Kontroler EyeX (komunikacja z komputerem za pomocą wzroku)

Zaczęty przez MeggyPC, 31 Grudzień 2014, 09:55:52

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Alienista606

4C wyglda ciekawie
wazne ze leci przez USB 2 a nie wymaga usb3 jak eyeX SteelSeries i malo CPU obciza
jak juz w polaczeniu z mininum CPU i3 i SSD dyskiem i min 8RAM
Powinno ciekawie chodzic jednak pamietajmy ze przeznaczone do grania to jest.
Nie kazde dobre oprgramowanie jak Grid2 czy Grid3 bedzie poprawnie dzialac.
ja uzywalem/testowalem eyeX steelseries on cpui7 z SSD i 16gb RAM  uzywajac45calowy plazmatv jako ekran.
siedzialem 2-2.5m od tv majac eyeX zamocowany do wozka. trzesla sie przy kazdym ruchu ciala....wina zly sposub zamontowania ale dzialalo.

czarnanuta

Zastanawiam się nad wykorzystaniem Eyex lub Eye4c przez moja chorą małżonkę, na SLA. Czy można skutecznie wykorzystywać to urządzenie na laptopie z ekranem 17 cali ?Alienista606 - nie wiem w końcu czy Eyex jest lepsze czy gorsze od Eye4C. Niby ma mniejsze wymagania.

Alienista606

tak 4C lepszi 17 nie przeszkadza tylko odpowiedni montaz laptopa...jakis stolik i 4C pod ekranem.
Jedynie nie wiem jaki program byl by idealny.
Oczywiscie konieczna pelna instal wymagana do uzywania kamry do gry
Warto zaryzykowa... zapytan sie tworcow Grid 2 3 co sadza o tej kamerce.

Alienista606

rozmawiajac z serwisem dowiedziale sie ze4C to sprzet dla graczy nie ACC.
nie jest rozpozn przez Grid2 3
Moje zdanie... za te cene warto zaryzykowac i poszpera za oprogra.
Poza tym grid3 ma oferte darmowej wer startowej.

MeggyPC

Tobii EyeX w zupelnosci wystarczy. 4C to urzadzenie reklamowane jako "dedykowane graczom" co z naszego punktu widzenia nie ma znaczenia.

Aktualnie Tobii EyeX mozna kupic za 109 euro + przesylka ( https://tobiigaming.com/product/tobii-eyex/ )

Pozdrawiam
W razie pytan prosze o kontakt: meggyeyetracking "@" gmail.com

czarnanuta

a czy można prosić o namiary do oprogramowania przy pomocy którego będzie można korzystać z eyex.

MeggyPC

W razie pytan prosze o kontakt: meggyeyetracking "@" gmail.com

czarnanuta

Bardzo dziękuję. Mam jeszcze pytanie: wystarczy kupić eyex wgrać program-sterownik i kursor na ekranie będzie sterowany oczami ? czy jakieś inne ważne procedury np. kalibracja ?

MeggyPC

Kalibracja kontroller EyeX jest konieczna do poprawnego dzialania tego urzadzenia.
W razie pytan prosze o kontakt: meggyeyetracking "@" gmail.com

Alienista606


jerzy51

Witam
Mam pytanie
Czy eyex a eye tracker to to samo?
eye tracker można kupić w Polsce.
Jerzy

Alienista606

eye tracker to poprostu okreslenie camery majacej za zadanie odczytywac ruch galek.
jest wiele rodzajow no eye mygaze tobiipro itd
wiec tak to to samo

jerzy51

Dzięki za odpowiedż.
Dzisiaj to samo pytanie zadałem firmie , która ma w ofercie eye tracker.
Narazie mi nie odpowiedzieli. Forum jest szybsze.
Facet z którym rozmawiałem zaproponował mi ,abym wypożyczył na próbę.
Chyba tak zrobię.
Pozdrawiam Jerzy

Zeb

Tydzień temu poskładałem komputer sterowany wzrokiem w oparciu o Tobii Eye Tracker 4C i program od MeggyPC. Działa bardzo dobrze.

Vega

4C to nowsza wersja EyeX - glowna roznica polega na tym, ze znajduje sie w nim procesor, ktory wykonuje obliczenia wykonywane w poprzedniej wersji przez komputer. Dzieki temu ma on mniejsze wymagania i mozna go podlaaczyc przez USB2 (znacznie mniej danych do przeslania). Z opisu wynika, ze reaguje on tez na ruch glowy, ale chyba nikt z nas nie wykorzysta tej funkcjonalnosci.

13 pazdziernika wyszla aktualizacja do Windowsa 10 dzieki ktorej mozna nim sterowac za pomoca wiekszosci kamer od Tobbi (EyeX i 4C juz sa wspierane)! W planach jest dodanie obslugi inny firm, i kolejnych modeli Tobbi. Nie jest potrzebne zadne dodatkowe oprogramowanie - otrzymujemy klawiature (poki co bez polskich znakow), myszke i "gadacza" (ten, o dziwo, potrafi juz mowic po polsku zenskim i meskim glosem). Oprogramowanie jest w wersji beta, wiec nalezy spodziewac sie nowych funkcji w przyszlosci.

Ja uzywam EyeX (SteelSeries) na laptopie i jestem zachwycony - jedynym minusem jest to, ze po aktualizacji musialem wylaczyc Windows Hello, ale to zadna strata (i pewnie zaraz to naprawia).

przemekk

Koledzy/koleżanki ma moze ktoś do wypożyczenia w celu sprawdzenia Tobii 4c.Chcieliśmy sprawdzić  czy teść da rade obsługiwać..szczegóły ustalimy jakby ktoś sie zgłosił .Ja oczywiście przystane na wasze warunki..wysle jakaś kaucję czy jak tam bedziecie chcieli.wszystko do ustalenia
Przemek