Przechowywanie i używanie preparatu żywieniowego po otwarciu pojemnika

Zaczęty przez Jado, 11 Kwiecień 2013, 00:33:25

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jado

Witam,

Tata, został objęty opieką żywieniową i będzie dostawał preparat Fresubin przez PEGa.
Dzisiaj byliśmy na szkoleniu na ten temat. 
Dietetyk, który prowadził to szkolenie poradził, żeby po otwarciu pojemnika (powiedział, żeby nie używać fabrycznego zaworu, który ponoć nie działa, tylko odciąć róg, tak żeby powstał otwór, przez który można będzie nalewać preparat) nalać potrzebną ilość do "worka", a resztę preparatu wstawić do lodówki.
Ponieważ jednak preparat powinien mieć temperaturę pokojową podczas podawania, nie może być on wyjęty bezpośrednio z lodówki i podany pacjentowi.
Dietetyk poradził więc, żeby po każdym podaniu, następną porcję nalać do kubeczka, tak aby się ugrzała czekając na następne podanie, a pojemnik z resztą preparatu wstawić do lodówki.
Sposób wydaje się rozsądny, ale jest jeden wyjątek - ostatni posiłek Tata przyjmuje o 21.00, a poranny o 9.00.  To 12 godzin odstępu. 
Czy 12 godzin w temperaturze pokojowej (a latem będzie jeszcze cieplej), nie zaszkodzi owej porcji przygotowanej wieczorem do użycia rano?

A może są jakieś inne, lepsze, sprawdzone sposoby?



wiesia_m

Ja przechowuje cały czas w lodówce i przed podaniem do kubka dolewam trochę gorącej przegotowanej wody. Mi tak doradzono i to działa.

pozdrawiam .wiesia

kasia73

Witam
Ja też otwarty pojemnik przechowuję w lodówce , przed podaniem wstawiam kubek w gorącą wodę i po ogrzaniu podaję Mamie . Tak kazał robić lekarz prowadzący z żywienia domowego . :)

karuś

Jado zapytaj się czy nie ma innych opakowań. Ja mam pól litrowe szklane kapslowane butelki, ale inna firma. Takie opakowanie jest wygodniejsze.

marek

Fresubin jest także w workach 1/2 litra.Fresubin orginal i fresubin HP energy są po pół litra,te preparaty razem to 1250 kal.

Jado

Dzięki za podpowiedzi :-)
Na razie jakoś budzę się w okolicy szóstej i wystawiam porcję z lodówki, żeby na 9.00 była ugrzana - ale pewnie zdarzy się zaspać, wtedy będę musiał podgrzać ;-)
Myślałem, że podgrzewanie z jakiegoś powodu jest niedozwolone - stąd wolałem spytać.
Tata dostaje Fresubin original fibre - na razie dostaliśmy 8 saszetek, jak przyjedzie kurier z dostawą, to się go spytam w jakich opakowaniach to mają - czy jest możliwość zamówienia mniejszych opakowań, itd...

No,.... trzeba się wdrażać teraz.....

irena

My wprawdzie podajemy Nutrison Complit ,ale lekarz nie kazał wstawiac preparatu do lodówki,worki zamknięte trzymać w chłodzie/ale nie w lodówce/ ,a otworzone w normalnej pokojowej temperaturze,podobno nic się z tym nie stanie..nie wiem..ale tak robię

RILU

U nas Nutrison stoi w  kartonie w normalnej temperaturze pokojowej Po wyjęciu jednego opakowania z kartonu i odkręceniu nakrętki ,podaję odpowiednią ilość do PEG-a .

Ilość Nutrisonu w opakowaniu która została wkładam do lodówki .
Przy następnym karmieniu ,schłodzony Nutrison wyjmuję z lodówki ,wlewam do szklanki i wlewam
trochę gorącej przegotowanej wody ,mieszając łyżeczką od herbaty.
Łyżeczką trzeba spróbować czy pokarm ma odpowiednią temperaturę .Próbujemy tylko raz
chodzi o bakterie .Nie wkładać łyżeczki ze swoją śliną do pokarmu !!!! :)
Otwarte tzn raz otworzone opakowanie - naruszony pojemnik z pokarmem musi być przechowywany w lodówce .
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

szucia

Tak Rilu ma rację,wczoraj specjalnie o to pytałam,bo moj tata ma pega i personel tez tak mi powiedział...chcialam sie upewnic u spacjalistów,gdyż mama przed tym czmychnęła,tzn,rurki tam i tu,ale tata ma wszystko,tracheo i pega i jest częściwo cewnikowany..Tak mi powiedzieli jak napisał Rilu