Nuedexta

Zaczęty przez RILU, 16 Grudzień 2010, 11:53:32

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

RILU

Nowy lek na niepohamowany śmiech i płacz otrzymuje FDA
 11 grudnia 2010

USA. Pierwsze skuteczne leczenie niepokojący objaw niepohamowany śmiech i płacz, który działa na niektórych ludzi z choroby neuronu ruchowego (MND), otrzymał właśnie zgodę Food and Drug Administration (FDA) w USA.


Zatwierdzenie leczenia jako "Nuedexta" zbiegło się z  21 Międzynarodowym Sympozjum SLA / MND, a więc firmy farmaceutycznej odpowiedzialnej za rozwój Do udziału w konferencji Nuedexta zostali zaproszeni .
dyrektor ds. medycznych Avanir Pharmaceuticals,   neurolodzy i inni pracownicy służby zdrowia.Przedyskutowano  Nuedexta ,omówiono wytyczne, jak należy go stosować.

. Zatwierdzenie przez FDA oznacza, że lek będzie dostępny dla osób mieszkających w Ameryce MON w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Plans to gain a European license for the drug will start to take shape in 2011. Planuje się uzyskanie europejskiej licencji na lek  w 2011 roku.

. Odsetek osób żyjących z ALS i innych chorobach neurologicznych, takich jak stwardnienie rozsiane (SM) wybuchy śmiechu lub doświadczenie w odpowiedzi na płacz, że coś nie musi być zabawne lub smutne. . Jest to znane jako chwiejność emocjonalna lub rzekomoopuszkowy wpływu (PDA). Te wybuchy są niezależne i często nieodzwierciedlają uczucia. Wybuch jest trudny do powstrzymania, czasami prowadzi do wstydu, a nawet izolacji społecznej.

. W badaniach klinicznych z udziałem ponad 300 osób, które MON i MS, Nuedexta stwierdzono istotnie zmniejszenie częstości i nasilenia epizodów niepohamowanego śmiechu i płaczu.
tłum z ang na polski (szybkie) czekam na dokładniejszy artykuł autorstwa
Ewy Zwodnik
Serdecznie pozdrawiam
RILU
http://messages.finance.yahoo.com/Stocks_%28A_to_Z%29/Stocks_A/threadview?m=tm&bn=27718&tid=161638&mid=161638&tof=18&off=1

http://search.messages.yahoo.com/search?.mbintl=finance&q=Nuedexta&type=nVG1DNrVWsdmIMtG0RNSGG_IEF3rBETQ2htY6XeCgNYPHzqQH2TXvTays0Y3nAtF&action=Search&srch=1&v=tvOwaV7VWsfWoTV4CBC_o59YO0M6Z55boPIC57F0sg7dtNg1S1HpB1gN9nWDYg--&b=1&within=subject&within=msgtext&showthread=tm&sentiment=0&postedon=pd&sMonth=12&sDay=16&sYear=2010&eMonth=12&eDay=16&eYear=2010
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

michu


    Dobry wieczór,
otrzymałem dzisiaj wiadomość telefoniczną z Nowego Yorku.
Otóż ukazał się już w aptekach w Stanach lek NUEDEXTA w dawkach 10mg.i 20 mg.Jedno opakowanie 60 szt.tabletek,a koszt 586 dolarów.

                Pozdrawiam

Luśka

http://blogs.als.net/post/2012/08/10/Nuedexta-getting-more-than-emotional.aspx

Czy nie orientujecie się czy w PL jest jakiś zamiennik dostępny?
Nie mogę nigdzie znaleźć informacji. Wiem, że DXM jest dostępny no ale w tej Nuedext'cie jest jeszcze jeden składnik.
Lex ten ponoć jest stosowany w USA w zaburzeniach emocjonalnych m.in. w SLA, ale podobno pacjenci zauważyli poprawę mówienia i połykania...
Na jesieni mają się rozpocząć badania kliniczne nad tym działaniem leku.

RILU

#3
Cytat: Luśka w 10 Wrzesień 2012, 09:21:28
http://blogs.als.net/post/2012/08/10/Nuedexta-getting-more-than-emotional.aspx

Czy nie orientujecie się czy w PL jest jakiś zamiennik dostępny?
Nie mogę nigdzie znaleźć informacji. Wiem, że DXM jest dostępny no ale w tej Nuedext'cie jest jeszcze jeden składnik.
Lex ten ponoć jest stosowany w USA w zaburzeniach emocjonalnych m.in. w SLA, ale podobno pacjenci zauważyli poprawę mówienia i połykania...
Na jesieni mają się rozpocząć badania kliniczne nad tym działaniem leku.

http://mnd.pl/forum/index.php?topic=2856.msg12775#msg12775

http://mnd.pl/forum/index.php?topic=4597.0
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

RILU

#4
Cytat: michu w 15 Luty 2011, 20:15:17

   Dobry wieczór,
otrzymałem dzisiaj wiadomość telefoniczną z Nowego Yorku.
Otóż ukazał się już w aptekach w Stanach lek NUEDEXTA w dawkach 10mg.i 20 mg.Jedno opakowanie 60 szt.tabletek,a koszt 586 dolarów.

               Pozdrawiam
poprawiono nazwę na NUEDEXTA

Odnośnie poprawy nastroju ,żonce podajemy rano  CITALOPRAM 5mg  :)
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

Luśka

#5
O kurka nie doszukałam, że jest już inny wątek. Sorry. Ale chyba przez błędną nazwę nie mogłam znaleźć.
Można by było przenieść.  ;)
~
Zainteresowałam się nim nie przez jego pierwotne działanie, a przez ostatnie doniesienia o jego pozytywnym wpływie na funkcje przełykania i mówienia. (podkreślam to by komuś nie umknęły najnowsze newsy;) )
Kurczę, czemu tego nie ma u nas?
A może jest, ma ktoś jakieś info?

RILU

Luśka
też czytałem te doniesienia .
Odnośnie błędnej nazwy jako temat postu było Neudexta ale w treści Nuedexta
za  co przepraszam.
Lek jak informują działa tylko dlaczego nie ma jego w Europie ?????  ;)
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

Pawel

Pewnie proces rejestracji trwa w UE dluuugo. Zapytam w MNDA
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

Pawel

Dear Paul

The company Avanir are hoping to get clearance for Nuedexta in the first half
of 2013, so hopefully the drug will be licenced then.

Kind regards

Sarah Phillips


Senior MND Connect Advisor
Motor Neurone Disease Association


Moze bedzie dostepny w 2013r.
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

RILU

hi,Paweł
bardzo dziękuję za wiadomość o Nuedexta  :)
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

Luśka

Super, a do tego czasu pozostają krewni w USA ;)

RILU

#11
 Zatwierdzono Lek Nuedexta  przeciw pseudobulbar afektywnej

W Stanach Zjednoczonych, zatwierdzili lek  przez FDA dla pacjentów z nietrzymaniem moczu lub pseudobulbärer emocjonalnego choroby afektywnej zostały dopuszczone. Lek z nazwą handlową Nuedexta to  połączenie dekstrometorfanu i chinidyny. Producent to kalifornijskie Pharmaceuticals Avanir . Według Keith Katkin, szefa firmy, w samych Stanach Zjednoczonych cierpi dwa miliony ludzi na objaw, który występuje w różnych chorobach neurologicznych, takich jak SM, stwardnienie zanikowe boczne (ALS), lub po urazach mózgu i udaru mózgu.

W 2006 roku FDA odrzuciła zatwierdzenie preparatu , ponieważ obawiano się, że chinidyna może wywołać arytmię. Producent testował lek, a następnie ponownie - tym razem ze znacznie zmniejszoną dawką chinidyny (10 zamiast 30 mg). W badaniu fazy III brało udział 326 pacjentów chorych MS lub ALS. Po 12 tygodniach leczenia, wyniki były poniżej verum preparatu (30/10 mg, dwa razy na dobę) znacznie lepiej niż placebo: częstość występowania niepożądanych ataków spadła o prawie 90 procent (średnia z sześciu do dziesięciu dni). Lek był dobrze tolerowany, według badania, opublikowane w "Annals of Neurology".

Nuedexta glutaminian jest antagonistą receptora a-1 Sigma agonista receptora.
Według dr Peter Kraft ze Szpitala Uniwersyteckiego w Würzburgu "na 50 procent pacjentów z ALS wykazują patologiczne ziewanie i stereotypowe śmiech i łzy bez powodu. Ekspresja emocjonalna,  może być rozbieżna za wywołanie sytuacji, na przykład, patologiczny śmiech w smutnym nastroju. Co więcej, może się nagle odwrócić stan emocjonalny

Tłumacz :. Google Translator
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

Olka88

Witam,
czy komuś z Państwa udało się zdobyć NUEDEXTA ze Stanów? Jeśli tak czy są efekty terapii?

slawek

Pierwsze objawy maj 2011 . Nadal pracuję i to dobra motywacja żebym wstać i się ruszyć . Oczywiście dzięki KOCHANEJ ŻONIE !!!

Luśka


Wojtek1973

Witam,
czy wiecie coś na temat Nuedexta, gdzie można go kupić? Jest dostępny w Polsce, Niemczech?

Wojtek1973

Ostatnio szukałem tego leku i okazało się że został niestety wycofany.

NaEmigracji

wlasnie przeczytalam tutaj, ze lek zostal wycofany

a na amerykanskim forum ALS wyglada na to, ze to jest bardzo powszechnie uzywany lek na opuszkowa wersje SLA, i wiekszosc pacjentow bardzo to poleca, ze obserwuja pozytywne skutki

jak to jest mozliwe, ze w Polsce taki lek ktory naprawde pomaga w ogole nie jest dostepny?...

kompletnie mnie to zalamao


NaEmigracji

no tak, juz o tym slyszalam, ze im sie nie oplacalo finansowo... bez komentarza....