Palenie może być przyczyną SLA?

Zaczęty przez Wiktoria, 25 Listopad 2009, 17:02:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wiktoria

Zapraszam do artykułu, który pojawił się w tym miesiącu na stronie www.alsa.org dotyczącego wpływu papierosów na SLA. W skrócie - udowodnili ze palenie jest jednym z czynników powodujacych czy wpływających na ryzyko pojawienia się SLA.

http://www.alsa.org/news/article.cfm?id=1567

Mój Ojciec zawsze palił, pamiętam nawet czasy jak po 2 paczki na dzień

pozdrawiam

wlodek2

Najgłupsze stwierdzenie - mam przykład 3 osób mi znanych . które nie paliły i są chore. Dla niedouczonych lekarzy najlepiej tak powiedzieć . Zatrute środowisko palenie ,alkohol i głupota badaczy. Lepiej ,żeby się nie wypowiadali . Wczoraj w programie Pospieszalskiego zbłaźnili się na forum całego kraju : wiceminister zdrowia i i jacyś tam profesorkowie mówiąc o grypie . Młody lekarz z 17 letnim stażem udowodnił im głupotę .

wlodek2

I je4szcze jedno do lekarzy nauczcie się szybciej diagnozować i dobrze , bo moja mama cały rok chodziła od lekarza do lekarza , bardzo dużo badań i "co i nic . Dlatego wracze nie piszcie i nie polecajcie chorym głupot .

becia

Tylko,że akurat w tej chorobie,szybkie rozpoznanie niestety niewiele daje  :-\

Wiktoria

Włodku jeżeli skupiamy się na czynnikach zewnętrznych powodujących lub wpływających na wystąpienie SLA to papierosy a szczególnie zawarta w nich cała tablica Mendelejewa mogą być kandydatem nr 1 do tego. Ja wiem, że są chorzy, którzy nie palili. Pamiętaj jednak, że dym papierosowy też szkodzi.


Pozdrawiam Cię

wlodek2

Szkodzi dym ,alkohol ,produkty spożywcze , które teraz nie są naturalne :np sok z wiśni skład soki owocowe + sztuczne zapachy smaki itp. Co jest gorsze napewno nie dym  tylko chemia . Ja akurat nie palę i jestem przeciwnikiem palenia ale też jestem przeciwnikiem takich teorii . Naukowiec , który zacznie wszystko analizować już wszedła w las i nie znajdzie przyczyny . A dla chorego i jego rodziny bardzo ważna jest szybka diagnoza jaka by  nie była bo w polskiej złużbie zdrowia latanie od lekarza do lekarza to udręka i dodatkowy stress .

wlodek2

A jakbym był na miejscu takich profesorków , których wczoraj słuchałem dyplomy wrzuciłbym do ognika i piekł kiełbaski na działce .PRL-owskie cenzusy

RILU

#7
Dzień Dobry Włodek

Odnośnie używek to nie tylko papierosy ale narkotyki,alkohol ,chemia
domowa,zanieczyszczenia powietrza i wody oraz konserwanty itp...
Ale czy to jest powód zachorowań ? Znam dziadka 96 wiosenek po za nim
a pali 2 -e paczki dziennie i kielicha też wypije .Chyba to zależy tylko
od  organizmu .Medycy udowodnili ,że jest to wszystko szkodliwe ..tylko... ,że
zapomnieli przebadać tego Dziadka ? :D

RILU
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.