AMX0035 / Ammonaps + Tudca - zbiór informacji

Zaczęty przez Ogaruus, 26 Październik 2018, 21:33:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mierzu

Cytat: 12345678 w 18 Luty 2021, 19:59:03bardzo mało informacji na temat nowych leków

dla niewiedzących

w załączeniu wyniki badania CENTAUR,  amx0035 przedłuża życie o 30%.(25 vs.  18 miesięcy)
HTTPS://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/mus.27091?utm_campaign=102120+CENTAUR+Webinar+Reminder&utm_medium=email&utm_source=102120+Cudkowicz+Paganoni+Webinar+Reminder

oba składniki dostępne od ręki w Polsce

i proszę nie oczekiwać poprawy, to spowalnia chorobę a nie leczy
Skoro spowalnia chorobę a nie leczy to po co nazywać to lekiem?😔

Serg

Witam,

Czy ktoś byłby w stanie podać nazwisko lekarza tutaj lub w wiadomości prywatnej, który zna Ammonaps i juz go przepisywał?

Mamy bardzo duży problem ze znalezieniem lekarza który by ten lek przepisał.

Dziękuję

Kasia H

Dzien dobry
Szukajac pomocy, nowych metod w leczeniu, zatrzymaniu, spowolnieniu tej choroby, natknelam sie na artykul w niemieckiej prasie ,, Der Spiegel,,.nr 35 z dnia 27.08. 2022. Mowa w nim o pierwszej pacjentce, 18 letniej dziewczynie, Annie, ktora po terapii w USA powoli wychodzi z choroby. Moze to wreszcie bedzie przelom?

Kasia H

Cytat: Mierzu w 18 Luty 2021, 21:49:06Skoro spowalnia chorobę a nie leczy to po co nazywać to lekiem?😔

Jezeli mozesz, podaj mi prosze kontakt, adres, gdzie moge zamowic ten lek.

Spi1234

Obecnie w Warszawie jest badanie kliniczne 3fazy tego leku. Czy ktoś uczestniczy w tym badaniu?

Joanna Wojciechowska

Szanowni Państwo,

otrzymaliśmy informację na temat  badanie kliniczne 3 fazy mające na celu określenie bezpieczeństwa i skuteczności badanego leku ,,AMX0035" w leczeniu SLA:

Firma Amylyx Pharmaceuticals prowadzi badanie kliniczne 3 fazy, mające na celu określenie bezpieczeństwa i skuteczności  leku ,,AMX0035" w leczeniu SLA (stwardnienie zanikowe boczne). Badanie to znane jest jako badanie PHOENIX i prowadzone jest w kilku ośrodkach zajmujących się leczeniem pacjentów z SLA w Polsce.

Badanie PHOENIX:

Badanie fazy 3 PHOENIX ma na celu zbadanie skuteczności i bezpieczeństwa stosowania leku AMX0035. Cząsteczka leku AMX0035 składa się z połączenia kwasu ursodoksycholtaurynowego (TUDCA) i fenylomaślanu sodu. Obie te substancje zostały wcześniej uznane za bezpieczne i dobrze tolerowane u osób z SLA. Uważa się, że połączenie tych dwóch leków może zmniejszać śmierć komórek nerwowych u osób z SLA.

PHOENIX to 48-tygodniowe, podwójnie zaślepione, randomizowane badanie kontrolowane placebo. Oznacza to, że działanie leku AMX0035 jest porównywane z działaniem placebo. Placebo to substancja nie zawierająca żadnych składników aktywnych, tzw. ,,lek bez substancji czynnej". Uczestnicy zostaną losowo przydzieleni do otrzymywania leku AMX0035 lub placebo. Masz 60% szans na otrzymanie leku AMX0035 i 40% szans na otrzymanie placebo. Aż do zakończenia badania ani uczestnik, ani zespół badawczy nie zostanie poinformowany o tym, do której grupy został przydzielony pacjent uczestniczący w badaniu.

Lek badany i placebo jest rozpuszczalny w wodzie i przyjmowany jest, jako napój, w formie płynnej. Jeśli pacjent ma założoną gastrostomię lub sondę nosowo-żołądkową (do karmienia), lek badany może być podawany przez sondę do karmienia. Oznacza to, że uczestnicy mogą przyjmować badany lek w domu.

Kto może wziąć udział w badaniu?

Główne kryteria uczestnictwa w tym badaniu to:

Zdiagnozowano u Ciebie SLA
Nie minęły 24 miesiące od wystąpienia osłabienia
Twoja wydolność płuc nie jest poważnie upośledzona i nie korzystasz na stałe z respiratora
Nie możesz być w ciąży ani karmić piersią przez cały czas trwania badania i musisz stosować antykoncepcję.
Jeśli w trakcie badania masz lub zamierzasz mieć wykonaną stymulację przepony, udział w badaniu nie będzie możliwy.
Możesz przyjmować riluzol, ale musi on być stosowany w tej samej dawce przez co najmniej 30 dni przed udziałem w badaniu.
Możesz kontynuować leczenie riluzolem przez cały czas trwania badania.

W ciągu 1 roku uczestnictwa w tym badaniu planowane jest 6 wizyt w ośrodku badawczym w celu konsultacji lekarskich oraz wykonania badań kontrolnych. Ponadto około 9 razy lekarz prowadzący będzie się z Tobą kontaktować telefonicznie lub za pośrednictwem wideorozmowy.

Czy jesteś zainteresowany udziałem w badaniu? Jeśli spełniasz powyższe kryteria i mieszkasz w Polsce, zalecamy omówienie zainteresowania udziałem w tym badaniu ze swoim lekarzem prowadzącym. Więcej informacji i porad można uzyskać na stronie https://www.amylyxalstrial.com/ a także pod adresem info@tricals.org lub Clinicaltrials@amylyx.com

W badaniu PHOENIX uczestniczą obecnie następujące polskie ośrodki:

City Clinic (Warszawa)
Artmed (Nowy Sącz)


Pozdrawiam
Zespół Fundacji Daj Mi Skrzydła