Studiowanie i pracowanie z SLA

Zaczęty przez Ogaruus, 01 Marzec 2014, 13:24:20

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

Ogaruus

Tak, jest bardzo ważna. Zwłaszcza że sama idea sklepu charytatywnego jest fajna i chciałabym pomóc ją rozkręcić. W międzyczasie czytam o marketingu i e-commerce, ponieważ wiem, że w planach mają zamiar ruszyć także ze sklepem internetowym (żadnych szczegółów nie znam).

Rozmawiam osobiście z szefową i członkiem zarządu tylko na rozmowie kwalifikacyjnej. Teraz z szefową mam kontakt wyłącznie mailowy.
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

kret123

Cytat: the_kure w 01 Czerwiec 2019, 12:58:55bo jak zabiera sie za takie rzeczy panstwo to zle to wychodzi.
Chyba nie sądzisz, że gdyby zlikwidowano ubezpieczenie zdrowotne i państwo zrezygnowało ze świadczeń zdrowotnych to z kieszeni osób prywatnych dało by się uzyskać rocznie budżet NFZ 83mld zł za 2019 rok :)
Ile zbiera największa akcja charytatywna do której żadna inna nie może się zbliżyć, czyli Wielka Orkiestra? 176mln za 2019 :)
Życie to dążenie Wszechświata do maksymalizacji wzrostu entropii.

the_kure

#262
nie nie w ogole o cos innego mi chodzilo, w watku o tracheostomii jak z Toboa dyskutowalem to pisalem, ze uwazam ze wspolnota ( panstwo) powinno troszczyc sie o slabszych czy chorych.  Dlatego NFZ czy zus w takiej czy innej formie  jest potrzebny.  Fanem Orkietry nie jestem chociaz na woodstocku kilka razy bylem. ( zoorganizowanym zreszta za pienidze, ktore podobno mialy isc na chore dzieci)

Jesli chodzi o charity shopy to podoba mi sie taki system czy powiedzmy swiadomosc spoleczna, ze ludzie zamiast kupowac nowe rzeczy to ida do charity i kupuja uzywane,  a ludzie ktorzy maja nadmiar dobr zamiast je wyrzucac wola je oddac do chairty.  Chodzi o ogolnie takie trendy jak: no waste, slow life i tak dalej.

Teraz to wydaje sie abstrakcyjne, ze takie rzeczy mogloby regulowac panstwo ale prawdopodobnie za 10lat pewne teraz niepojete rozwiazania stana sie powszechne.

Ogaruus

Dzisiaj miałam pobieraną krew do badań kontrolnych. Wszystkie pielęgniarki psioczą na moje żyły i zawsze mają problem z pobraniem  >:( . Dzisiaj za trzecim razem zaczęła lecieć krew, ale po dwóch z trzech fiolek przestała lecieć  :-\ . Po raz pierwszy w życiu zrobiło mi się słabo przy pobieraniu krwi. Niewiele brakowało, żebym zemdlała. Na szczęście mąż zdążył położyć mnie do łóżka  ;)
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

kret123

Cytat: Ogaruus w 10 Czerwiec 2019, 12:23:26Dzisiaj miałam pobieraną krew do badań kontrolnych.
To się odbywa u Ciebie w domu, czy jeździcie do przychodni?
Życie to dążenie Wszechświata do maksymalizacji wzrostu entropii.

Ogaruus

W domu, przyjeżdża pielęgniarka środowiskowa, pobiera krew i zawozi do przychodni. Jak robię dodatkowe badania, które są płatne to daję jej pieniążki i płaci za mnie.
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

oscar

ogarus
u mnie pielęgniarka  pobiera krew z nogi w okolicy stawu skokowego, pogadaj i spróbuj
Andrzej Zaremba ,,Życie bez nerwów" – to opowieść o 7 latach życia z SLA

meg

U mnie z dłoni, tylko tam mam takie piękne żyły ;D

Ogaruus

Kiedyś jak byłam w szpitalu to pobierali mi z nogi, tak że twoje rozwiązanie może się sprawdzić - zaproponuję kolejnym razem.

Właśnie wczoraj mnie kuła dwa razy w dłoń. U mnie bez znaczenia czy z przedramienia czy z dłoni - raz się uda, a raz nie.
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

meg

#269
A może przed pobraniem krwi powinnaś wypić kawę i ze dwie szklanki wody? Po nocy nie dość że ciśnienie niskie, to jeszcze gęsta krew...
Mi picie wody pomagało, bez tego to nieraz może z pół probówki poleciało...

Ogaruus

Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

kret123

Nie wystarczy pić wody dla rozrzedzenia krwi. Trzeba jej pic dużo. Może polopiryna S? Sam się zastanawiam, czy nie pomoże też na obrzęki stóp.
Życie to dążenie Wszechświata do maksymalizacji wzrostu entropii.

Aronia

Przepraszam, ale ostatnio dyskusja n/t pobierania krwi u Ogaruus stała się śmieszna z medycznego punktu widzenia. Z wyjątkiem rady, żeby pobierać krew z innego miejsca (bo może już są zrosty) i picia wody przed pobraniem. Najlepiej zwiększyć podaż płynów 2-3 dni przed pobraniem krwi. Może Aniu masz niskie ciśnienie lub przyjmujesz leki na nadciśnienie. A może pielęgniarki są średnio sprytne? Krew rano nie jest gęstsza, a już przyjmowane Polopiryny Ś przed pobraniem krwi, to  ;D  ;D  ;D

Aronia

No chyba, że w wynikach będzie jakaś nieprawidłowość, ale pewnie wyniki już są...

meg

Aronia, skoro przez noc czyli ostatnich 10-12 godzin nie przyjmuje się żadnych płynów a nerki odfiltrowały w tym czasie z krwi co najmniej pół litra, to tak na logikę...?
Nie wiem, ale u mnie kawa i woda pomaga :D

Aronia

Przykro mi, ale organizm ludzki jest znacznie bardziej skomplikowany  ;D

Ogaruus

Ciśnienie mam w normie.
W wynikach mam lekko powyżej limfocyty i eozynofile oraz bardzo podwyższoną prolaktynę.
Jeszcze pielęgniarka wpadła na pomysł, żeby pobrać krew do strzykawki.
Tą co mi pobierała krew w poniedziałek uważam za najsprytniejszą pielęgniarkę. Tylko jeden pielęgniarz w szpitalu ją "przebił" swoimi umiejętnościami.
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

the_kure

jak latalem na silownie dawniej to mi zarzucali ze biore sterydybo mam lekka ginekomastie, jak zaczelo mi sie ostro sypac zdrowie to wiadomo rezonanans glowy i tam wyszedl gruczolak przysadki ktory odpowiada za podwyzszony poziom prolaktyny i wlasnie ginekomastie.  No ale z tego co wiem to to w zaden sposob nie jest grozne,  w sumie moze powinnas zbadac jeszcze jakies inne hormony kobiece.

Ogaruus

#278
U mnie wiadomo skąd się wzięła podwyższona prolaktyna. Pozostawiam endokrynologowi kwestię dalszych skierowań na badania.
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

kret123

Z pracą coś ruszyło? Szefowa dała jakieś prace do wykonania?
Życie to dążenie Wszechświata do maksymalizacji wzrostu entropii.