Opiekunka/Opiekun

Zaczęty przez Justyp, 27 Październik 2018, 02:47:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Justyp

Szukam kogos do opieki nad tata. Znacie jakies sprawdzone sposoby znalezienia kogos do pomocy? W sumie najchetniej calodobowej z zamieszkaniem. Ktos cos wie? Jak szukaliscie? Jestesmy na dolnym slasku.

Ogaruus

Dałam ogłoszenia na Facebook-u w grupach typu "Kraków praca" "Kraków dam / szukam pracy" itp. ogólnie jest dużo takich grup. Odezwało się kilkanaście osób, z kilkoma się umówiłam na spotkanie, nie wszyscy omówieni się zjawili (trzeba się z tym liczyć). Nikt nam nie pasował więc dałam ogłoszenie na olx i stamtąd udało się  zatrudnić dziewczynę. Najczęściej z zamieszkaniem chętne są Ukrainki, one między sobą się polecają, ale my nie mieliśmy dojścia do nich. W ostateczności zostaje agencja opiekunek, ale wtedy wychodzi drogo.
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

oscar

ja dwa razy dawałem ogłoszenie na olx. Za każdym razem zgłosiło się kilkanaście osób.  Ostatnio także z Ukrainy co jest oznaką że przeglądają polskie ogłoszenia w tym na olx

Jest sporo ogłoszeń z agencji, ale tam raz że jest drogo, a dwa wcale nie ma gwarancji że poziom opiekunki jest lepszy niż tej z olx

Dobra opiekunka wcale nie musi od razu być wszechstronną profesjonalistką. Jeśli będzie odważna, otwarta na naukę czyli krótko mówiąc kumata - to po tygodniu będzie lepsza niż niejedna pielęgniarka zawodowa

Andrzej Zaremba ,,Życie bez nerwów" – to opowieść o 7 latach życia z SLA

Ktosiek

Hej,

Gdzie polecacie szukać opieki, opiekunów? Powiedzmy, że pieniądze nie grają roli a tylko dobra opieka. Taka osoba musi być wytrzymała i odpowiedzialna. Raz spróbowaliśmy skorzystać z agencji, która jest nastawiona na rynek niemiecki... i przysłali nam osobę co według mnie sama wymagała opieki. Co najwyżej taka do posiedzenia z osobą chorą i poczytania książki...

Czy są jakieś agencje godne polecenia?

Problem z osobami prywatnymi jest taki, że przychodzą i odchodzą i zazwyczaj nie mają zmienniczki. A jak odchodzą to powodują dodatkowy stres u chorego.

Czy tylko pozostaje szukać prywatnie?

Ogaruus

Na marginesie:
Na olx jest możliwość automatycznego dodania tytułu ogłoszenia pa ukraińsku.
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!