Biegunka

Zaczęty przez tulipan, 08 Czerwiec 2012, 15:19:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tulipan

Witam wszystkich.Pojawił się nam nowy problem;od jakiegoś czasu  są biegunki przy czym nie ma bóli brzucha ale bardzo silne i bolesne parcie na odbyt.Doktor prowadzaca stwierdziła że biegunki wywołuje ACC i kazała odstawić ale to nie jest dobry pomysł bo zaczyna się problem z sat.ACC jest przyjmowane od 6-7 m-ecy i przedtem nie było biegunek więc mało prawdopodobne żeby to było przyczyną.Dieta też się nie zmieniła.Może to rzekomobłoniaste zapalenie jelit?Przez tydzień nie ma żadnego stolca potem pojawia się biegunka 2-3 dni i znowu przez tydzień jest spokój.A może jest to forma wyprózniania się bo nie pamiętam kiedy był prawidłowy stolec. W jaki sposób uregulować te stolce? Może ktoś zna naturalny sposób bo chciałabym jak najmniej serwować medykamentów.Jeszcze zrobimy test na clostridium może tu jest przyczyna.

marek

Mama ACC przyjmuje od 9 lat,teraz 1/2 ACC 600 raz dziennie rano i nigdy nie miała biegunki.Co do unormowania wypróżnień(zaparcia),u mamy najlepiej się sprawdza Colon C.A wierz mi próbowaliśmy różnych specyfików.

tulipan

Dzięki,mówiłam p.doktor że ACC nie powoduje tych biegunek a na pewno jego brak spowoduje spadek saturacji ale jestem tylko pielęgniarką.Co dziwne zaleciła w razie problemów z sat.wpuszczanie soli fizj. w celu rozrzedzenia wydzieliny.Wiem że praktykuje się tak ale w wyjątkowych sytuacjach. a nie na co dzień.Mam nadzieje że rodzina posłucha moich rad bo inaczej będą problemy.

Pawel

Hmm moze wprowadzcie lek na biegunke lub lek dajacy jako efekt uboczny zaparcia np. opioidy. Czy bierze cos na bol?
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

tulipan

Leki na biegunkę stosujemy ,gdy uspokaja się to odstawiamy i za jakiś czas znów się pojawia.Stosowaliśmy  również Nifuroksazyd i metronidazol.Z p/ból. stosowany jest Tramal w kroplach na noc a biegunka i tak się pojawia.Od czwartku był spokój a dzisiaj znowu lużne stolce a na sam koniec tylko śluz.Wydalania śluzu nawet mój pacjent nie czuje.Chciałabym mojemu pacjentowi pomóc ale nie wiem jak.Może spróbujemy uregulować stolce jakimś preparatem bo być może tak się wypróżnia.Bardzo proszę o radę.A zwieracze pracują przez cały okres choroby?

BeataTolek

Dzień dobry chciałam zapytać czy występujące u męża chorego na dla cyklicznie biegunki to mogą być spowodowane leniwymi jelitami gdyż mąż jest osobą leżącą.Czy może być przyczyną Riluzol brany od roku

Mateusz199

W przypadku poszukiwania naturalnych metod regulacji stolców, warto rozważyć zmiany w diecie, wprowadzenie większej ilości błonnika, picie odpowiedniej ilości wody oraz regularną aktywność fizyczną.
Pozdrawiam, Mateusz 😊