Pierwsze 2 miesiące SLA

Zaczęty przez kret123, 28 Marzec 2019, 10:26:52

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kret123

Mam gorącą prośbę, aby w tym temacie możliwie wiele osób opisało w komentarzach swoje pierwsze 2 miesiące od pierwszych niepokojących objawów.
Od czego się zaczęło i dokąd doszło w 2 miesiące.

Sam zacznę

Początek to poranne skurcze łydek i zesztywnienia ścięgien i więzadeł po kolanem. Przy pierwszym powolnym porannym prostowaniu kolana w łóżku szybkie i intensywne drżenia całej prostowanej nogi.

Pierwszy miesiąc to coraz gorszy chód, utrata stabilności w chodzeniu.

Drugi miesiąc to utrata siły w rękach i sztywność palców rąk.

Kolejne miesiące to tylko pogłębianie tych efektów.

Z góry dziękuję za wpisy.
Życie to dążenie Wszechświata do maksymalizacji wzrostu entropii.

Mierzu

Moje dwa pierwsze miesiące:
Luty 2020 pierwsze zauważalne dla mnie objawy to problem z bieganiem(uciekająca prawa stopa), sztywność stawòw podkolanowych
Marzec 2020-zmęczenie prawej ręki przy machaniu...widelcem lub łyżką.
Maj 2020-wyrok

konio

moje pierwsze objawy w2010 stany nerwicowe a ok2014 fascykulacje i trzaski w kosciach, jak narazie to bez objawow piramidowych i zanikow, ale emg to tragedia no i diagnoza..

the_kure

Aronia

Hej!
Jak teraz się czujesz? Skąd jesteś? Ile masz lat?
Pozdr
Ela

konio

tak mam od stycznia, ale tylko na podstawie badania emg a w badaniu neurologicznym poza fascykulacjami jestok co jest bardzo dziwne dla neurologow

konio

30,11 termin mam kolejne eng4, ciekawe co teraz dadza G12.2?.narazie mam g12,8 {fajnie}

the_kure

nie wyglada to na sla. sla ma gwaltowny przebieg . moze to choroba kennediego ?  emg warto by wykonal jakis sprawdzony neurlog.

konio

zapis neurogenny we wszystkich badanych miesniach i wysokie amplitudy uv to jest choroba Kenniedeo? panie.. czytajac twoje posty  to watpie abys mial kiedys robione eng  ze wskazaniem na lsa?

the_kure

no mialem 2 razy robione emg . jaki jest w takim razie zapis emg w chorobie kennediego ? 

konio

podobnie tylko czas trwania PCJR jest maly

the_kure

to skoro po emg tak latwo rozroznic kennediego d sla to po co kieruja na badania genetyczne ?  a co powiesz o mmn ? bo czytalem ze tez czesto mylone z sla ?

skad sie nauczyles interpretowac emg ?  masz gdzies cos w pdfie ?

konio

kure koncze temat bo mi sie nie chce szarpac. ja jestem chory a ty nie..!

konio

nawet jak piszesz posta i po kazdym zdaniu walisz znak zapytania[ ostatnio razy5} to wiedza spora..

the_kure

wlasnie dlatego jestem na tym forum miedzy innymi  zeby sie czegos dowiedziec. mam podobne problemy do twoich i mam nadzieje ze nie wyladuje za 5 lat  z g12,8 . jezeli nie chcesz sie dzielic wiedza i doswiadczeniem to spoko .