Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Pokaż wątki - rafiksq

#1
Kochani,
zbyt późno przyszedł więc mam coś takiego jak w linku poniżej, zapłaciłem 3tys zł. Chętnie oddałbym za darmo ale.okazalo się że nawet za pobyt żony w zolu trzeba płacić i kupować wszystkie niezbędne rzeczy. Jeśli jest ktoś zainteresowany proszę o ofertę. Krzesło jest zapakowane fabrycznie, kolor brązowy. Cena 2000zł

https://www.vermeiren.pl/web/web.nsf/detailproduct.xsp?CountryPLPLProductGroupW%C3%B3zki%20manualneSubGroupSpecjalneSelectedALTITUDE
#2
Porady / Śpiączka farmakologiczna
21 Maj 2019, 01:54:30
Pomóżcie proszę bo nie mogę znaleźć nigdzie odpowiedzi lekarzy oczywiście nie mają pojęcia o śpiączce. Żona dostaje leki nasenne już tylko na noc w ciągu dnia ma oczy otwarte i jest z nią kontakt. Od kilku dni sprawdzałem wiele razy i pamięta tylko i wyłącznie to co mówię w ostatnich 10 minutach. Rzeczy które mówiłem za ósmy pół godziny wcześniej muszę powtarzać nic nie pamięta. Numer jest jeszcze taki że żona pamięta wszystko do lipca zeszłego roku czyli Kiedy pojawił się pierwszy objaw. Natomiast później pamięta rzeczy które miały na nią pozytywny wpływ tak jak przyjazdy jej siostry z małym synkiem w którym Ania jest zakochana ale nie wie że siostra przyjeżdżała do niej do opieki. Pamięta jak w listopadzie byliśmy u jej siostry w Anglii ale nie pamięta na przykład jak się wywróciła na lotnisku. Najlepsze jest to jak wymieniam imiona i nazwiska lekarzy których pamiętam że Napisz do Ani przypadli do gustu i liczyła na ich pomoc natomiast nie pamięta że u nich była. Kompletnie nie ma pojęcia że ma choroby neurologiczne sprawdzałem to wiele razy od kilku dni i scenariusz jest ten sam. Lekarze nie wiedzą kiedy ona odzyska świadomość mam nadzieję tylko że nie jest to kolejny etap tej chorobie czyli demencja. Podsumowując żona z pamięci wykasowała rzeczy które w ostatnim czasie miały na nią zły wpływ również pewne osoby i opiekunki z których nie była zadowolona.
#3
Prawdopodobnie żona będzie miała tracheotomię. Wczoraj została wybudzona i oddychała bez respiratora ale słabo, dzisiaj wyjęli rurę intubacyjną i po 30min znowu założyli bo nie mogła jednak oddychać. Jaki respirator inwazyjny domowy polecacie do zakupu? już wiem, że wynajem w pomorskim ciężka sprawa. Drugie pytanie czy ktoś zna w okolicy Trójmiasta ośrodek(nie istotne czy płatny czy nie), który przyjmie żonę z takim respiratorem?
#4
Witam jest jakiś test/badanie, które lekarz może wykonać aby sprawdzić czy jest zanik m.oddechowych i przepony ?
#5
Sprzęt do komunikacji / Tobii 4c i optikey
01 Maj 2019, 17:09:39
Dopiero teraz dostałem paczkę z tobii eye tracker 4c czy do poprawnego działania z optikey potrzebny jest win 10 czy może jednak być 8.1? Nie mogę nigdzie znaleźć informacji.

Udało mi się zainstalować na win 8.1.
Czy ktoś używał lub używa tej aplikacji do sterowania komputerem i wie jak skonfigurować aplikację? Chodzi mi o to, że minimalnie przesuwam wzrok i nie mogę trafić w wybraną literkę, jest za bardzo czuły i ciężko trafić w literkę na tej wirtualnej klawiaturze.
#6
Powiedzcie mi proszę jeśli Pacjent został zaintubowany i później jak się okaże że nie będzie można tej Rurki wyjąć to co dalej bo lekarza jakoś dziwnie mi to tłumaczą. Twierdzą że respirator inwazyjny a dookoła słyszę że będą musieli jej zrobić tracheotomię i dopiero później wyjąć rurkę. To jak to jest w końcu z tym respiratorem?
#7
Porady / Problem z oddychaniem
18 Kwiecień 2019, 23:45:57
Żona czasem w nocy czy dzień zależy od pozycji narzeka na problemy z oddychaniem, zawsze pomaga otwarcie okna, dzisiaj załatwiłem koncentrator tleny. Ale narazie żona 30min stosowała. Czy są jakieś metody inne na polepszenie oddychania? Nie wiem czy to jakaś infekcja czy rzeczywiście już atakuje przeponę. Żona też skarży się na problemy z zatkanym nosem głównie spowodowanym katarem po płaczu i nie możności wydmuchania. Jakaś gruszka? 
#8
Do Pana admina proszę nie dzielić tego wątku.

Już wariuje, cała rodzina przyjeżdza, jest źle, nie wiem co robić. Żona sama nie może podjąć decyzji jak chce żeby to wyglądało dalej.

Do tej pory jakoś radziliśmy sobie z podawaniem picia i jedzenia - niestety za żadne skarby nie chce pega.

Staraliśmy się aby funkcjonowała jak zdrowy człowiek, siedziała przy stole, leżała na sofie a spała na normalnym łóżku.

Niestety na tą chwile jest problem aby posadzić ją i ustawić do picia na normalnym krześle, materac na łóżku też jest nie wygodny, materac odleżynowy z pompką jest dla niej niefunkcjonaly i niewygodny.

Czy możecie polecić jakieś krzesło dla takiej osoby najlepiej z możliwością toalety?

Jakie łóżko rehabilitacyjne polecacie?

Czy polecicie jakieś urządzenie do podawanie tlenu ?
#9
Hej,
jakie rozwiązania polecacie dla chorego, który z pomocą ruchów głowy lub oczu mógłby sterować komputerem. Oraz mógł używać jakiegoś programu na komputerze do pisania ?
#10
Moja historia / Ziszcza się najgorszy scenariusz
31 Styczeń 2019, 16:14:05
We wrześniu żona jeszcze biegała a dzisiaj już nie chodzi, ręce prawie nieczynne, bardzo słabo mówi, w październiku eng, emg mri - stwierdzona neuropatia obwodowa bez naruszenia motoneuronu, Iwo Sugocki od SLA do dzisiaj twierdzi, że to nie SLA. W poniedziałek żona idzie do szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku. Ale neurolog już tydzień temu jak zapisywaliśmy ją na termin stwierdził, że nie ma co nawet pobierać płynu z rdzenia bo już zna diagnozę. Dziwne też to, że miesiąc temu zalęknięty kłębuszek między 4 i 5 palcem się odbudował i żona miała większą mobilność kciuka i bardziej mogła wyprostować palce ale to może cudem się udało, żona nawet już z krzesła nie wstaje. Niestety życie :(

Myśleliśmy, że to borelioza ale nie wyszła, tylko wszystkie koinfekcje jak ebv, opryszczka, mycoplazma, coxavirus itp wyszły znacznie podwyższone w IGG, IGM w normie.