Borelioza a SLA

Zaczęty przez ania74, 01 Kwiecień 2009, 21:11:34

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Kuba-001

Jest wiele chorób co dają podobne objawy do SLA natomiast neuroborelioza daje sporo objawów SLA takich jak:

zanik mięśni
fascykulacje
zimne dłonie stopy
skurcze mięśni
ból mięśni
osłabienie mięśni
senność
ogólne osłabienie
szybsza męczliwość
ciężki oddech

mimo to borelioze można zaleczyć bądz wyleczyć przy dłuższej kuracji antybiotykami SLA nie da rady niczym wyleczyć i to jest głowna różnica między tymi dwoma schorzeniami.W boreliozie może wystąpić wiele objawów SLA jednak te objawy nie są następstwem umierania neuronów.

teresa

Istnieje wiele jednostek chorobowych, które często okazują się podstępną boreliozą.
Są to m.in.:


    * reumatoidalne zapalenie stawów (do 30% przypadków),

    * stwardnienie rozsiane (SM - nawet 50% przypadków), stwardnienie zanikowe boczne    (SLA),


    * idiopatyczne porażenie nerwów czaszkowych np. nerwu twarzowego
      (do 70% przypadków),

    * fibrormialgia,

    * zespół przewlekłego zmęczenia,

    * niekiedy choroba Alzheimera czy choroba Parkinsona

    * choroby skóry - najczęściej zanikowe zapalenie skóry, twardzina, i inne,

   * rozmaite zaburzenia psychiczne, najczęściej depresja, z towarzyszącymi: zapaleniem stawów, zmianami skórnymi trudnymi do wyleczenia, napadową arytmią czy objawami neurologicznymi.


to jest cytat ze strony dr.Wielkoszyńskiego, do której podałaś nam link.

Wynika z tego jasno, że pacjenci z w/w diagnozami nie zostali dobrze przebadani czyli nie wykluczono u nich boreliozy i otrzymali nieprawidłowe diagnozy.

Jeszcze raz powtórzę: nie ma dowodów na to, że borelioza choćby w jednym przypadku była przyczyną zachorowania na SLA.

To jest forum dla chorych na SLA i MND tymi jednostkami zajmuje się lekarze neurodzy i póki co my korzystamy ze źródeł publikowanych przez Towarzystwa Neurologiczne. Dostałaś jasny czytelny przekaz, że te źródła nie dowodzą jakoby borelioza powodowała SLA.

Jeśli Ty nadal uważasz, że to nie jest prawdą wystąp do dr. Wielkoszyńskiego aby udostępnił Ci nieopublikowane źródła, które jasno dowodzą, że borelioza jest przyczyną części przypadków SLA i wtedy przekaż to do naszej wiadomości :)

zuzanka

Teresko, Pawle, Ja 28...
myslę, że nie o to chodzi by ciale przytaczać, co kto napisał, licytować się, banować..
Chodzi o to z tego co czytam, by diagnoza była trafnie postawiona, by porobić inne tez badania oprócz EMG, mieć pewność, ze SLA nie zostało pomylone z boleriozą czy inną chorobą.
Lekarze niestety jeśli postawią diagnozę SLA najchetniej by juz takiego chorego nie chcieli widzieć...postawili wyrok, radź sobie sam, nie zawracaj d... , nie dopatruje sie też człowieku, że to może być co innego. I żeby było jasne, wiem co mówię, przerabiałam to osobiście. 
Myślę, że Ja28, chodzi o to by nie poprzestawiać na dalszym diagozowaniu, robieniu badań, poszukiwaniu..
Przykro mi czytać jak się licytujecie...co kto napisał, niestety człowiek jest emocjonalnym stworem i czasem napisze coś nieprzemyslanego i nie zawsze w tym należy dopatrywać cos złego i natychmiast ripostować, może więcej spokoju proponuje. Wszak ogólnie wiadomo...zgoda buduje a złość nie zawsze jest dobrym lekarstwem.
Mój KOCHANY BRAT odszedł... a ja nie umiem się od tego odciąć, zagladam tu, czytam i jest mi czasem bardzo przykro, ze tak emocjonalnie reagujecie, wiecej pokory, zrozumienia dla Wszystkich życzę
Pozdrawiam serdecznie ,
pozostaje z nadzieją, ze trochę się "wyciszycie"

Pawel

Ciek?awy link d?ał ?abc...b?ardzo interesujące, wi?arygodne b?ad?anie i...dziwne wyniki. Dl?aczego z 9 osób 8 było f?acetów?  Jesteśmy sł?abą płcią... ;)
Jedno b?ad?anie, ?a n?awet kilk?a  nie ud?aw?adni?a hipotezy, jeśli by t?ak było z dobrym skutkiem br?alibyśmy lit czy IGF1, ?a przyczyną SL?A był?aby w dużej mierze toksyn?a BM?A?A. Z Tereską chodzi n?am o to ?aby być ostrożnym i nie wyciąg?ać d?aleko idących wniosków, nie odrzuc?amy tej hipotezy tylko mówimy że n?a r?azie nie m?a n?a jej potwierdzenie dowodów.

Do zuz?anki
Moim zd?aniem j?ak n?a r?azie od czw?artku emocje są n?a wodzy i dyskusj?a jest wzorow?a ;D. Z?a co wszystkim dziękuję :-*.
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

ja28

Teresko, i oto miedzy innymi chodzi:

Wynika z tego jasno, że pacjenci z w/w diagnozami nie zostali dobrze przebadani czyli nie wykluczono u nich boreliozy i otrzymali nieprawidłowe diagnozy.

Ty np. pisałaś o badaniach, które miałaś wykonywane w kierunku boreliozy  -Eliśa z krwi i punkcja (badanie płynu M-R). Te badania są badaniami mało wiarygodnymi i nijak nie sa pomocne w diagnozowaniu boreliozy. W tej chwili, aby potwierdzić/wykluczyć boreliozę robi się dla pewności wszystkie 3 testy - Elisa, Western blot, PCR real time. Ponieważ jednak testy na borelioze są ciagle jeszcze bardzo niedoskonałe, to nawet przy wszystkich ujemnych w/w badaniach, ale przy wywiadzie i klinice mogących sugerować boreliozę, często wykonuje sie również prowokację (próbę) antybiotykami. Próba ta trwa niedługo - od kilku do kilkunastu dni, a wieć tyle, ile leczenie zwykłego przeziębienia antybiotykami i tutaj są 2 opcje - patrzymy na reakcję na leki (przy boreliozie wystapi pogorszenie objawów - tzw. Herx - reakcja Herxheimera). Antybiotyki powodują również "wygonienie" bakterii do krwi (po kilku latach chorowania bakteria chowa sie w tkanach, więc nic dziwnego, że testy czesto wychodza ujemne, mimo choroby) i wtedy po takiej prowokacji powtarzamy badanie.

I tutaj dochodzimy do sedna sprawy. Sama jestem przykładem na to, że lekarze (znani i bardzo cenieni neurolodzy wrocławscy) WYKLUCZYLI u mnie boreliozę na podstawie 2 testów. I gdybym przyjęła to za pewnik, nie wiem,  wjakim stanie byłabym teraz. A wystarczyło zrobić trzecie badanie - PCR oraz nawet tę nieszczęsną Elisę, ale po antybiotykach - wtedy wyszła już pięknie dodatnia.
I to nie tylko ja jestem takim ewenementem, jeśli chodzi o diagnostykę boreliozy. Takich osób na cytowanym już tutaj forum jest mnóstwo.

Reasumując - jeśli ktoś pamięta kleszcza i ma objawy neurologiczne, powinien BARDZO dokładnie zdiagnozować się pod kątem boreliozy. a jeśli ktoś miał kiedykolwiek RUMIEŃ to ma 100% pewności, że ma boreliozę i badania są zbędne, ponieważ RUMIEŃ=BORELIOZA. Ale trzeba też pamiętać, że najgroźniejsze są nimfy (larwy kleszcza) wielkości ziarnka piasku, które trudno zauważyć.

teresa

#85
W tej chwili, aby potwierdzić/wykluczyć boreliozę robi się dla pewności wszystkie 3 testy - Elisa, Western blot, PCR real time. Ponieważ jednak testy na borelioze są ciagle jeszcze bardzo niedoskonałe, to nawet przy wszystkich ujemnych w/w badaniach, ale przy wywiadzie i klinice mogących sugerować boreliozę, często wykonuje sie również prowokację (próbę) antybiotykami. Próba ta trwa niedługo - od kilku do kilkunastu dni, a wieć tyle, ile leczenie zwykłego przeziębienia antybiotykami i tutaj są 2 opcje - patrzymy na reakcję na leki (przy boreliozie wystapi pogorszenie objawów - tzw. Herx - reakcja Herxheimera). Antybiotyki powodują również "wygonienie" bakterii do krwi (po kilku latach chorowania bakteria chowa sie w tkanach, więc nic dziwnego, że testy czesto wychodza ujemne, mimo choroby) i wtedy po takiej prowokacji powtarzamy badanie.

Czytałam Wasze wypowiedzi na temat tych testów i powiem szczerze, że pogubiłam się w tym wszystkim. Czy z powyższego wynika, że wystarczy wziąć antybiotyki i zrobić po nich test Elisa? Jeżeli już to przez ile dni przez 3 czy przez 7?
Nie za bardzo też rozumiem co z tymi badaniami / panele/ w Poznaniu i  /mocz/w Lublinie?
Jeśli wyniki nie są miarodajne /fałszywie dodatnie lub fałszywie ujemnie/ to po co wydawać taką kasę? może od razu zacząć leczenie antybiotykami?

ania74

Teresko
mój tata miał kleszcza 12 lat przed naszym zorientowaniem się, że to może byc borelioza. Pierwsze badanie pcr real time w Poznaniu wyszło negatywnie. Dopiero po drugim badaniu, które było robione po 6 dniach brania unidoxu i tynidazolu wyszło pozytywnie, więc proponuje brać antybiotyki przez 6 dni i dopiero pobrać krew do badania.
Ania

Wiktoria

Do Teresy:
Tereniu ja też się na początku w tym wszystkim pogubiłam, myślałam, że ludzie gadają głupoty o testach stąd, jak we wrześniu nie wyszła borelioza i Pani prof. powiedziała, że mamy już jej dać spokój to przestałam szukać. Jeszcze się mi oberwało od niej jak jej powiedziałam, ze na forum napisane jest, że przed badaniem krwi trzeba brać jakieś antybiotyki, to wtedy już w ogóle mi powiedziała, że pierwszy raz w życiu słyszy, żeby przed badaniem krwi brać antybiotyki, żeby wpłynąć na wynik, że to przecież na odwrót się robi, żeby był wynik wiarygodny to właśnie przy badaniu krwi nic nie można łykać przed.....

Obecnie sporo poczytałam o boreliozie, do tego jesteśmy po wizycie u lek. med. specjalisty chorób zakaźnych i co nieco wiem na ten temat.

Więc
po1. Borelioza to jest tak podstępna choroba, że na prawdę bardzo trudno ją zdiagnozować. Do tego przy obecnym braku wiedzy lekarzy na jej temat, to wykrycie to już w ogóle graniczy z cudem....
Okazuję się, że według najnowszych międzynarodowych rozporządzeń lekarz specjalista nie czeka na wyniki badań (gdyż obecnie nie istnieją na świecie żadne testy, które wykryją boreliozę) tylko po wywiadzie ogólnym i objawach sam określa stopień prawdopodobieństwa wystąpienia boreliozy i koinfekcji (tzn, wraz z krętkami boreliozy do krwi dostają się także inne tak samo groźne jak krętki boreliozy świństwa i razem atakują organizm). Tzn lekarz zaczyna leczyć antybiotykami i w trakcie już leczenia ewentualne badania...
Co do objawów boreliozy to niestety można zaliczyć wszystko i koło się zamyka bo jesteśmy w martwym punkcie....  Jedno jest pewno jeśli nawet nie ma boreliozy to mogą występować te inne tak samo groźne bakterie więc leczenie antybiotykami powoduję niszczenie wszystkich ich razem i krętki borelii i te inne tzw. koinfekcje.

po 2. największy problem tkwi w tym, że krętki boreli wnikają w tkankę tłuszczową i mięśnie i tam mogą parę lat "przesiedzieć", stąd nigdy się ich z krwi nie wykryje idąc tak sobie na badanie. Antybiotyki więc działają w ten sposób, że "wypychają" je z tych tkanek do krwi, po to, żeby w krwi je zniszczyć, no i żeby zrobić test i wykryć te cholery. Chociaż tak jak już napisałam, nawet po kuracji antybiotykowej czasami borelioza nie wychodzi w testach stąd takie zamieszanie w tych badaniach i ogólne niezrozumienie.

po 3. Najśmieszniejsze dla mnie jest to, że jeśli podczas kuracji antybiotykowej wystąpią tzw Herxy (to ogólnie mówiąc reakcja organizmu przy zabijaniu przez antybiotyki bakterii) to to jest 100% pewność, że to jest borelioza, albo borelioza i konifekcje, Jeśli przy antybiotykach organizm nie reaguje w żaden sposób to oznacza, że to nie borelioza.     

Jednemu po antybiotykach wyjdzie już elisa, a drugiemu nie.
Najtańszy ale i najmniej pewny jest test Elisa (ok 50 zł), potem Western Blot(ok 130 zł) a potem PCR real time (420 zł). Ten PCR real time to jest test z DNA. Podsumowując, skoro, żaden test nie daje pewności co do wykrycia to po co je robić. Stąd podstawą jest trafić do lekarza, który się na tym zna i on podpowie, co dalej.

Zainteresowanych zachęcam do interesującej lektury:
http://www.borelioza.gazetka.eu/artyk/000.medycyna.pdf

Pozdrawiam,

od tego tygodnia zaczynamy kurację, będę was informować jeśli chcecie co z Ojcem się dzieje
przed antybiotykami wysyłamy do Lublina krew na panel odkleszczowy czyli na koinfekcje a w 7 dniu brania antybiotyków do Poznania PCR real time

PS. przepraszam, za mój prosty język, wybaczcie jeśli coś ogólnie nazwałam albo przedstawiłam, moja wiedza jest jeszcze uboga na ten temat

RILU

#88
W Kassel odbyło 18.04 i19.04.2009 się sympozjum dotyczące Boreliozy.
Link www.borreliose.de/html/index.php?name=Sections&req=viewarticle&artid=1&page=7
Więc ta choroba jest bardzo skomplikowana i ma dużo objawów
Objawowo w III Stadium pokrywa się częściowo z objawami ALS
Nie wszystkie objawy występują jednocześnie.
1 Z niewiadomej przyczyny
a podwyższona temperatura
b pocenie się
c poczucie zimna-drżenie
d zmiana wagi ciała Obj SLA
2 Zmęczenie czyli szybkie męczenie sięObj SLA
3 Opuchnięte węzły
4 Bóle
a Gardła
b Klatki piersiowej
c Stawów i ich puchnięcie
d Mięśni  Obj SLA
e Głowy
5 Drżenie mięśniObjaw SLA
6 Problemy z mową i pisaniem Objaw SLA
7 Krótki oddech ,Kaszel
8 Zakłócenia pracy serca
9 Szybkie zmiany nastroju Objaw SLA-Płakanie bez żadnego powodu
10 Problemy z pęcherzem
11 Zakłócenia pracy żołądka
12 Bezsenność
13 Szybkie zakłócenie równowagi po wypiciu małej ilości wódki itp
14 Osłabienie uzębienia ,kruszenie i wyłamywanie cząstek zębów.
Z wyleczeniem Boreliozy już Neuroboreliozy są bardzo duże problemy.
Przy Boreliozie brak objawu który jest
przy SLA nadmiernego wydzielania śliny




Wiktoria

No tak, RILU ma rację, wklejam jeszcze raz objawy, pokrywają się niektóre z RILU:

1. Gorączki, poty, dreszcze, fale gorąca z nieznanych powodów
2. Zmiana masy ciała (przybranie lub utrata) z nieznanych powodów
3. Zmęczenie, ociężałość, słaba wytrzymałość
4. Wypadanie włosów z nieznanych powodów
5. Nabrzmiałe gruczoły: podać obszary
6. Bóle gardła
7. Bóle jąder, bóle bioder
8. Nieregularna menstruacja z nieznanych powodów
9. Nieoczekiwane wytwarzanie mleka, bóle piersi
10. Podrażniony pęcherz lub zakłócenie działania pęcherza
11. Utrata sprawności seksualnej lub utrata libido
12. Bóle ?ołądka
13. Zmiana czynności jelit (zatwardzenie lub rozwolnienie)
14. Bóle w piersiach lub obolałe ?ebra
15. Krótki oddech, kaszel
16. Palpitacje serca, skoki pulsu, bloki serca
17. Problemy ze szmerami w sercu, zastawkami
18. Bóle i obrzmienia stawów (podać stawy)
19. Sztywne stawy, szyja, kark
20. Bóle i kurcze mięśni
21. Tiki mięśni twarzy lub innych mięśni
22. Bóle głowy
23. Trzeszczenie szyi, sztywność i bóle szyi
24. Kłucie, utrata czucia, palenie, przeszywające bóle
25. Paraliż twarzy (parali? Bella)
26. Wzrok: podwójne rozmyte widzenie, częste czarne plamy, wrażliwość na światło
27. Słuch: dzwonienie, bóle uszu, wrażliwość na dźwięk
28. Nasilona choroba lokomocyjna, zawroty głowy, utrata równowagi
29. Lekkomyślność, otumanienie
30. Drżenia
31. Zamieszanie, trudności z myśleniem
32. Problemy z koncentracją, czytaniem
33. Zapominalstwo, słaba pamięć krótka
34. Brak orientacji, gubienie się, chodzenie w niewłaściwe miejsca
35. Problemy z wymową i pisaniem; bloki słów
36. Zmiany nastroju, dra?liwość, depresje
37. Za długie lub za krótkie złe spanie, sen przerywany, wczesne budzenie się
38. Nadmierna reakcja na alkohol i pogorszenie się ?kaca? po alkoholu

Pozdrawiam

ebib57

Co rusz słyszymy tylko licytację słowną kto winny, a kto nie, kto ma rację a kto nie ? Pomyślcie kochani czy warto się tak licytować? Ja28 otrzymała taką informację i broni swojego stanowiska w tej sprawie , Terenia, Paweł i inni zaciekle bronia swojego stanowiska i swoich racji . A może by tak w końcu postawić na ROZEJM ? Bo co da wzajemne chandryczenie się i jątrzenie tej sprawy ? 

Bo tak szczerze mówiąc , kogo z nas tak naprawdę nigdy nie ugryzł kleszcz? Moja sąsiadkę mieszkającą niedaleko mnie , w centrum miasta, na własnej , przydomowej malutkiej działeczce ugryzł kleszcz i co ? ano niby nic , bo kleszcza w porę wyciągnięto i nic z tego paskudztwa nie zostało , ale ?, no właśnie to jedno ale ? Po dwóch latach zaczęły u niej występować dziwne objawy ? zapalenie opon mózgowych , później paraliż i teraz ? dzięki licznej rehabilitacji chodzi , funkcjonuje , ale nie jest to już ta sama rześka i sprawna fizycznie kobieta .


I jeszcze jedno -  w sumie po to jest forum, żeby swoje zdanie wypowiadać, ale do czego prowadzą kłótnie, które rodzą się z tych niepotrzebnych emocji ?




"Znamy się tylko z pisania ..... Codziennie w skrzynce zostawiasz kilka miłych słów, umiesz pocieszyć, rozśmieszyć i życzysz mi przyjemnych snów... I czuję jak powoli wpadam, jak wplątuję się w Sieć... Łączy nas wirtualna nić i dobrze mi z tym jest ! I chociaż gdzieś tam daleko własnym rytmem żyjesz, wystarczy, że włączę komputer i jesteś, gdy kawę piję... I czuję jak nas powoli oplata ta wirtualna nić... Nie chcę myśleć o dniu kiedy w skrzynce nie będzie nic... ...Daleko stąd jesteś, daleko, lecz wiem jak bije Twe serce, wiem jak masz na imię i nie muszę wiedzieć nic więcej... ...wystarczy, że jesteś... Dziękuję. .."

teresa

Czy w uruchomionym po zawieszeniu wątku "borelioza a SLA" widzicie jakieś kłótnie??? bo ja nie. Jest to po prostu zwykła wymiana zdań polegająca na udzielaniu informacji o boreliozie, która jak wynika z wypowiedzi forumowiczów, jest bardzo trudna do zdiagnozowania, a i samo diagnozowanie jej jest bardzo zawiłe. Dyskusja moim zdaniem ma na celu przybliżenie jak najbardziej wiarygodnej informacji o boreliozie.
Kiedy Paweł zamknął czasowo ten wątek mieliście pretensje, że powinien być, teraz kiedy jest wznowiony doszukujecie się u dyskutujących wzajemnych złośliwości. To co mamy w tym wątku pisać?  ::) prawić sobie komplementy  ;) ;D

ebib57

Cytat: teresa w 20 Kwiecień 2009, 09:20:20
Czy w uruchomionym po zawieszeniu wątku "borelioza a SLA" widzicie jakieś kłótnie??? bo ja nie. Jest to po prostu zwykła wymiana zdań polegająca na udzielaniu informacji o boreliozie, która jak wynika z wypowiedzi forumowiczów, jest bardzo trudna do zdiagnozowania, a i samo diagnozowanie jej jest bardzo zawiłe. Dyskusja moim zdaniem ma na celu przybliżenie jak najbardziej wiarygodnej informacji o boreliozie.
Kiedy Paweł zamknął czasowo ten wątek mieliście pretensje, że powinien być, teraz kiedy jest wznowiony doszukujecie się u dyskutujących wzajemnych złośliwości. To co mamy w tym wątku pisać?  ::) prawić sobie komplementy  ;) ;D


Lollllll, aż tak zgryźliwie to wypadło???/ :-X Już nic nie piszę- już nic.... :-X

RILU

Cytat: Wiktoria w 20 Kwiecień 2009, 07:40:56
No tak, RILU ma rację, wklejam jeszcze raz objawy, pokrywają się niektóre z RILU:

1. Gorączki, poty, dreszcze, fale gorąca z nieznanych powodów
2. Zmiana masy ciała (przybranie lub utrata) z nieznanych powodów
3. Zmęczenie, ociężałość, słaba wytrzymałość
4. Wypadanie włosów z nieznanych powodów
5. Nabrzmiałe gruczoły: podać obszary
6. Bóle gardła
7. Bóle jąder, bóle bioder
8. Nieregularna menstruacja z nieznanych powodów
9. Nieoczekiwane wytwarzanie mleka, bóle piersi
10. Podrażniony pęcherz lub zakłócenie działania pęcherza
11. Utrata sprawności seksualnej lub utrata libido
12. Bóle ?ołądka
13. Zmiana czynności jelit (zatwardzenie lub rozwolnienie)
14. Bóle w piersiach lub obolałe ?ebra
15. Krótki oddech, kaszel
16. Palpitacje serca, skoki pulsu, bloki serca
17. Problemy ze szmerami w sercu, zastawkami
18. Bóle i obrzmienia stawów (podać stawy)
19. Sztywne stawy, szyja, kark
20. Bóle i kurcze mięśni
21. Tiki mięśni twarzy lub innych mięśni
22. Bóle głowy
23. Trzeszczenie szyi, sztywność i bóle szyi
24. Kłucie, utrata czucia, palenie, przeszywające bóle
25. Paraliż twarzy (parali? Bella)
26. Wzrok: podwójne rozmyte widzenie, częste czarne plamy, wrażliwość na światło
27. Słuch: dzwonienie, bóle uszu, wrażliwość na dźwięk
28. Nasilona choroba lokomocyjna, zawroty głowy, utrata równowagi
29. Lekkomyślność, otumanienie
30. Drżenia
31. Zamieszanie, trudności z myśleniem
32. Problemy z koncentracją, czytaniem
33. Zapominalstwo, słaba pamięć krótka
34. Brak orientacji, gubienie się, chodzenie w niewłaściwe miejsca
35. Problemy z wymową i pisaniem; bloki słów
36. Zmiany nastroju, dra?liwość, depresje
37. Za długie lub za krótkie złe spanie, sen przerywany, wczesne budzenie się
38. Nadmierna reakcja na alkohol i pogorszenie się ?kaca? po alkoholu

Pozdrawiam
Ja tylko porównałem Boreliozę z ALS a Wiktoria opisała wszystkie objawy
Boreliozy za co bardzo dziękuję.To się nazywa współpracą .Sądzę że teraz
nie będziemy mieli problemów z opisaniem swoich objawów.
Pozdrowienia RILU

ja28

tutaj wklejam link do wątku,  w którym jest film o mykoplazmach (koinfekcja bb):

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=26140&w=94279257&v=2&s=0

filmu nie oglądałam jeszcze, ale podobno można znależć info, że mykoplazmy wystepuja nawet u 90% chorych na SLA.


Teresko, co do badań, napisze więcej wieczorem. pozdrawiam

teresa

Ha ha, Krysiu nie zabrzmiało to zgryźliwie, a i moja wypowiedź nie miała brzmieć zgryźliwie tylko żartobliwie ;)
Po prostu wątek powrócił i póki co dyskusja w nim nie wykracza poza ramy zdrowego rozsądku. A przecież o to właśnie chodziło więc myślę, że nie warto się skupiać na głębokiej analizie i ocenie dyskutujących tu forumowiczów. Najlepszym przykładem jest wypowiedź Rilu, że w temacie boreliozy nawiązała się współpraca :D
Krysiu nie bierz aż tak dosłownie do siebie wszystkich uwag, pisz bo piszesz bardzo ładnie i nie gniewaj się jeśli poczułaś się urażona ;)

ebib57


W żadnym wypadku nie czuję się urażona, a że pisać lubię, to ....piszę tu , piszę , piszę, aż w końcu będziecie mieli mnie dość  ;)

ania74

Kochani
dyskusja jest na najwyższym poziomie i już nie ma żadnych kłótni tylko merytoryczna wymiana zdań z czego bardzo się cieszę. Najbardziej jednak cieszę się z tego, że ta dyskusja wogóle rozgorzała, że zaczęliście się tym wątkiem interesować i że część z Was widzi nadzieję dla siebie, a ja wierzę że wielu z Was uda się uratować i nie będzie za późno, tak jak dla mojego taty... Gdybym wiedziała o tej cholernej boreliozie wcześniej... Każdego dnia płaczemy z mamą, że nie zaczęłyśmy wcześniej, że nie wiedziałyśmy wcześniej...
Wiktorio, pisz o wszystkich wynikach i nie poddawaj się
A mój tata miał herxa, straszne bóle głowy... Kurczę, On naprawdę mógł żyć, gdyby tylko zbadano Go wcześniej w kierunku boreliozy...
Walczcie i pozdrawiam Was wszystkich

ania74

Witajcie
przymierzam się do wystąpienia z pozwem o odszkodowanie za błąd w sztuce lekarskiej. Co o tym sądzicie?

RILU

#99
Nowa Metoda Diagnozowania Boreliozy -INTERFERON-GAMMA-TEST 200 x dokładnieszy od ELIZA

Nazywa się EliSpot
podaję linki w języku angielskim i niemieckim.
Może to już jest gdzieś na Polskiej Stronie Internetowej ale nie udało mi się
znaleźć.
W lewym górnym rogu są flagi państw i klikając na flagę wybieramy język.

www.aid-diagnostika.com/deutsch/kits/BorrelienEliSpot.html#frage3
( wybór języka)
jak to sie robi link: www.aid-diagnostika.com/deutsch/kits/animation/index.html

www.aid-diagnostika.com/english/kits/kits_e.htm ( po angielsku)


Diagnostyka Boreliozy w Niemczech  (chyba straci aktualność ta tabela po zastosowaniu metody EliSpot)

link z tabelą          
www.med4you.at/laborbefunde/lbef3/lbef_borreliose_befundtabelle.htm
RILU :) :) :) :o