Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Pokaż wątki - meg

#1
Dobra informacja dla chorych - w przypadku znacznego stopnia niepełnosprawności, jaki ma większość z nas - chorych na SLA, refundacja przez NFZ zakupu wózka przysługuje nawet co rok nie trzeba czekać ustawowych czterech lat :)
Nie znam dokładnie podstawy prawnej ale fakt potwierdzony w NFZ ;)
#2
Moja historia / Kasia Kukla w Newsweeku
29 Czerwiec 2018, 16:13:48
#3
Mam pytanie do osób korzystających z masek nosowych do respiracji nieinwazyjnej lub ich opiekunów... Czy faktycznie jak się przez sen otwiera usta to wdmuchiwane przez respirator powietrze ucieka ustami?! Mam w tej chwili maskę ustno-nosową a chciałabym nosową, bo oddycham jedynie nosem. Niestety moja ekipa z Ventamedu twierdzi, że przy tak dużym wspomaganiu oddechu jak u mnie (w pozycji leżącej bardzo ciężko mi się oddycha, w dzień siedząc na wózku bez problemu oddycham bez maski) powietrze będzie mi uciekać ustami. Czy ktoś wie jak to wygląda w praktyce? Wydaje mi się to dziwne, ale może faktycznie tak jest...