Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Pokaż wątki - alina7

#1
Wspaniałych świąt Bożego Narodzenia
spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze
#2
Science News

from research organizations

Mixed up cell transportation key piece of ALS, dementia puzzle
Date:October 5, 2015 Source:University of Toronto Summary:It's the most common cause of amyotrophic lateral sclerosis (ALS) and frontotemporal dementia, but until now scientists weren't sure how a specific gene caused these devastating diseases. Now researchers are one step closer to solving this incredibly complex puzzle, offering hope for treatment

Jest najczęstszą przyczyną stwardnienia zanikowego bocznego (ALS) i otępienie czołowo-skroniowe (FTD), ale do tej pory naukowcy nie byli pewni, jak specyficzny gen spowodował te choroby katastrofalne. Teraz naukowcy z Uniwersytetu w Toronto są o krok bliżej do rozwiązania tej niezwykle skomplikowanej układanki, oferując nadzieję na leczenie.

"Naukowcy wiedzieli, że mutacje w konkretnym genie spowodowało 40 procent dziedzicznych przypadków ALS, ale istnieje kilka badań z prawidłową czynnością tego genu," powiedziała Janice Robertson, profesor Wydziału Medycyny na Wydziale Medycyny Laboratoryjnej i patofizjologii. "Inni naukowcy skupili się na jak mutacja genu powoduje, choroby. Opracowaliśmy pierwszych przeciwciał do śledzenia tego, co gen ten działa zarówno w normalnej i chorej komórki."

Stosując te przeciwciała, Robertson i jej zespół białek śledzone z kluczowego genu, C9orf72. Odkryli oni, że z tego konkretnego genu białka może pomóc transportu innych istotnych białek w jądrze i poza silnikiem neuron komórki, centrum dowodzenia komórki. Wyniki ich badań zostały niedawno opublikowane w Annals of Neurology.

"Widzieliśmy, że białko z C9orf72 zwykle otacza jądro komórki neuronu ruchowego," powiedział Robertson, który jest także naukowcem na U of T Tanz Centrum Badań Chorób Neurodegeneracyjnych. ", Ale w ALS lub FTD białko to przemieszcza się do zewnętrznej błony komórki. Gdy białko jest zdjęta, nie może pomóc w innych białek wchodzić i wychodzić z jądra komórki i komórka umiera."

Ten transport zazwyczaj zależy od kaskady zdarzeń, które działa jak sztafecie. DNA, instrukcje komórki, jest przekształcany w RNA, które następnie sprawia, że białka przez komórki, które pozwalają na spełnianie swoich funkcji. Tak jak przekaźnik, gdy białko z C9orf72 znika z otaczająca jądro, to nie może już pomóc transportu innych niezbędnych białek, które utrzymują komórki żywe.

Następnie naukowcy chcą zrozumieć, jak C9orf72 bierze udział w transporcie tych białek i potencjalnie kierować szlak z narkotykami.

"Ta droga jest łatwo kierowane z lekami, które już istnieją", powiedział dr Shangxi Xiao, główny autor publikacji. "Jeśli uda nam się przywrócić funkcję do tego szlaku i uczynić białka wrócić do jądra, możemy rozwijać możliwości leczenia."

Niezwykłe odkrycia Robertsona zapewnić nadzieję do leczenia ALS i FTD. ALS jest chorobą, która zaczyna nerwowo-mięśniowej, jak łagodnym osłabieniem mięśni i postępuje, aby zakończyć paraliż. Otępienie czołowo-skroniowe jest ściśle związane z ALS i prowadzi do utraty pamięci, zmian zachowań i trudności w ruchu i mowy.

"James Hunter jest jedną z naszych kibiców finansowych, a on całkowicie sparaliżowany," powiedział Robertson. "Używa oczy komunikować się za pomocą programu komputerowego, ale teraz jego oczy niemal się zatrzymał. - To jest ALS"
Robertson uważa, że wpływ tego i badań innych osób zrewolucjonizuje leczenie ALS i FTD. "Ostatnio, pojawiły się cztery ważne publikacje, wszystkie gładzenia się na tym konkretnym szlaku. Jesteśmy coraz bliżej znalezienia możliwości leczenia," powiedziała. "Chcielibyśmy podziękować osobom zaangażowanym w James Hunter i Rodziny Inicjatywy ALS, i rodzin, które ofiarowane tkanek do badań. Ostatecznie, naszym celem jest znalezienie leczenia pacjentów, którzy rozpaczliwie potrzebują więcej opcji."

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

To wspaniałe wieści, ale muszą szybko tak wielu ludzi walczą z tą straszną chorobą
#3
Leki / Edaravone/Radicut
03 Lipiec 2015, 02:01:15
Witam serdecznie
Co  o tym myślicie  czy to może być światełko w tunelu


zatwierdzone Radicut 26 czerwca 2015 roku i zatwierdzanie jest ściśle ograniczona do Japonii. Przed tego komunikatu, stosowanie Radicut była ograniczona w celu ułatwienia odzyskiwania z powodu uszkodzenia mózgu po udarze. Klinicznym 3 fazy w Japonii rozpoczęła się w 2011 roku, a zakończył zapisaniem w 2013 roku, a firma przedstawiła wyniki do PMDA w 2014 roku ubiega się o zgodę. Kolejne kroki dla firmy będzie poinformowanie społeczności medycznej w Japonii na temat właściwego stosowania Radicut w chorych na SLA.


W tej chwili nie wiadomo, czy  będzie dążyć do uzyskania zgody ich związku w innych krajach, takich jak USA. Jednak firma zgromadziła i Orphan Drug otrzymał Oznaczenie dla Radicut przez FDA maja 2015.

Co to jest Radicut?

Według tot he firmy, Radicut jest wolne rodniki, które działa w celu usunięcia cząsteczek zawierających tlen, które są podstawą w ludzi z ALS i innych chorób. To podejście jest myśl, przeciwutleniacz, aby zapewnić neuroprotekcyjne wsparcia układu nerwowego, potencjalnie spowolnienie progresji choroby lub ograniczenie dodatkowe obrażenia w ogóle. Jednakże, jak w przypadku wszystkich tego typu przeciwutleniaczy, istnieje potencjalne skutki poza docelowe, jak również problemy w zapewnieniu żądanego wpływu na przeciwutleniacz występuje równomiernie w obszarach ciała przeznaczonych do takiego leczenia. W badaniu, jak i zatwierdzone do użytku w następstwie udaru mózgu u pacjentów z ALS otrzymał 60 mg związku poprzez dożylne wstrzyknięcie na dobę przez dwa tygodnie, a następnie dwa tygodnie przerwy. Treeway, holenderska firma biotechnologia, ogłosił wcześniej w 2015 roku zaczęła się przeformułować Radicut do leku doustnego do dalszych badań u pacjentów z ALS; zostały przyznane Orphan Drug przez FDA i UE w tym roku, jak również
#4
Medycyna niekonwencjonalna / Drożdże do picia
19 Październik 2013, 14:53:01
Witam

Moia siostra cioteczna  ciągle namawia mnie abym dała mojemu synowi  drożdże do  picia ale sie trochę obawiam   czy na pewno są to składniki  lecznicze na tą  chorobę ja tego nie piłam ale slyszałam ze sie dostaje skurcze  brzucha  czy to jest jakiś sens  aby  zmuszać sie do picia  jeśli  to nie pomoże?Czy jest mi  ktoś wstanie powiedzieć  na ten temat.
pozdrawiam
Alina
#5
Porady / Jak go zmobilizować do walki
04 Październik 2012, 00:46:41
Nie wiem co mam zrobić i jak go zmobilizować  do walki . Mój syn sie załamał  nie ćwiczy nie bierze leków, po-prostu nic nie robi  podał sie. Strącił sens życia.
Alina
#6
Porady / Jak spowolnić postęp choroby?
08 Wrzesień 2012, 01:35:02
Czy jest ktoś w stanie doradzić mi co zrobić aby choroba u mego syna tak szybko nie postępowała.
Jak ją  spowolnić nie mówiąc o wyleczeniu  bo nie ma na to leku .
Słyszałam  o( CCSVI - przełom w leczeniu )czy jest ktoś wstanie mi powiedzieć czy na ta  chorobę jak SLA to chodź trochę  pomoże.
Tak samo słyszałam o leczeniu w Chinach czy to komus pomogło ?

Alina
#7
Moja historia / Mój syn
28 Sierpień 2012, 19:57:39
 

Witam serdecznie  
Mój syn ma 28 lat stwierdzono w czerwcu tego roku u niego stwardnienie boczne zanikowe  .Nie mogliśmy zrozumieć dlaczego przecież nikt z rodziny nie chorował a on przecież jest za młody aby dostać tą straszną chorobę .Stan sie pogarsza z powolniała mowa,szybko sie męczy, osłabione mięśnie w przełyku, w dłoniach i w palcach, dostaje kurcze w łydkach i drgania w nogach.Miał robione EMG i na tej podstawie stwierdzono tą chorobę.Zastanawiam sie czy nie ma zablokowanych żył w szyi albo   w innych miejscach (może i one są powodem tej choroby).  
Czytam dużo o tej  chorobie  i serce mi  sie kroi do czego ta  choroba  doprowadza a naj gorsze  ze nie ma leku. Wszystko zrobię aby spowolnić tą straszną chorobę.
A jaki  ból jest w moim sercu  to nie będę sie rozpisywać bo czyje to samo co mój syn. Żebym mogła  zabrać tą chorobę to bym  to zrobiła  bez namysłu.
Pozdrawiam Was  wszystkich