Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Pokaż wątki - Żelik 119

#1
Moja historia / ?
20 Maj 2024, 16:03:19
Nikt z Was nic mi nie podpowie >:(
#2
Moja historia / Potwierdziło się
20 Maj 2024, 06:46:57
Witam Wszystkich 
    Macie nowego członka Waszej paczki. U Taty w piątek w badaniu EMG stwierdzone (nie będę przytaczał szczegółów jedynie wyrok).

Całość badania elektrofizjologicznego wskazała aksonalne uszkodzenie wszystkich badanych włókien ruchowych nn kończyn górnych i dolnych ze znacznym stopniem nasilenia zmian,przy braku zmian elektrofizjologicznych w badanych włóknach ruchowych kk górnych ) dolnych) z wyjątkiem niewielkiej aksonopati n strzałkowego 3 regionów: czaszkowym,szyjnym i lędźwiowo krzyżowym o charakterze podostrym (z obecnością denarwacji oraz cechami reinerwacji w zakresie 2 regionów szyjnego i L/S.

  Podkreślam ,Tata w miarę normalnie chodzi,mówi i oddycha.Jest problem z rękoma. Czy warto za jakiś czas wykonać powtórne  EMG lub inne dodatkowe czy to co jest w tym badaniu ewidentnie wskazuje na ALS?

 Wszystkim którzy napiszą dziękuję za zainteresowanie. 
#3
Moja historia / Mój Tata
16 Maj 2024, 11:36:03
Dzień dobry Wszystkim!  

     Mój Tata od 2022 (Wielkoanoc) poszedł do garażu i tu przerażenie ponieważ nie daje rady podnieść klapy garażu do góry,ale już parę tygodni wstecz zaczęły się problemy z goleniem, wkładania spodni skarpetek(ogólna niemoc).Tato 25 lat w górnictwie (tam nie było lekko),ale jak to facet ,Mamą mówi idź do neurologa).Oczywiście poszedł,ale 6 grudnia po kilkumiesięcznej rehabilitacji i ćwiczeniu w domu zobaczył iż to wszystko (profesjona rehabilitacja) nie daje żadnych rezultatów a wręcz odwrotnie problemy są większe.  Bodajże w marcu ubiegłego roku kilku neurologów aż któryś z tych mędrców wpadł na pomysł zrobienia EMG (szkoda tylko że jednej kończyny).Na wizycie lekarz stwierdził że gdyby druga ręką była niesprawna to mogłoby to być SLA.Jest 2023 marzec ,Tata jeździ samochodem na rehabilitację,ale żadnych efektów (sami przecież wiecie ile kosztuje prywatna rehabilitacja)
.Widzę i słyszę co raz większą frustrację i zrezygnowanie u Taty i proponuję aby położył się na kompleksowe badania do szpitala.Tak zrobił.W marcu tego roku w końcu poszedł. Miał chyba wszystkiego (hormony,krew ) wyszły nadwyraz dobrze.Sytuacja na dziś prawa ręka i obręcz barkowa już całkowicie niesprawna,lewą słabsza chodzi normalnie,mówi normalnie.Mowi że ma mało siły. Od 2022 roku utrzymuje te samą wagę + 2 kg. Oczywiście 4 razy w tygodniu przyjeżdża rehabilitant do domu.Czy mógłbym was poprosić o poradę co mogę zrobić w tej sytuacji.Czytam forum od paru miesięcy i widzę że tylko tu mogę uzyskać fachową pomoc.

     Z góry dziękuję za pomoc! :)