Witam. Poradzicie coś

Zaczęty przez Kamil_32, 03 Grudzień 2020, 10:36:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

GUN_1

Jeśli masz sprawne ręce i masz normalną siłę w rękach, to uwierz mi, z Twoimi mięśniami rąk wszystko jest ok. Nie wiem co wg Ciebie znaczy, że masz zniesione odruchy w rękach? Prawidłowość odruchów może stwierdzić jedynie lekarz, sam tego nie sprawdzisz ani nie zauważysz.

Problemy z oddychaniem to na 100 procent nerwica. W SLA nie ma tak że raz oddycha Ci się lepiej raz gorzej. Ogólnie w tej chorobie wszystkie niedowłady są postępujące, a nie raz lepiej raz gorzej. Nie wiem jak ten lekarz ocenił, że masz zaniki mięśni piersiowych...musiałby Cię wielokrotnie widzieć i obserwować różnice. Zresztą zaniki w SLA naprawdę nie zaczynają się od mięśni piersiowych.

Przeczytałem Twój cały wątek i jestem na 99,999 procent pewien że nie masz SLA.

I jestem na 100 procent pewien że masz zaburzenia hipochondryczne. Jesteś przewrażliwiony na punkcie swojego ciała/zdrowia/objawów. Cały czas się obserwujesz, sprawdzasz, robisz jakieś pomiary (saturacja). Operujesz słownictwem medycznym/fachowym bo ciągle czytasz na te tematy. Wydaje Ci się że jesteś chory ale wszystkie wyniki wychodzą prawidłowe. Wtedy szukasz nowych objawów...Klasyczna, książkowa hipochondria.

Życzę powodzenia w jej wyleczeniu
Pozdrawiam

the_kure

02 Lipiec 2021, 20:08:54 #41 Ostatnia edycja: 02 Lipiec 2021, 20:10:57 by the_kure
ale jak ten lekarz chce ci dac imunoglobuliny? musi miec jakies podejrzenie czegos i bynqajmniej nie jest to sla bo na sla imunoglobuliny nie pomagaja . mam nadzieje ze nie sciemniasz.  w PMR miales bialko podwyzszone albo mleczany?

Kamil_32

02 Lipiec 2021, 21:23:39 #42 Ostatnia edycja: 02 Lipiec 2021, 21:25:54 by Kamil_32
Jestem po diagnostyce w szpitalu klinicznym w krk u dr Klusa. Gun osłabione odruchy mam stwierdzone przez lekarza uderzał tutaj przy nadgarstkach, przedramieniu i z tylu za łokciami mówi ze nie ma prawie odruchów. Co do mięśni piersiowych pokazałem mu kazał napiąć z całych sił i powiedział, ze nie są napięte za bardzo. Zrobiłem echoserca kazał zrobić jeszcze holtera i test wysiłkowy i jak się będzie pogarszać spróbujemy podac immunoglobuliny. Jeśli chodzi o PMR itd wszystko ok powychodzili. Tylko jak byłem u niego w marcu na konsultacji to widział ze nie miałem również odruchów kolanowych a teraz mam. Ogólnie jestem bardzo sprawny podczas chodzenia nie odczuwam duszności dopiero po wysiłku jeśli można to tak nazwać wejście na I piętro od razu saturacja spada do 89-90 by powrócić po tym jak serce wróci do normalnego bicia. Z tego co wyczytałem i mam wiedzę to wiem jak się zaczyna Sla od problemów z mowa z palcem, ręka, utykaniem. Jest tez pare postów co ludziom zaczęło się od razu od problemów oddechowych. Emg nie ma żadnych praktycznie odchyleń spowolnienie tylko przewodzenia minimalne w rowku prawej ręki łokcia ale to bardzo minimalne. Nie wiem co to jest ale wyglada to nie za ciekawie drgania jak zaczęły mi się w mięśniach piersiowych tak zwiotczaly i zmalały a ja schudłem w ciągu 3 miesięcy 2kg nawet koszulkę obcisła jak założę to żona kazała mi zmieniac bo mówi ze mi cycki widać a teraz jest plasciutko tymbardziej żona jest pielęgniarka i obiektywnie mi potwierdziła ze rzeczywiście zmalały Ci te mięśnie. Następna rzecz jest taka ze w spoczynku pale icosa i saturacja 98% a jak tylko pójdę na piętro od razu problemy oddechowe i saturacja 90% moj ojciec umarł na pochp ale tam jemu saturacja spadała stopniowo 95 za rok 94 aż do 85 i go udusiło bo już nawet tlen nie dawał rady, ale póki tlen dawał radę to mu podnosiło w najlepszym czasie do 95%. A ja jeszcze miesiąc temu bez problemu wszedzie chodziłem i saturacje jak sobie sprawdzałem cały czas była 98%

GUN_1

To może Ty do kardiologa powinieneś się wybrać a nie do neurologa. Chociaż ja dalej sugeruję psychiatrę/psychologa.

Jak Ty żeś sobie to SLA wymyślił z takimi objawami, to ja na prawdę nie wiem.

Pozdrawiam

Kamil_32

Tak Gun z całym szacunkiem do Ciebie i do innych tutaj osób które chorują. Idę w pon założyć holtera, w sr mam wizytę u kardiologa w Zabrzu, czwartek próba wysiłkowa. Ja dlatego tutaj znowu zajrzałem poniewaz te drgania które pojawiły się w moich mięśniach i one zwiotczaly. Tylko to by tu pasowało, bo mam jeszcze dużo innych objawów które wykluczają Sla np drętwienie nog od kolan w dol, gdzie usg żył nic nie wykazało, mam tez Mycoplasme przewlekła i chlamydie ale lekarz mówi ze na bardzo niskim poziomie byłem nawet u lekarza ilads dał levoxe to ciśnienie po niej mi skakało do 200/80 140 puls i zrezygnowałem. Na ten moment daje sobie spokój. Dziekuje za sugestie myśle ze te badania coś w tym tyg coś pokażą.

the_kure

levoxa to syf jak wszystkie antybiotyki z tej grupy.

imunoglobuliny to mega droga terapia skoro chca ci ja zapodac to cos ten lekarz musi miec w glowie. i bardzo mnie interesuje co.  szkoda ze na polnocy nie ma takich ogarnietych neurologow.

wez kamil pisz na fascykulacje.cba bo tutaj nikt chory Ci atencji nie da. Gun nie ma sla tylko takie same objawy jak my wszyscy.

Kamil_32

Powiem Wam ze nie wiem co mam robić. Byłem u dr Opuchlika nawet badania nie przeprowadził kazał zrobić przysiad i przejsc na palcach żadnego uderzenia młoteczkiem. Moje mięśnie oddechowe poleciały już tak ze jak przejdę z łazienki do pokoju saturacja pokazuje 95% a jak zaczynam oddychać zjeżdża nawet do 88% i stopniowo powraca. Przepona raczej osłabiona bo miesiąc temu leżąc na brzuchu gdy wdychałem powietrze z całych sił brzuch podnosił się. Teraz jakby całe powietrze się rozpływalo po brzuchu nie unosi się. Neurolog w Kielcach chciał mi dać skierowanie do szpitala, bo jak byłem u niego w kwietniu to ma zapisane ze odruchy brzuszne były ok z lewej mocniejszy. Teraz nie ma wcale nawet igła sprawdzał, ale nie wziąłem bo mówię jadę do Opuchlika. Odruchy w rękach zniesione praktycznie nie ma choć ręce sprawne. Podeszwowym brak. Kolanowe ok. Mówię lekarza ze cały czas mam fascykulacje zrywy mięśniowe. I straszna wiotkość mięśni brzucha i klatki piersiowej i nic. Do tego ciagle czuje jakieś rażenie w kręgosłupie i zawsze się pogarsza po tym wczoraj miałem takie prady na szyki i poczułem jak by jakas struna puściła na języku język sztywny i czuje pojedyncze fascykulacje. Ogólnie jestem sprawny ale oddech coraz słabszy. Zrobiłem spirometrie w jest ok gazometrie i wyszło ze dużo dwutlenku w krwi osoczu i dalej z tymi lekarzami nic. Na SOR się zgłaszam mówię im i się patrzą bo skoro przyszedłem o własnych nogach to wszystko jest ok. Wydaje mi się ze po tym strasznym pieczeniu w kręgosłupie co mnie złapało w grudniu uszkodziło jakiś neuron czy coś bo mięśnie by się same nie zmniejszyły bo wazę zaledwie 2kg mniej od tamtej pory cały czas mi iskrzyło miedzy łopatkami ze lekarz jak mi robił Emg to mówi ze mięśnie cały czas pracują bo stukało i w końcu mnie tak ułożył z głowa do dołu ze cisza. Bo to tak mnie łapało i puszczali te drgania ale teraz już tam nic nie drga nawet jak je napne ale problemy są oddechowe oddycham brzuchem nie przepona jakby samo powietrze przelatywało bez unoszenia brzucha i klatki. Ja nie wiem co zrobić zmeczenie mam taki jak chodzę wydaje mi się ze to problem wentylacji

konio

Kamil jak robiles Emg to w ilu miesniah miales zapis neurogenny?i jajie amplitudy miales w pcjr?

Kamil_32

Miałem neurogenny w prawym kłębie kciuka u Toruńskiej. Później robiłem na Arianskiej już nie było zrobili mi piszczelowy, lędźwiowy, język kłąb kciuka ze mówią ze już nie jest neurogenny a nawet przewlekłe neurogenny nie jest. Mówiłem im o tych mięśniach miedzy łopatkami wbiła igle i wyjęła mówi ze chciała zobaczyć czy jest w mięśniu 🤷🏻‍♂️ I tyle wszystko w normie cisza. Poszedłem do takiego u siebie na EMG młody chłopak wbił mówi cały czas pani pracują te mięśnie akurat wtedy byłem jak miałem targani bo one się pojawiały przy naprezaniu. I nie wiem czy wtedy one mogły być neurogenne bo z 10 mon mnie ustawiał żeby przestały drgać bo mówi ze cały czas mi pracują a ja ich nie napisałem leżałem sobie luzno

konio

jak byl neurogenny to na 95% sie to nie zmieni nigdy! chodz mi o te amplitudy uv co sa zliczone w motoneuronach bo na karcie musi to byc.

Kamil_32