Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - Wiktoria

81
Jest wiele sposobów na oczyszczania organizmu z toksyn. Mój Ojciec nie chce słyszeć o lewatywie, a plastry i moczenie nóg w wannie stosowaliśmy.

Co do prasy do owoców, uważam, że już zwykła sokowirówka wystarczy żeby zrobić taki sok, pytanie czy owoce, które dziś kupujemy nie mają czasem więcej chemikaliów niż witamin czyli więcej złego niż dobrego.
82
Witam
obejżeliśmy z mężem cały film. dosyć ciekawy. Mąż trochę sceptycznie podchodzi, chce kupić ksiażkę i coś więcej na ten temat poczytać.

W skrócie dla tych, którzy nie mają czasu - cały materiał opiera się głównie na toksynach i ich wpływie na zdrowie. "Leczenie" opiera się na dietcie polegającej na piciu soków swieżo wyciśniętych z warzyw i owoców - najlepiej organicznych oraz robieniu lewatyw z kawy organicznej, która ma za zadanie oczyszczać wątrobę z toksyn. Do tego dochodzi inna dieta, która nie jest opisana ale oczywiście wykluczenie alkoholu, papierosów, jedzenia typu fast-food, itd.
Leczeni tym sposobem są głównie osoby, u których wykryto raka - na filmie pokazane jest, że zostali wyleczeni.
Według twórcy tej diety całe ciało to jeden wielki organizm, w którym działanie jednego systemu ma wpływ na całą resztę. Dlatego z jednej strony organizm trzeba cały czas oczyszczać z toksyn a z drugiej trzeba zdrowo się odżywiać aby orgaznim sam się regenerował.
Film pokazuje także korzysty wpływ między innymi oleju lnianego tłoczonego na zimno (olej dr Budwig podajemy Ojcu, dieta dr Budwig jest bardzo podobna do tej - między innymi też wyklucza spożywania mięsa, zaleca spożywanie oleju lnianego, itd.)
Znając historię Erica (Eric is winning) uważam, że jego dieta jest zwiazana z tą metodą.

pozdrawiam
83
Hyde Park / Odp: Miruś ma dzisiaj urodziny
27 Grudzień 2009, 20:06:17
Sto lat!!!
84
Hyde Park / Odp: Poniek ma dzisiaj Urodziny
27 Grudzień 2009, 20:05:53
Sto lat!!!
85
Nowe metody leczenia / Odp: KNS
23 Grudzień 2009, 11:03:47
Kryteria uprawniające:

wiek 21-80
płeć obydwie
zdrowi ochotnicy Nie

Kryteria włączające:

-pacjenci z FALS i PALS odpowiednio zdiagnozowani (dokładnie nie wiem jak to przetłumaczyć)
-pachenci z objawami ALS poniżej 24 miesięcy z próby losowej
-pacjenci z pozycja pionowa (VC- nie wiem co oznacza pewnie jakiś wskaźnik)>65% dla wieku, wzrostu i płci

Kryteria wyłączające:

-pacjenci, którym nie wykluczono innych problemów miesniowych niż ALS
-pacjenci bez dowodów klinicznych potwierdzajacych ALS
-pacjenci tylko z podejrzeniem ALS
-pacjenci już bioracy lub będący pod wpływem KNS lub the R(+) enantiomer of pramipexole (i.e., R(+)-pramipexole)
-pacjenic biorący udział w ciągu 30 dni lub aktualnie w innych próbach

Ale co oznacza to Rilu to nie wiem :):):)

Pozdro, Wesołych Świąt
86
Dyskusja ogólna / Odp: Honorowy obywatel Koszalina
17 Grudzień 2009, 13:34:58
Witam,

Panowie nie ma co się spierać o statystyki. Ta dziedzina jest baaardzo ułomna. Wystarczy, że obliczymy średnią dla Polski i już może być mniej niż 1 na sto tysięcy. Wszystko zależy też od czasookresu itd. Do tych średnich podchodziłbym z dużą rezerwą. W Koszalinie może wychodzi 1 na 100 tys.

Ważne w tym artykule jest całkiem co innego. Z przedstawionego obrazu Pana prezydenta widać, że jest to osobą bardzo rzutka, inicjująca wiele akcji, a do tego jest przedstawicielem środowiska medycznego. Może uda się zaprosić Pana prezydenta lub zjednoczyć siły celem rozpoczęcia budzenia świadomości na temat choroby i poprawy sytuacji chorych na SLA w Polsce.

Pozdrawiam

Michal
87
A jak można uzyskać dofinansowanie i skąd??
88
Dziękuję za odpowiedź jednak cena tej myszki mnie przeraziła, 1799 zł???? jest może jakieś dofinansowanie do tego?
89
Sprzęt do komunikacji / Jak zatąpić zanik mowy?
13 Grudzień 2009, 20:20:35
Witam Was
niestety z mową coraz gorzej u Ojca, otoczenie go nie rozumie tylko najbliższa rodzina. Dlatego chyba już nadszedł czas żeby poszukać czegoś co nam pomoże w kontakcie z Ojcem. Niestety ręce bezwładne więc klawiatura odpada...

Może ktoś z Was ma jakiś syntezator mowy, czy jakieś dotykowe klawiatury?

Pozdrawiam
90
Nowe metody leczenia / Odp: KNS
12 Grudzień 2009, 14:59:08
tłumaczenie link'a powyżej:

Tak na serio to jest to po raz wtóry opisywanie bardzo lakoniczne KNS.
Faza 2 zaprezentowała bezpieczeństwo i tolerancję leku przez organizm pacjentów.  Z jednej strony faza 2 pokazała potencjał leku dotyczący polepszenia funkcji zewnętrznych oraz przeżycia. Z drugiej strony KNOPP podkreśla (producent), że dalsze testowanie w dlugim czasie i na dużej liczbie pacjentów oraz rozwoj leku jest konieczne, ażeby upewnić się co do bezpieczeństwa i efektywności.

KNOPP jest bardzo zachęcony do działania ze względu na rezultaty zaprezentowane w Berlinie ale ma świadomość ogromnej pracy , która musi być włożona. Z niecierpliwością oczekują (KNOPP) potwierdzenia i rozszerzenia badań w fazie 3 i mają nadzieje, iż zacznie się ona w 2010. Rozpoczęto równiez formalne kontakty z US i UE dotyczące jakiś tam regulacji i formalności.

W fazie 2 są dowody dotyczące polepszenia funkcji i przeżycia dzięki KNS dlatego zdecydowano się na dalsze badania w fazie 3.

Faza 2 podzielono na 2 części. W 1 testowano dawkę i stwierdzono, iż dawka 300 mg jest efektywniejsza w spowolnieniu choroby co łączy się z ze spowolnieniem utraty funkcji życiowych.

W 2 potwierdzono wpływ wielkości dawki oraz to , że dawka 300 mg w stosunku do 50 mg ma znacząco lepszy wpływ na spowolnienie postępu choroby.

Sam opis KNS jest czysto medyczny dlatego nie będę tłumaczył struktury molekularnej leku. Ma on na celu poprawę funkcji mitochondrium i ochronę komórek przed stresem.

Reszta opis choroby i samego producenta. 
     
91
Nowe metody leczenia / Odp: KNS
09 Grudzień 2009, 16:36:05
Witam,

szybkie tlumaczenie bo tekst malo znaczący.

Największe sympozjum MND na świecie- 850 delegatów. Powitanie, tralalala, liczą na owocne i interesujące dyskusje, które pomogą w badaniach i pomocy chorym na MND.

Prelekecja na temat opieki paliatywnej. Jak jest wazna, krótkie porady dla opieki zdrowotnej oraz socjalnej na ten temat- ogólnie co możemy zrobic by polepszyć poziom życia. Pomagac tak, ażeby chorzy nie stracili wiary jaką w sobie mają.

Raz pisza 850 raz 870 delegatów z 35 krajów. 100 prelegentów z 340 prelekcjami. Różne formy dyskusji, debat prelekcji, prezentacji itd.

Podkreślono, iż 20 lat temu odbyla się pierwsza konferencja dot. choroby. Mało wiedziano, wszystko było w powijakach. Teraz rozwój wiedzy o chorobie jest ogormny ale najważniejszy problem to komunikacja między badaczami, instytucjami itd. To bedzie jeden z głownych aspektów dyskusji na sympozjum.

W skórcie tyle.

Pozdrawiam 92
Nowe metody leczenia / Odp: KNS
09 Grudzień 2009, 14:39:13
RILU po 16 mąż wrzuci na pewno streszczenie.

pozdrawiam
93
Nowe metody leczenia / Odp: KNS
08 Grudzień 2009, 16:51:10
RILU czekamy na info, jednak nie wydaje mi się, że może się tam cud wydarzyć. Gdyby się coś pojawiło bądź KNS miałby dobre wyniki już dawno myślę byłoby to w prasie, choć mogę się mylić...

pozdrawiam
94
Hyde Park / Odp: święta
04 Grudzień 2009, 10:02:55
Zastanawiałam czy to będą ostanie święta Ojca, teraz się modle, żeby ich w ogóle dożył i był w domu z nami!
95
Hyde Park / Odp: święta
04 Grudzień 2009, 10:01:01
U mojego Ojca lekarz wykrył szmery w płucu ;( do 3 dni może się zapalenie płuc rozwinąć ;( jesteśmy już kompletnie załamani ;( najprawdopodobniej z flegmy, bo żadnych objawów nie ma, zresztą lekarz go zbadał całkiem przypadkowo, proszę Was o modlitwę, nic innego nie pozostało ;(;(;(

pozdrawiam
96
Dyskusja ogólna / Odp: Blisko do wyleczenia SM.
01 Grudzień 2009, 13:18:00
SZOK!!!!!!!Właśnie się dowiedziałem, że takie operacje są już przeprowadzane w Polsce. W szpitalu MSWiA w Katowicach jest lekarz, ktory przeprowadził już kilka takich operacji i jest oczywiście wielu chętnych w kolejce. Szkoda, że to nie w kwestii SLA ale miejmy nadzieje, że nadejdzie tez taki moment.

Mam nadzieje, że operacje te okażą sie sukcesem i skończy się wciskanie kitu, że jedynym rozsadnym postępowaniem w przypadku SM są leki, sterydy jeszcze raz leki i jeszcze raz sterydy.

Pozdrawiam

Mąż Wiki
97
Dyskusja ogólna / Odp: Blisko do wyleczenia SM.
29 Listopad 2009, 23:43:36
hej RILU, zawsze służymy pomocą.

Pozdrawiamy
98
Dyskusja ogólna / Odp: Blisko do wyleczenia SM.
29 Listopad 2009, 22:39:22
Trochę siermiężne to tłumaczenie przez googl'e.

Chodzi przede wszystkim o to, że:

profesor medycyny we Włoszech, rozpoczął badania nad SM zę względu na chorobę żony. Po "latach" badań doszedł do wniosku, że o ile mieliny ulegają uszkodzeniu to powodem jest raczej zły obieg krwi w mózgu wynikający z tworzących się "zatorów" ( lekarzem nie jestem, więc o tyle o ile sadzę, że chodzi o zatory lub jakiegoś rodzaju patologie w przepływie krwi). Stwierdził że można to usunąć chirurgicznie. Zoperował żonę oraz kilku innych pacjentów ( około 65- pytanie czy próba reprezentatywna- jak wiemy Włosi już parę razy mieli takie wpadki). Wyniki są takie, iż uszkodzenia mózgu z 75% zmniejszyły się do 12% u żony, pozostali pacjenci twierdzą, że już nie wiedzą co to SM.

Hura optymizm przerywa Amerykańskie stowarzyszenie SM zalecające nadal leki, sterydy itd.
OCZYWIŚCIE ŻENUJĄCE JEST W TYM WSZYSTKIM ZALECANIE LEKÓW, STERYDÓW ITD.
NIC TYLKO SIĘ SZCZEPIĆ. W PRZYSZŁYM ROKU W LATO W POLSCE PODOBNO MA BYĆ WIRUS WSCHODNIEGO NILU. PODOBNO MAJA JUŻ SZCZEPIONKĘ.

No ale zboczyłem z tematu. Oczywiście rozwiązanie Włocha popsułoby dochody kilku firm farmaceutycznych no a przecież najważniejsze są pieniążki.   

Profesore Italiano mówi, że nie chce żadnej nagrody. Najważniejszą nagroda dla niego jest zdrowa żona.

WSZYSTKO TO PRZYPOMINA TROCHĘ SCENY Z FILMU OLEJ LORENTZA.

W telegraficznym skrócie tłumaczenie tekstu o SM by Mąż Wiktorii.
Pozdrawiam wszystkich.     
99
Ogólny / Odp: PALENIE MOŻE BYĆ PRZYCZYNĄ SLA?
26 Listopad 2009, 08:51:23
Włodku jeżeli skupiamy się na czynnikach zewnętrznych powodujących lub wpływających na wystąpienie SLA to papierosy a szczególnie zawarta w nich cała tablica Mendelejewa mogą być kandydatem nr 1 do tego. Ja wiem, że są chorzy, którzy nie palili. Pamiętaj jednak, że dym papierosowy też szkodzi.


Pozdrawiam Cię
100
Ogólny / Palenie może być przyczyną SLA?
25 Listopad 2009, 17:02:16
Zapraszam do artykułu, który pojawił się w tym miesiącu na stronie www.alsa.org dotyczącego wpływu papierosów na SLA. W skrócie - udowodnili ze palenie jest jednym z czynników powodujacych czy wpływających na ryzyko pojawienia się SLA.

http://www.alsa.org/news/article.cfm?id=1567

Mój Ojciec zawsze palił, pamiętam nawet czasy jak po 2 paczki na dzień

pozdrawiam