamieściła post o możliwości sprowadzenia leku do Polski za mniejszą cenę:
AMMONAPS - SOBI - ważne !!!!!!!!
Każdego zainteresowanego proszę o komentarz poniżej - jestem zainteresowany.
Udało mi się rozpocząć negocjacje z przedstawicielem handlowym firmy SOBI miedzy innymi dystrybutora leku AMMONAPS. Jest taka możliwość, że jeśli skrzykniemy się większą grupą to zrobią nam cenę około 3200 zł za opakowanie ( 2000zł mniej niż obecnie), wyznaczyliby nam wtedy aptekę, która będzie to miała na stanie cały czas i będzie prowadziła sprzedaż wysyłkową. Może mogliby nawet dla nas stworzyć zestawy TUDCA + AMMONAPS w ofercie specjalnej, ale to już będę musiała negocjować z tą konkretną apteką. Moim zadaniem jest zorientowanie się ile osób byłoby chętnych tą opcją.

Zainteresowało się 32 osób + kilka napisało do Pani Anny bezpośrednio.
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

Aronia

Aniu,
W cytowanym przez Ciebie badaniu klinicznym podawano AMX0035 dwa razy dziennie po 4g.
Czyli stosując dostępne na rynku leki, to Ammonaps 2 x dziennie po 3g i Tudca 2 dziennie po 1 g. To oznacza w praktyce 12 tabl Ammnaps na dobę lub 6 miarek granulatu Ammonaps.
Pozdrawiam
Ela

Ogaruus

Pojawił się nowy wpis p. Michała Łuczaka na Facebook-u o tym leku.
Pisze, że tak dawkuje:
"Ammonaps 1.5 g rano i 1.5 g wieczorem, Tudca 0.5g rano i 0.5g wieczorem. Dawkowanie (oparte na teście klinicznym, który obecnie trwa w USA

https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT03488524)."
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

Aronia

Niestety, źle dawkuje. Jest tam napisane jak wół: 2 x dziennie kombinacja Tudca 1.0 g i Ammonaps 3.0.  Używam dla uproszczenia nazw handlowych leków, zamiast nazw chemicznych. Michał wprowadza ludzi w błąd.

Przemek

Tam jest napisane "AMX0035 twice daily--a combination therapeutic including 3 gram of Phenylbutyrate and 1g TUDCA"

Jestem tzw native speaker - wychowałem się w Wlk Brytanii i dla mnie jest niejasne czy:

Dwa razy dziennie PO 3g i 1g
czy
Dwa razy dziennie ŁĄCZNIE 3g i 1g.

Aronia

Rozumiem.Ja jestem lekarzem i przez 16 lat brałam udział w wielu badaniach klinicznych (ang. clinical trial, study). Dla mnie dawkowanie jest oczywiste. Ogaruus podaje kilka linków dotyczących AMX0035. Wśród nich jest prezentacja profesor z Harvardu. Obejrzyj ją i wysluchaj pytań po prezentacji. Lek AMX0035 podawany jest w postaci proszku, w saszetkach po 4g. W razie wątpliwości służę pomocą.

Ogaruus

Info z Facebooku od Pani Ani:
Lek AMMONAPS jest dostępny w cenie 3390 zł

Apteka prowadzi sprzedaż wysyłkową
Należy posiadać receptę
Wszystkich info dostarczy apteka
APTEKA POD SKRZYDŁAMI WARSZAWA
https://mapa.targeo.pl/apteka-pod-skrzydlami-02-101.../.../adres

Lek można zamawiać droga emailowa lub telefoniczna
Okres oczekiwania na lek to około 4 dni plus wysyłka
e-mail apteka.grojecka@wp.pl
tel. 221197691

mają 100 szt. dla chorych na sla.
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

Lucill

Witam Was,
jestem tu nowa, z diagnozą SLA od niemal roku,
czy ktoś z Państwa może potwierdzić działanie tych leków?
albo chociaż pochwalić się efektami?



benia

Witam Was
Jestem tu nowa, po trzech latach diagnostyki-decyzja SLA :'(
Jestem zainteresowana lekiemAMX0035+Tudca, ale nie wiem czy każdy lekarz już ten lek zna i jego dawkowanie?
Prośba o odpowiedź/podpowiedź  bo w/w dyskusjach jest konflikt co do dawkowania, czy Ktoś go już dłużej stosuje, jakie efekty?
Benia :)
 


Lucill

Cytat: benia w 30 Listopad 2018, 15:54:10Witam Was
Jestem tu nowa, po trzech latach diagnostyki-decyzja SLA :'(
Jestem zainteresowana lekiemAMX0035+Tudca, ale nie wiem czy każdy lekarz już ten lek zna i jego dawkowanie?
Prośba o odpowiedź/podpowiedź  bo w/w dyskusjach jest konflikt co do dawkowania, czy Ktoś go już dłużej stosuje, jakie efekty?
Benia :)
 

ja również przyłączam się do prośby

Kaska544

Witam :) jestem nowa interesuje sie chorobą z powodu mojej Cioci mieszka w USA i jak wszyscy szuka ratunku i pomocy dla siebie tez interesuje mnie ten lek  AMX 0035 ktos to brał pomaga nie pomaga??

madlene

A czy ktoś ma sprawdzoną firmę TUDCA - w internecie jest dużo różnych firm, rozbieżność cen jest bardzo duża.

oscar

madlene
Wejdź na Facebook pod ten link. jest tam bardzo dużo informacji na ten temat. niektórzy zamawiają leki zbiorowo, wtedy też jest taniej
https://www.facebook.com/groups/198267430261556/post_tags/?post_tag_id=1898023326952616
 
Andrzej Zaremba ,,Życie bez nerwów" – to opowieść o 7 latach życia z SLA

Karol2609

ja juz od kilku dni zazywam Ammonaps i nie widze jeszcze zadnych zmian. Tudce bede mial pewnie na jutro juz, to bedzie komplet.
Jak tylko poczuje jakies zmiany to dam Wam znac. Jedyne co moge powiedziec, to ten Ammonaps jest duza tabletka, nie latwo ja polknac i zostawia na jezyku nieprzyjemny posmak.

Basia Sen...

Karol, jak się czujesz? Czy jest poprawa, czy dobrze znosisz komplet lekarstw? Napisz coś!
Basia

meg

Basiu...
Prawda jest taka że efektami chwalą się ci, którzy mają poprawę. A sądząc po facebookowej grupie to ten zestaw leków bierze już co najmniej ze 30 osób.
Większość z tych, z którymi mam kontakt nie widzi żadnych pozytywnych efektów. Dziś nawet dowiedziałam się że jeden z nich po trzech miesiącach stosowania i wciąż galopującej chorobie zrezygnował :(  Tak że widzisz, to tak jak z Ropinirolem - nielicznym pomaga a większość musi szukać dalej...

Aronia

Zrobiłam tzw research w sprawie AMX0035. To co mnie zastanawia: w marcu 2018 roku skończyła się pierwsza część badania z AMX0035 i placebo. Teraz trwa faza przedłużenia badania z samym lekiem, już bez placebo. Skończy się w styczniu 2020. Firma nigdzie, ani słowem nie pochwalila się dotychczasowymi wynikami. To może oznaczać, że analiza statystyczna wyników na razie nie wykazała nic rewelacyjnego.

Karol2609

Ja u siebie tez nie widze zadnej poprawy. Tylko powoli sie pogarsza. Pobiore go do konca opakowania ale raczej szkoda pieniedzy na kolejne.

12345678

bardzo mało informacji na temat nowych leków

dla niewiedzących

w załączeniu wyniki badania CENTAUR,  amx0035 przedłuża życie o 30%.(25 vs.  18 miesięcy)
HTTPS://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/mus.27091?utm_campaign=102120+CENTAUR+Webinar+Reminder&utm_medium=email&utm_source=102120+Cudkowicz+Paganoni+Webinar+Reminder

oba składniki dostępne od ręki w Polsce

i proszę nie oczekiwać poprawy, to spowalnia chorobę a nie leczy

Mierzu

Cytat: 12345678 w 18 Luty 2021, 19:59:03bardzo mało informacji na temat nowych leków

dla niewiedzących

w załączeniu wyniki badania CENTAUR,  amx0035 przedłuża życie o 30%.(25 vs.  18 miesięcy)
HTTPS://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/mus.27091?utm_campaign=102120+CENTAUR+Webinar+Reminder&utm_medium=email&utm_source=102120+Cudkowicz+Paganoni+Webinar+Reminder

oba składniki dostępne od ręki w Polsce

i proszę nie oczekiwać poprawy, to spowalnia chorobę a nie leczy
Skoro spowalnia chorobę a nie leczy to po co nazywać to lekiem?😔

Serg

Witam,

Czy ktoś byłby w stanie podać nazwisko lekarza tutaj lub w wiadomości prywatnej, który zna Ammonaps i juz go przepisywał?

Mamy bardzo duży problem ze znalezieniem lekarza który by ten lek przepisał.

Dziękuję

Kasia H

Dzien dobry
Szukajac pomocy, nowych metod w leczeniu, zatrzymaniu, spowolnieniu tej choroby, natknelam sie na artykul w niemieckiej prasie ,, Der Spiegel,,.nr 35 z dnia 27.08. 2022. Mowa w nim o pierwszej pacjentce, 18 letniej dziewczynie, Annie, ktora po terapii w USA powoli wychodzi z choroby. Moze to wreszcie bedzie przelom?

Kasia H

Cytat: Mierzu w 18 Luty 2021, 21:49:06Skoro spowalnia chorobę a nie leczy to po co nazywać to lekiem?😔

Jezeli mozesz, podaj mi prosze kontakt, adres, gdzie moge zamowic ten lek.

Spi1234

Obecnie w Warszawie jest badanie kliniczne 3fazy tego leku. Czy ktoś uczestniczy w tym badaniu?

Joanna Wojciechowska

Szanowni Państwo,

otrzymaliśmy informację na temat  badanie kliniczne 3 fazy mające na celu określenie bezpieczeństwa i skuteczności badanego leku ,,AMX0035" w leczeniu SLA:

Firma Amylyx Pharmaceuticals prowadzi badanie kliniczne 3 fazy, mające na celu określenie bezpieczeństwa i skuteczności  leku ,,AMX0035" w leczeniu SLA (stwardnienie zanikowe boczne). Badanie to znane jest jako badanie PHOENIX i prowadzone jest w kilku ośrodkach zajmujących się leczeniem pacjentów z SLA w Polsce.

Badanie PHOENIX:

Badanie fazy 3 PHOENIX ma na celu zbadanie skuteczności i bezpieczeństwa stosowania leku AMX0035. Cząsteczka leku AMX0035 składa się z połączenia kwasu ursodoksycholtaurynowego (TUDCA) i fenylomaślanu sodu. Obie te substancje zostały wcześniej uznane za bezpieczne i dobrze tolerowane u osób z SLA. Uważa się, że połączenie tych dwóch leków może zmniejszać śmierć komórek nerwowych u osób z SLA.

PHOENIX to 48-tygodniowe, podwójnie zaślepione, randomizowane badanie kontrolowane placebo. Oznacza to, że działanie leku AMX0035 jest porównywane z działaniem placebo. Placebo to substancja nie zawierająca żadnych składników aktywnych, tzw. ,,lek bez substancji czynnej". Uczestnicy zostaną losowo przydzieleni do otrzymywania leku AMX0035 lub placebo. Masz 60% szans na otrzymanie leku AMX0035 i 40% szans na otrzymanie placebo. Aż do zakończenia badania ani uczestnik, ani zespół badawczy nie zostanie poinformowany o tym, do której grupy został przydzielony pacjent uczestniczący w badaniu.

Lek badany i placebo jest rozpuszczalny w wodzie i przyjmowany jest, jako napój, w formie płynnej. Jeśli pacjent ma założoną gastrostomię lub sondę nosowo-żołądkową (do karmienia), lek badany może być podawany przez sondę do karmienia. Oznacza to, że uczestnicy mogą przyjmować badany lek w domu.

Kto może wziąć udział w badaniu?

Główne kryteria uczestnictwa w tym badaniu to:

Zdiagnozowano u Ciebie SLA
Nie minęły 24 miesiące od wystąpienia osłabienia
Twoja wydolność płuc nie jest poważnie upośledzona i nie korzystasz na stałe z respiratora
Nie możesz być w ciąży ani karmić piersią przez cały czas trwania badania i musisz stosować antykoncepcję.
Jeśli w trakcie badania masz lub zamierzasz mieć wykonaną stymulację przepony, udział w badaniu nie będzie możliwy.
Możesz przyjmować riluzol, ale musi on być stosowany w tej samej dawce przez co najmniej 30 dni przed udziałem w badaniu.
Możesz kontynuować leczenie riluzolem przez cały czas trwania badania.

W ciągu 1 roku uczestnictwa w tym badaniu planowane jest 6 wizyt w ośrodku badawczym w celu konsultacji lekarskich oraz wykonania badań kontrolnych. Ponadto około 9 razy lekarz prowadzący będzie się z Tobą kontaktować telefonicznie lub za pośrednictwem wideorozmowy.

Czy jesteś zainteresowany udziałem w badaniu? Jeśli spełniasz powyższe kryteria i mieszkasz w Polsce, zalecamy omówienie zainteresowania udziałem w tym badaniu ze swoim lekarzem prowadzącym. Więcej informacji i porad można uzyskać na stronie https://www.amylyxalstrial.com/ a także pod adresem info@tricals.org lub Clinicaltrials@amylyx.com

W badaniu PHOENIX uczestniczą obecnie następujące polskie ośrodki:

City Clinic (Warszawa)
Artmed (Nowy Sącz)


Pozdrawiam
Zespół Fundacji Daj Mi Skrzydła

Ogaruus

We wrześniu 2022 r. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków zatwierdziła AMX0035 do stosowania u chorych na SLA
[/size]


Czym jest AMX0035 (Relyvrio)?
AMX0035 to lek eksperymentalny, znany również jako RELYVRIO lub PB/TURSO. AMX0035 to połączenie fenylomaślanu sodu (PB) i taurursodiolu (TURSO).

Jak działa AMX0035?
AMX0035 celuje zarówno w retikulum endoplazmatyczne (ER), jak i mitochondria w neuronach ruchowych. Jest to ważne, ponieważ ER i mitochondria są połączone (poprzez błony mitochondrialne) i oba odgrywają kluczową rolę w przetrwaniu neuronów i utrzymaniu ich przy zdrowiu.

W jakiej postaci podaje się AMX0035?
AMX0035 jest dostarczany w saszetkach z proszkiem rozpuszczonym w wodzie o temperaturze pokojowej. Może być podawany doustnie lub przez PEG-a. W drugiej fazie badań klinicznych schemat dawkowania polegał na przyjmowaniu leku raz dziennie przez pierwsze trzy tygodnie, a następnie dwa razy dziennie, jeśli był dobrze tolerowany.

Czego do tej pory naukowcy dowiedzieli się o AMX0035?
Ogólnie do badania włączono 137 osób z SLA w 25 ośrodkach medycznych za pośrednictwem konsorcjum Northeast ALS (NEALS) od czerwca 2017 r. do września 2019 r. Wykazało, że AMX0035 był dobrze tolerowany i nie było żadnych poważnych obaw dotyczących bezpieczeństwa. Wskaźniki skutków ubocznych były ogólnie podobne w grupach AMX0035 i placebo, ale grupa AMX0035 zgłosiła więcej problemów żołądkowo-jelitowych (np. biegunki). AMX0035 również znacząco zmniejszył tempo spadku w Zrewidowanej Skali Oceny Funkcjonalnej ALS (ALSFRS-R) w porównaniu z placebo.

Prawie trzy lata po rozpoczęciu przez pierwszego uczestnika CENTAUR, w lipcu 2020 r., oceniono różnicę w przeżyciu między grupą AMX0035 a grupą placebo. Osoby z ALS, które otrzymały AMX0035 na początku badania CENTAUR, żyły średnio 6,5 miesiąca dłużej niż porównawcza grupa placebo.

Badanie CENTAUR obejmowało fazę przedłużenia otwartej próby (tzw. IV faza), w której wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli fazę kontrolowaną placebo, mogli zapisać się i otrzymać AMX0035. Analiza danych z tego badania wykazała, że ��AMX0035 wydłuża życie o 10 miesięcy i zmniejsza ryzyko zgonu, tracheostomii lub stałej wspomaganej wentylacji. Zaznaczyć trzeba, ze AMX0035 nie cofa objawów choroby.

Źródło: https://www.als.org/navigating-als/living-with-als/fda-approved-drugs/amx0035?fbclid=IwAR0xix-O_evHagmQbhFoah58OVf7wooNWslYtTmWZtwTzIwlfUdeqD6fPtE
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!