SLA u 16 latka

Zaczęty przez Jakub, 18 Październik 2020, 12:25:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jakub

18 Październik 2020, 12:25:41 Ostatnia edycja: 18 Październik 2020, 12:46:47 by Jakub
Witam, od 3 tygodni występują u mnie fascykulacje. Zaczęło się nagle. Od tamtego czasu występowały różne objawy np. pieczenie i lekkie rozmazanie wzroku,  zadarzają się mocniejsze podskakiwania mięśni, zauważyłem że zmniejszył mi się mięsień ramienia i tricepsa, częściej oddaje mocz i gdy zginam stopę łapie mnie skurcz i mięśnie nie chcą powrócić z powrotem samodzielnie,doszło lekkie osłabienie mięśni nóg,lekkie zachwiania równowagi, wydaje mi się ze zmniejszają się też mięśnie kciuka, częściej boli mnie głowa w prawej górnej części. Dodam że mam 16 lat i bardzo boje sie SLA, a wizyta u neurologa za tydzień. Chciałbym wiedzieć czy grozi mi ta choroba i czy te objawy wskazują na nią.

Ogaruus

zagrożenia są wszędzie - w domu, na ulicy, w szkole. Zagrażają wypadki, choroby, inne nieszczęścia. Ta choroba jest rzadka i występuje raczej u ludzi starszych. z takich objawów bez badań nic się nie da wywnioskować.
Zaufaj lekarzom i nie słuchaj ludzi z forum w kwestii diagnozowania.
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

Jakub

Wiem ale większość objawów się zgadza, a ta choroba może wystąpić też u ludzi młodszych. Spędziłem łącznie ok kilkanaście godzin na czytaniu różnych forów i stron z objawami i moje pasują tylko do tej choroby

Ogaruus

gadałeś o tym z rodzicami?
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

Jolka

Cytat: Jakub w 18 Październik 2020, 12:55:13Wiem ale większość objawów się zgadza, a ta choroba może wystąpić też u ludzi młodszych. Spędziłem łącznie ok kilkanaście godzin na czytaniu różnych forów i stron z objawami i moje pasują tylko do tej choroby
To zrozumiałe,  że czytasz na temat objawów, które masz. Prawdopodobnie zdecydowana większość osób, które mają różnego typu dolegliwości szuka informacji w internecie. Lekarze znają fenomen doktora Google, który wie wszystko ale jednocześnie powoduje często szum informacyjny i często są tam wykluczające się opinie. Najlepiej spokojnie poczekać na konsultację neurologiczną i wyniki badań diagnostycznych, które są najważniejsze. Może się zdarzyć,  że różne choroby dają objawy takie jak w SLA, dlatego tym bardziej trzeba wykonać wszystkie zalecane badania.

serdecznie pozdrawiam, włącz pozytywne myślenie, pomimo że jest to bardzo trudne.

Jakub

Rozmawiałem o tym z rodzicami i mnie wyśmiewają, mówią że to przez siedzienie na telefonie. Najbardziej niepokoi mnie znaczne zmnijszenie się mięśni ramienia i tricepsa, bo reszta objawów może wskazywać na inne choroby.

Jakub

Przed chwilą zobaczyłem ubytki po bokach języka co chyba juz pewne....

sucha0405

Ja tu widzę człowieka, który serio potrzebuje pomocy ale nie jestem do końca pewna czy neurologa. Twój ostatni wpis sugeruje, że obsesyjnie przyglądasz się swojemu ciału. Na 99% nie masz zaników tylko zacząłeś się przyglądać i szukać ubytków wiec znalazłeś dysproporcje, które zapewne masz od zawsze. Poczekaj na wizytę u neurologa, chociaż jak dla mnie po prostu jesteś chłopakiem, który się wystraszył i naczytał w Internecie. Fascykulacje występują również u zdrowych osób. Mój mąż ma je codziennie w łydkach. Non stop. Od 5 lat. Nic mu nie jest. Mój brat po siłowni ma pod skóra strzelający popcorn. ;) Uspokój się i poczekaj na wizytę u neurologa.

Jakub

wszystkie ubytki i dolegliwości pojawiły się w przeciągu 3 tygodni, a taka kumulacja objawów na pewno nie zwiastuje niczego dobrego.

the_kure

doktor google jest calkiem pozyteczny pod warunkiem ze sie ma sprawny umysl. fascykulacje moga wystepowac przy prawei 20 roznych chorobach.  na forum fascykulacje.cba   jest ponad 100 i nikt nie ma sla a pewnie wiekszosc przez jakis czas widziala u siebie "zaniki" miesni. 

ja rozumiem chlopie ze jestes milenialsem i uwazasz ze swiat kreci sie wokol Ciebie ale nawet z tymi fascykulacjami bardziej prawdopodbne jest wygranie w totka niz sla. 

no i odstaw chlopie dragi i uzywki jezeli bierzesz  . bo rozne nieciekawwe specyfiki moga nasilac fascykulacje.

swoja droga rodzice moga miec racje siedzenie przy telefonie obciaza odcinek szyjny i moze rzeczywiscie cos mieszac.

Jakub

Nigdy nic nie brałem i traktuje te dolegliwości bardzo poważnie i nie uważam że świat się kręci wokół mnie (nie wiem jakie to ma teraz znaczenie). Chciałem poradzić się osób z większym doświadczeniem w tych sprawach.

the_kure

no to doswiadczenie jest takie ze 99,9procent osob osob ktore sa powaznie i swiecie przekonane ze maja sla w rzeczywistosci go nie maja. jezeli nawet jakims cudem lekarz wychwycie jakies nieprawidlowosci u Ciebie to naal do diagnozy sla jest daleka droga.  a to forum zasadniczo jest dla osob z diagnoza.

masz jeszcze jakies inne objawy ? np dretwienia prady wibracje ? 

Jakub

Czasami się zdarzają jakieś dretwienia a przechodzenie prądów przy jakimś uderzeniu w łokieć czy przedramię ale to normalne

the_kure

im wicej dodatkowych dziwnych objawow tym mniej prawdopodobne SLA. mam nadzieje ze zdasz sprawozdanie po wizycie u neuro .

konio

jesli masz problemy z oczami i z fujara to na 96%nie jest sla! predzej sm..