Fresubin - preparat do żywienia przez sondę

Zaczęty przez michu, 23 Maj 2011, 15:30:36

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

michu

  Witam,czy ktoś z Forumowiczów zna FRESUBIN?
O NUTRI-DRINKACH było sporo,a o odżywce FRESUBIN?

        Pozdrawiam

marek

Michu,u nas Fresubin się sprawdza,były na początku kłopoty z firmą od żywienia mech.
http://mnd.pl/forum/index.php/topic,129.msg11402.html#msg11402  ,ale teraz już oki ;),a jak coś nie wiesz to pytaj,fresubin polecam,mama nie miała żadnych kłopotów,i przybrała na wadze ;D
pozdrawiam

mab5

tato najpierw miał Nutrison i czuł się po nim tak sobie, potem zmieniono mu na Fresubin i jest dobrze....Wydaje mi się, ze Fresubinu nie kupi się w aptece jak NutriDrinka, to jest preparat do żywienia przez sondę

michu



     Dziękuję!

RILU

Marku,
czy były problemy po podaniu Fresubin-u  np : rozwolnienia, itp?
Czy w początkowym okresie choroby(PEG) Twoja Mama spożywała Nutrison?
Co skłoniło Ciebie lub lekarza do podania Fresubin-u?

Serdecznie pozdrawiam
RILU :D
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

marek

Żadnych kłopotów z fresubinem nie było,mama dobrze go przyswaja.PEG-a mama ma założonego od niedawna,niecały rok,wcześniej prawie 8 lat jadła przez sondę, normalne jedzenie tylko zmiksowane,także fresubin je od założenia PEG-a i jest oki.Firma prowadząca żywienie mechaniczne wybrała fresubin,dlaczego nie wiem.A nutrison mama jadła podczas pobytów na intensywnej terapii,podawany był przez sondę nosową.
pozdrawiam

RILU

Czy podając Fresubin podawany jest rano medykament regulujący trawienie
na przykład Nexium ?
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

marek

#7
Nie używamy Nexium,mama wcina jogurt naturalny robiony z mleka od gospodarza,on reguluje trawienie ;D,2 x dziennie duży kubek,jak nie zje jogurtu to jest problem z wypróżnieniem. ;)
I nieraz co tam jeszcze chce,ale po tym Fresubinie nie jest głodna i przybrała na wadze,aż lekarz zapowiedział zmianę składu mieszanki,aby za dużo nie utyła.
jadłospis
7.30 kawa rozpuszczalna
8.00 kasza manna lub płatki
10.00 jogurt z mleka wioskowego z owocami
11.00 podłączenie do Fresubinu(worek 1000)
18.30 kolacja,jogurt owocowy lub mleko (wszystko od  krowy wioskowej )
soki,soki,soki w międzyczasie
pozdrawiam

marek

#8
Fresubin z 1000 zmniejszyliśmy na 800,mama za dużo utyła  ;D Także uwaga,za duża waga jest problemem w pracy opiekunek,a mamie przybrało się z 60kg do 85kg.
pozdrawiam

irena

Marku ! mam pytanie ..jak wspólpraca z Nutrimedem ? Ja staram się o objęcie męża żywieniem  ,kontaktowałam się z Nutrimedem ale ciężko nam idzie...Jesteśmy z Dolnego śląska okolice Dzierżoniowa

marek

Witaj
Na początku były kłopoty związane z brakiem właściwych dozowników,ale teraz jest ok.
Nas prowadzi dr Kościelny 600269655
i pielęgniarka Kasia 728394381.
Ireno jak masz pytania radzę pogadać z Kasią,bardzo miła i wrażliwa osoba,powołaj się na mnie jak coś.
pozdrawiam

irena


Janek-j

Fresubin jest dobrym uzupełnieniem diety. Osobiscie polecam ten produkt.

Zośka

czy ktos wie co dzieje sie w nutrimed też nalezy maż i dziś sie dowiedziałam że nutrimed nie podpisal z nfz ja jeszcze nie otrzymałam rozwiązania umowy  ale rozmawiałam z osobą która dziś otrzymała i tak myślimy aby zadziałac pismami do nutrimedu oraz do nfz zośka

Pawel

Na stronie Nutrimed jest info o problemach, ale tylko na Podlasiu. Skad jestes?
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

Zośka