System Sensor - okno na świat!

Zaczęty przez mnd.pl, 05 Czerwiec 2011, 14:40:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

mnd.pl

System Sensor jest to połączenie urządzenia i programu, które ułatwia komunikację osoby niepełnosprawnej z otoczeniem. Jego zaletami są prostota, elastyczność oraz niska cena. Polecamy obejrzenie reportażu Faktów TVN na temat tego systemu: www.youtube.com i zapoznanie się z szczegółowym opisem na stronie internetowej: http://systemsensor.pl/


Pełna treść artykułu znajduje się pod adresem http://www.mnd.pl/?subaction=showfull&id=1307277601&archive=&start_from=&ucat=&

marek

#1
Super,tylko tak się zastanawiam czy konstruktor zgodziłby się przystosować System Sensor dla mamy?Bo opcja oczy,chyba nie sprawdzi się,kiedyś próbowałem urządzenie firmy Harpo  Blinklt,ale mama nie dała rady(dobrze że Harpo pożyczyło to urządzenie na tydzień aby wypróbować,bo zbędny byłby zakup),więc  wątpię w opcję oczy,może czujniki ust.twarzy?albo palec?Mama rusza 1 kciukiem,choć nie wiem czy te ruchy są świadome.Nie wiem czy mama będzie potrafiła komunikować się z nami za pomocą Systemu Sensor,więc jak decydować się na zakup??Więc chyba napiszę do konstruktora,chyba że Stowarzyszenie zwróci się z pytaniem o możliwość próby urządzenia,indywidualnego przystosowania dla chorego przed decyzją zakupu.Jeszcze jedno -trzeba spytać o możliwość refundacji przez PCPR lub PEFRON . PCPR Polkowice chciało mi zrefundować kupno urządzenia Blinklt,więc może uda się z Systemem Sensor??Zwłaszcza że cena jest o niebo niższa.Także Pawle daj cynk czy Stowarzyszenie ruszy ten temat,czy mam drążyć indywidualnie.

Pawel

Zapytamy:). Odnosnie refundacji to na pewno nie ma roznicy czy Blinkl czy to
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

teresa

#3
CytatJeszcze jedno -trzeba spytać o możliwość refundacji przez PCPR lub PEFRON . PCPR Polkowice chciało mi zrefundować kupno urządzenia Blinklt,więc może uda się z Systemem Sensor
Marku masz dużo szczęścia :D A ja troszkę z innej beczki, ale w temacie dofinansowania. Od lipca ub. roku w PFRON leżą moje faktury za 2010r. na dofinansowanie przedmiotów ortopedycznych i 2 z tego roku.
Kolejna rzecz to dofinansowanie do komputera. Wniosek złożyłam 3 stycznia (bo liczy się kolejność  ;)). Okazuje się , że znowu jestem za daleko w kolejce i nie otrzymam dofinansowania bo środki wystarcza tylko dla 20 osób. Do programu unijnego ,,Bezpłatny Internet dla mieszkańców Radomia zagrożonych wykluczeniem cyfrowym" gdzie jest do rozdania 500 komputerów i darmowy internet dla 1500 gospodarstw też się nie kwalifikuję bo mam dostęp do internetu. Generalnie ten program nie cieszy się zainteresowanie bo w większości gospodarstw jest internet, a żeby  w ogóle ruszył musi być minimum 1500 chętnych osób. Nie ma tylu więc przedłużyli termin składania wniosków o 1 miesiąc czyli do końca czerwca.
I co dalej robić? wypadało by zaciągnąć kredyt na zakup laptopa i spłacać go z mizernej renty obciążonej opłatami i wydatkami na leki? Nie mam pojęcia co zrobić, mój komputer ma 6 lat, ciągle szwankuje. W listopadzie był naprawiany - koszt 400zł. i znowu zaczyna wariować, nie włącza się, sam resetuje, notorycznie zawiesza się mysz, a PFROn w moim mieście nie ma pieniędzy dla niepełnosprawnych :(
Sorry, że w tym wątku sobie ponarzekałam ;)

Pawel

Kontaktowalas sie z PCPR ws. likwidacji barier w komunikacji? Komputer da sie pod to podciagnac
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

marek

To nie wiem Teresko,widocznie PCPR w Polkowicach tzn.ta Pani jest z innej bajki
Na kompa też dostałem dofinansowanie ok.7 lat temu,na aparat słuchowy ok.5 lat temu,na podnośnik-pionizator ok.3 lata temu.Jak dobrze pamiętam to komputer podpięła pod likwidacje barier w komunikacji.Cóż powiedzieć,chyba to wszystko zależy od dobrej woli urzędnika.

A MOŻE KTOŚ MA KOMPUTER W DOBRYM STANIE KTÓREGO NIE UŻYWA?

teresa

CytatKontaktowalas sie z PCPR ws. likwidacji barier w komunikacji? Komputer da sie pod to podciagnac

tak Paweł, wniosek który złożyłam jest w ramach likwidacji barier w komunikowaniu się. Dzwoniłam w tej sprawie do kierownika PFRON i powiedział mi, że oni nie mają za zadanie naprawiać czy wymieniać starych komputerów tylko dawać tym niepełnosprawnym, którzy sprzętu w ogóle nie posiadają. Co rok pula Prezydenta kurczy się o połowę i tak jak napisałam wcześniej mogą dofinansować jedynie 20 osom, a taka ilość na duże miasto to kropla w morzu potrzeb :(

irena

w sprawie systemu sensor rozmawiałam telefonicznie z twórcą, nie ma mowy o otrzymaniu go na próbę jak też o możliwości dostosowywania do indywidualnych potrzeb pacjenta, należy wpłacić pieniążki to on wyśle.. a czy będzie przydatny czy chory i rodzina sobie poradzi z dostosowaniem  to już jakby nie jego sprawa..... więc cały czas si   e zastanawiam bo to trochę ryzykowne, już mam Smart Nav z którym mąż sobie nie radzi...więc kolejny zakup?

marek

A jak System Sensor okaże się nieprzydatny,to wtedy kupiliśmy sobie zabawkę za 1500zł.
Ale dziwne że twórca nie chce dać na próbę tylko najpierw kasa,w filmiku był takim wrażliwym człowiekiem,a okazuje się że jest .................

marek

Paweł konstruktor nie odpowiedział na pytanie Stowarzyszenia o możliwość indywidualnego wypróbowania Systemu Sensor dla chorego na SLA??

Pawel

Przepraszam, ale jeszcze nie zalatwilismy tej sprawy
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

mab5

złozyłam wczoraj wniosek w koszalińskim oddziale PFRON na dofinansowanie zakupu komputera i systemu Sensor. Dziś otrzymałam telefon, że !!! przyznano o ręki :))
jutro pojadę podpisać umowę i zdecydowana jestem kupić to tacie ...
postaram się zalatwić wszystko możliwie szybko, żeby nie tracić niepotrzebnie czasu...
jak już będę miała to cudo w domu i jak już je jakoś opanujemy to napisze Wam w tym wątku jakie sa nasze wrażenia....
pozdrawiam

Pawel

#12
Kupimy jeden egzemplarz by wysylac do ludzi w celu przetestowania. Chcemy 2 lipca tez moc zrobic prezentacje.
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

marek

Super Paweł,jeszcze żeby okazało się że jest pomocny i mama daję radę to załatwi sie dofinansowanie i kupujemy ;D

irena

To bardzo się cieszę Pawle  ,że kupicie 1 egz, zawsze to można będzie dowiedzieć się więcej od kogoś kto to cacko wypróbuje...bardzo jestem tym zainteresowana, bo gdy ja rozmawiałam z Panem to powiedział mi ,że to urządzenie też współpracuje z dekoderem Cyfry + ,ale gdy poprosiłam informatyka żeby zadzwonił bo zna się lepiej niż ja i więcej z tej elektroniki rozumie ,to okazało się ,że z cyfrą jednak nie współpracuje ,..więc nie wiem ,mam dużo pytań ,bez odpowiedzi

Alienista606

janq.....
WIESZ..poza takimi czynnosiciami sa jeszcze zwiazane takie z innymi przyjemnosciami jak ogladanie telewizji czytanie gazet czy ksiazek i jeszcze kilka innych ktore mozna robic siedzac lub lezac i wiesz troszke upierdliwe jest cisagle musizz komos mowic co chcesz robic jaka mp3 chcesz sluchac i wogle.
a co powiesz jak juz niemozesz mowic???
twoja wypowiedz swiadczy tylko ze chyba podszywasz sie pod kogos chorego lub do konca niezdajesz sobie sprawy z przebiegu tej choroby.

Niepozdrawiam Cie
ale chyle czola przed innymi chorymi ktorzy mimo swej niepelnosprawnosci staraja sie byc niiezalezni
Max

teresa

#16
Do Alienista606

Myślę, że trochę Cię poniosło ;) Każdy chory inaczej przeżywa swoją niemoc i nie wszyscy akceptują chorobę i związaną z nią niepełnosprawność.

Do Janka

Janku rozumiem Twoje rozgoryczenie, złość i frustrację wynikające z niemocy wobec ciężkiej, postępującej choroby. Napisałeś, że marzysz o wózku elektrycznym, który dał by Ci możliwość wyjścia do ludzi. Domyślam się, że jeszcze nie masz dużych problemów z komunikacją werbalną. Natomiast gro chorych traci całkowicie mowę, władzę w kończynach i jak ma zasygnalizować opiekunom czego potrzebuje w danej chwili? Właśnie dla takich ludzi System Sensor jest wybawieniem i oknem na świat. Chorzy na SLA mają, jak wspomniałeś, bardzo dużo  potrzeb, a urządzenie do komunikacji jest dla wielu najważniejszą potrzebą. Stąd takie zainteresowanie i zabieganie o nie.

Janku życzę Ci dużo zdrowia i siły do walki z chorobą :)

Alienista606

ok moze przesadzilem troszke ale nikomu nieodebral bym prawa do walk9 o niezaleznosc i samowystarczalnosc
jesli urazilem....
przepraszam#
Max

marek

#18
Cytat: irena w 12 Czerwiec 2011, 15:59:52
w sprawie systemu sensor rozmawiałam telefonicznie z twórcą, nie ma mowy o otrzymaniu go na próbę jak też o możliwości dostosowywania do indywidualnych potrzeb pacjenta, należy wpłacić pieniążki to on wyśle.. a czy będzie przydatny czy chory i rodzina sobie poradzi z dostosowaniem  to już jakby nie jego sprawa..... więc cały czas si   e zastanawiam bo to trochę ryzykowne, już mam Smart Nav z którym mąż sobie nie radzi...więc kolejny zakup?
UWAGA,uwaga programista Systemu Sensor  Kamil załatwił nam wypożyczenie urządzenia celem sprawdzenia przydatności! ;D Mama spróbuje czy da radę???,a jakby dała to by nam nagadała. ;)
WIELKIE DZIĘKI MU ZA TO!

marek

#19
System Sensor dotarł. ;D Zero jakiegoś specjalnego programu do komunikacji,program Systemu Sensor trzeba pobrać i zainstalować ,pierwsze wrażenie-program do normalnej pracy z komputerem tylko sterowanie przy użyciu sensorów, i jeszcze parę innych fajnych bajerów;alarmy,komunikaty,sterowanie telewizorem;tylko nie wiem,mama nigdy nie posługiwała się komputerem :-\ A co tam zobaczymy,oby się udało Ją nauczyć! ;)