Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - alina7

1
Witam Czy te ogloszenie jest aktualne
pozdrawiam
2
Leki / Odp: Edaravone
11 Maj 2017, 12:03:30
 Radicava - New treatment-TheSocialMedwork - thesocialmedwork.com
3
Hyde Park / Odp: URODZINY PAWŁA
13 Lipiec 2016, 01:28:15
Życzę spóźnionego lecz szczerego wszystkiego najlepszego! Dużo zdrowia
4
Zgadzam się absolutnie z Oscarem i z Ogaruus.
5
Hyde Park / Odp: Urodziny RILU :)
28 Czerwiec 2016, 02:09:06
Niestety spóźnione, ale bardzo szczere życzenia samych szczęśliwych chwil pośród rodziny i znajomych i stu lat w zdrowiu i pomyślności
6
WitamProszę o rade. Czy mogę dać  synowi ten lek ?

Pozdrawiam .

BCAA Plus

Aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach

 

BCAA - Branched chain amino acid - aminokwasy o rozgałęzionych łań­cuchach.
Aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach to: leucyna, izoleucyna i walina.
Tak jak wszystkie niezbędne aminokwasy również i one muszą być przyj­mowane razem z pożywieniem.
A.NAPRAWA MIĘŚNI
Aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach stanowią ok. 1/3 tkanki mięśnio­wej, co wskazuje na znacznie zwiększone zapotrzebowanie na nie podczas przeciążenia mięśniowego (na przykład podczas treningu siłowego).
B.SZYBSZE ODZYSKIWANIE SIŁ PO WYSIŁKU
Aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach mogą być wykorzystywa­ne jako alternatywne źródło energii w przypadku wyczerpania glikogenu w mięśniach. Z tego względu suplementacja może przyczynić się do ogra­niczenia utraty tych aminokwasów z mięśni.
C.OCHRONA UKŁADU NERWOWO-MIĘŚNIOWEGO
Badania sugerują, że aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach mogą być pomocne w zaburzeniach nerwowo-mięśniowych (np. stwardnienie zani­kowe boczne (ALS)) poprzez zwiększenie siły mięśni i spowolnienie utra­ty funkcji ruchowej.
D.OCHRONA PRZED USZKODZENIEM WĄTROBY
Zdolność zapobiegania uszkodzeniom wątroby (np. uszkodzeniom obser­wowanym w marskości wątroby) może wynikać z poprawy syntezy białek w tkankach wątroby
7
Hyde Park / Odp: Urodziny Jankar i Kasi 1984
05 Czerwiec 2016, 12:09:49
Zdrowia, szczęścia, pomyślności
8
Moja historia / Odp: I po co mi to SLA ?
02 Styczeń 2016, 16:39:22
Bardzo mądrze powiedziane. Życzę wszystkiego dobrego w tym nowym Roku.
9
Hyde Park / Odp: Nowy Rok 2016
01 Styczeń 2016, 14:01:07
Gdy Nowy Rok Staremu cyfrę zmienia, wszyscy wszystkim ślą życzenia, a ja przy tej pięknej sposobności, życzę z całego serca  leku uzdrowienia aby ta choroba ze świata zniknęła .  Niech los  się odmieni,
a ogród życia się zazieleni
10
Wspaniałych świąt Bożego Narodzenia
spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze
11
Hyde Park / Odp: Bożenki Urodziny
19 Październik 2015, 02:22:12
Wszystkiego co najlepsze
12
Hyde Park / Odp: Imieniny Teresy
17 Październik 2015, 14:29:59
Dużo szczęścia i radości, które niechaj zawsze gości w dobrym sercu, jasnej duszy i niech wszystkie żale głuszy.
13
Science News

from research organizations

Mixed up cell transportation key piece of ALS, dementia puzzle
Date:October 5, 2015 Source:University of Toronto Summary:It's the most common cause of amyotrophic lateral sclerosis (ALS) and frontotemporal dementia, but until now scientists weren't sure how a specific gene caused these devastating diseases. Now researchers are one step closer to solving this incredibly complex puzzle, offering hope for treatment

Jest najczęstszą przyczyną stwardnienia zanikowego bocznego (ALS) i otępienie czołowo-skroniowe (FTD), ale do tej pory naukowcy nie byli pewni, jak specyficzny gen spowodował te choroby katastrofalne. Teraz naukowcy z Uniwersytetu w Toronto są o krok bliżej do rozwiązania tej niezwykle skomplikowanej układanki, oferując nadzieję na leczenie.

"Naukowcy wiedzieli, że mutacje w konkretnym genie spowodowało 40 procent dziedzicznych przypadków ALS, ale istnieje kilka badań z prawidłową czynnością tego genu," powiedziała Janice Robertson, profesor Wydziału Medycyny na Wydziale Medycyny Laboratoryjnej i patofizjologii. "Inni naukowcy skupili się na jak mutacja genu powoduje, choroby. Opracowaliśmy pierwszych przeciwciał do śledzenia tego, co gen ten działa zarówno w normalnej i chorej komórki."

Stosując te przeciwciała, Robertson i jej zespół białek śledzone z kluczowego genu, C9orf72. Odkryli oni, że z tego konkretnego genu białka może pomóc transportu innych istotnych białek w jądrze i poza silnikiem neuron komórki, centrum dowodzenia komórki. Wyniki ich badań zostały niedawno opublikowane w Annals of Neurology.

"Widzieliśmy, że białko z C9orf72 zwykle otacza jądro komórki neuronu ruchowego," powiedział Robertson, który jest także naukowcem na U of T Tanz Centrum Badań Chorób Neurodegeneracyjnych. ", Ale w ALS lub FTD białko to przemieszcza się do zewnętrznej błony komórki. Gdy białko jest zdjęta, nie może pomóc w innych białek wchodzić i wychodzić z jądra komórki i komórka umiera."

Ten transport zazwyczaj zależy od kaskady zdarzeń, które działa jak sztafecie. DNA, instrukcje komórki, jest przekształcany w RNA, które następnie sprawia, że białka przez komórki, które pozwalają na spełnianie swoich funkcji. Tak jak przekaźnik, gdy białko z C9orf72 znika z otaczająca jądro, to nie może już pomóc transportu innych niezbędnych białek, które utrzymują komórki żywe.

Następnie naukowcy chcą zrozumieć, jak C9orf72 bierze udział w transporcie tych białek i potencjalnie kierować szlak z narkotykami.

"Ta droga jest łatwo kierowane z lekami, które już istnieją", powiedział dr Shangxi Xiao, główny autor publikacji. "Jeśli uda nam się przywrócić funkcję do tego szlaku i uczynić białka wrócić do jądra, możemy rozwijać możliwości leczenia."

Niezwykłe odkrycia Robertsona zapewnić nadzieję do leczenia ALS i FTD. ALS jest chorobą, która zaczyna nerwowo-mięśniowej, jak łagodnym osłabieniem mięśni i postępuje, aby zakończyć paraliż. Otępienie czołowo-skroniowe jest ściśle związane z ALS i prowadzi do utraty pamięci, zmian zachowań i trudności w ruchu i mowy.

"James Hunter jest jedną z naszych kibiców finansowych, a on całkowicie sparaliżowany," powiedział Robertson. "Używa oczy komunikować się za pomocą programu komputerowego, ale teraz jego oczy niemal się zatrzymał. - To jest ALS"
Robertson uważa, że wpływ tego i badań innych osób zrewolucjonizuje leczenie ALS i FTD. "Ostatnio, pojawiły się cztery ważne publikacje, wszystkie gładzenia się na tym konkretnym szlaku. Jesteśmy coraz bliżej znalezienia możliwości leczenia," powiedziała. "Chcielibyśmy podziękować osobom zaangażowanym w James Hunter i Rodziny Inicjatywy ALS, i rodzin, które ofiarowane tkanek do badań. Ostatecznie, naszym celem jest znalezienie leczenia pacjentów, którzy rozpaczliwie potrzebują więcej opcji."

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

To wspaniałe wieści, ale muszą szybko tak wielu ludzi walczą z tą straszną chorobą
14
Hyde Park / Odp: Urodziny Moni1976
16 Wrzesień 2015, 14:22:54
Wszystkiego najlepszego
15
Hyde Park / Odp: Urodziny Tadzia (53)
14 Sierpień 2015, 11:11:32
Życzę, aby uśmiech na Twej twarzy gościł!
Niech się spełni rychło każde Twe marzenie,
A smutek i cierpienie idą w zapomnienie.
16
Leki / Edaravone/Radicut
03 Lipiec 2015, 02:01:15
Witam serdecznie
Co  o tym myślicie  czy to może być światełko w tunelu


zatwierdzone Radicut 26 czerwca 2015 roku i zatwierdzanie jest ściśle ograniczona do Japonii. Przed tego komunikatu, stosowanie Radicut była ograniczona w celu ułatwienia odzyskiwania z powodu uszkodzenia mózgu po udarze. Klinicznym 3 fazy w Japonii rozpoczęła się w 2011 roku, a zakończył zapisaniem w 2013 roku, a firma przedstawiła wyniki do PMDA w 2014 roku ubiega się o zgodę. Kolejne kroki dla firmy będzie poinformowanie społeczności medycznej w Japonii na temat właściwego stosowania Radicut w chorych na SLA.


W tej chwili nie wiadomo, czy  będzie dążyć do uzyskania zgody ich związku w innych krajach, takich jak USA. Jednak firma zgromadziła i Orphan Drug otrzymał Oznaczenie dla Radicut przez FDA maja 2015.

Co to jest Radicut?

Według tot he firmy, Radicut jest wolne rodniki, które działa w celu usunięcia cząsteczek zawierających tlen, które są podstawą w ludzi z ALS i innych chorób. To podejście jest myśl, przeciwutleniacz, aby zapewnić neuroprotekcyjne wsparcia układu nerwowego, potencjalnie spowolnienie progresji choroby lub ograniczenie dodatkowe obrażenia w ogóle. Jednakże, jak w przypadku wszystkich tego typu przeciwutleniaczy, istnieje potencjalne skutki poza docelowe, jak również problemy w zapewnieniu żądanego wpływu na przeciwutleniacz występuje równomiernie w obszarach ciała przeznaczonych do takiego leczenia. W badaniu, jak i zatwierdzone do użytku w następstwie udaru mózgu u pacjentów z ALS otrzymał 60 mg związku poprzez dożylne wstrzyknięcie na dobę przez dwa tygodnie, a następnie dwa tygodnie przerwy. Treeway, holenderska firma biotechnologia, ogłosił wcześniej w 2015 roku zaczęła się przeformułować Radicut do leku doustnego do dalszych badań u pacjentów z ALS; zostały przyznane Orphan Drug przez FDA i UE w tym roku, jak również
17
Hyde Park / Odp: Urodziny RILU :)
27 Czerwiec 2015, 16:00:06
Szczęścia, by każdy dzień przynosił radość
Radości, by uśmiech nie znikał z Twojej twarzy
Uśmiechu, by przeganiał zmartwienia
Beztroski, by żyć w pomyślności i zdrowiu
Spełnienia marzeń
18
Hyde Park / Odp: Urodziny gosi1981
23 Czerwiec 2015, 23:30:51
Wszystkiego najlepszego
19
Moja historia / Odp: Lucky2008 ma Urodziny :)
22 Czerwiec 2015, 23:21:41
Bardzo wielkiego tortu urodzinowego, świeczek zapalonych, marzeń spełnionych
20
Hyde Park / Odp: Urodziny Bogny i Lili :)
22 Czerwiec 2015, 00:57:37

Dużo zdrówka, szczęścia i radośi